5 regėjimo simptomai, kurių nevalia ignoruoti

Regėjimo sutrikimai ir akių ligos – vienos iš 10 labiausiai paplitusių sveikatos problemų. Dėl pasikeitusio gyvenimo būdo, nuolatinės akių įtampos dirbant nepalankiose sąlygose (ilgos valandos prie išmaniųjų ekranų, buvimas sausose patalpose ir kt.) vis daugiau žmonių susiduria su regėjimo sutrikimais, akių nuovargiu ir sausumu.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, mažiausiai 2,2 mlrd. pasaulio gyventojų kenčia nuo sutrikusio regėjimo arba yra akli. Akių priežiūros specialistai įsitikinę net 80% regėjimo sutrikimų galima išvengti reguliariai tikrinantis regėjimą. Periodiška akių patikra šiandien jau yra ne rekomendacija, o būtinybė, nes šiame technologijų amžiuje mūsų akys silpsta greičiau nei galime pamanyti, o laiku nepastebėti akių sveikatos sutrikimai gali būti nepagydomi ir pakenkti bendrai gyvenimo kokybei.

Akių patikra – daugiau nei korekcijos nustatymas

Daugelis mūsų suskuba savo akių būkle rūpintis tik tuomet, kai pasireiškia pirmieji nemalonūs pojūčiai – sausumas, perštėjimas, vaizdas lyg per rūką. Siekiant to išvengti, "Optikos pasaulio" akių priežiūros specialistai pataria akis tikrintis reguliariai, t. y. bent kartą per metus, nesvarbu ar regėjimo korekcija Jums reikalinga, ar ne.

Profilaktinės regėjimo patikros metu įvertinamas regos aštrumas, nustatomas matymo tipas ir įvertinama bendra akių būklė. Reguliari akių patikra taip pat leidžia ne tik laiku pastebėti regėjimo pokyčius, tačiau ir diagnozuoti akių ligas ar net sveikatos problemas (tokias kaip: cukrinis diabetas, padidintas kraujo spaudimas, cholesterolio kiekis kraujyje), kurių pirmieji simptomai pastebimi būtent akyse.

5 regėjimo simptomai, kurių nevalia ignoruoti

• Suprastėjęs matymas. Pastebėjote, kad prasčiau matote tamsoje? Trūkstant ryškumo prisimerkiate, o galbūt tapo sunku perskaityti smulkų tekstą telefone ar ant pakuotės? Laikas pasitikrinti regėjimą! Nors šie požymiai įprastai yra būdingi trumparegystei ar toliaregystei, visgi, tai gali būti ir kataraktos požymis, signalas apie vitamino A trūkumą ir kt.

• Akių nuovargis ir sausumas. Akių priežiūros specialistai įsitikinę, kad išaugęs laikas prie išmaniųjų ekranų yra viena pagrindinių to priežasčių. Tyrimai rodo, kad per dieną prie ekranų praleidžiant vos 2 val. jau padidėja tikimybė, jog ilgainiui susidursite su akių nuovargiu ir sausumu. Tačiau statistika negailestinga – vis daugiau paauglių ir suaugusių prie išmaniųjų ekranų praleidžia 8-10 val. per parą. Būdų, kaip kovoti su akių nuovargiu yra daug, tačiau ieškant individualaus sprendimo Jums – kreipkitės pagalbos į akių priežiūros specialistą.

• Akių jautrumas šviesai. Šis simptomas gali atsirasti dėl suprastėjusio regėjimo taip pat akių infekcijos arba fotofobijos (šviesos netoleravimo).

• Dažni galvos skausmai ypač antakių ar kaktos srityse. Pulsuojantis skausmas, jaučiamas už akių arba antakių zonoje, signalizuoja apie regėjimo problemas. Kai matome blogai, papildomai apkraunami akių raumenys, o tai gali lemti atsiradusį galvos skausmą.

• Padidėjęs akispūdis. Jeigu Jūsų akispūdis padidėjęs ar Jums nustatyta akių hipertenzija, būtina nuolatos tikrintis ir stebėti akių būklę, nes tai padidina riziką susirgti kitomis akių ligomis. Primename, kad sulaukus 40 metų ir daugiau rizika susirgti akių ligomis padidėja net 3 kartus. Todėl sulaukus šio amžiaus glaukomos prevencijai, akispūdį rekomenduojama tikrintis kartą per metus.

Atpažinote bent vieną iš šių simptomų? Nedelskite ir kreipkitės į akių priežiūros specialistą. "Optikos pasaulio" regos ir klausos centruose dirbantys profesionalūs ir patyrę akių priežiūros specialistai pasirūpins Jūsų akių sveikata ir rekomenduos geriausiai Jūsų poreikius ir gyvenimo būdą atitinkančius produktus.

Užs. Nr. 527532