5 kreivos nosies pertvaros simptomai

nosiespertvarkos
Dažniausiai kreiva nosies pertvara būna jau nuo gimimo (tokiu atveju skeletas formuojasi netolygiai), tačiau tokia tapti ji gali ir po nelaimingų atsitikimų. Chirurginė pertvaros korekcijos procedūra atliekama ne tik dėl estetinės išvaizdos, bet ir dėl galimų rimtesnių sveikatos sutrikimų. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime požymius, kurie išduoda, kad pertvara deformuota ir, tikėtina, reikalinga šios korekcija.

1. Galvos, veido skausmai

Pakrypusi pertvara kartais sukelia veido skausmus, kylančius iš nosies srities. Dažniausiai skausmas juntamas akiduobėse, kaktoje, smilkiniuose. Daugelis žmonių nekreipia dėmesio į pasikartojantį galvos skausmą, tačiau tai akivaizdus ženklas, įspėjantis apie sveikatos sutrikimą.

2. Lėtinės ligos

Dėl kreivos pertvaros kai kuriems atsiranda ūminis ir lėtinis sinusitas. Tai gleivinės, dengiančios sinusų ertmes, uždegimas, kuris sukelia gausesnę gleivių sekreciją ir patinimą. Ūminis sinusitas gali sukelti spaudimą ir skausmą sinusų srityse, nosies užgulimą ar net karščiavimą. Kitaip nei ūminis, lėtinis sinusitas nesusijęs su infekcija, todėl jį aptikti galima tik atlikus rentgeną.

3. Pasikartojantis kraujavimas

Intensyvus spaudimas, įtampa ir skausmas galvos srityje sukelia pasikartojantį kraujavimą iš nosies. Dažniausiai kraujavimas liaujasi savaime, tačiau į tai vertėtų atkreipti dėmesį ir, prireikus, kreiptis į savo srities specialistus. Nors, atrodytų, tai nekelia didelės grėsmės sveikatai, vis dėlto, tai gali būti lėtinių ligų pasekmė.

4. Sunkumai kvėpuojant

Kartais kvėpuoti pro nosį sunku net ir nesergant sloga. Jeigu jaučiate šį diskomfortą, tuomet kreipkitės į gydytoją otorinolaringologą, kuris apžiūrės nosį. Šiandien, naudojant modernią medicininę įrangą, tokia paciento apžiūra – neskausminga. Pažangi įranga leidžia pastebėti, ar pacientas vienodai kvėpuoja abejomis šnervėmis.

5. Miego trūkumas

Galiausiai, nuolatinis skausmas, spaudimas, oro trūkumas sutrikdo miegą ar net sukelia miego apnėją. Be to, miego metu kvėpuoti sunku gali būti ir dėl anksčiau minėto lėtinio sinusito. Dažnas prabudimas naktimis trikdo miegą, todėl ryte žmogus atsibunda pavargęs, neišsimiegojęs.

Taigi, akivaizdu, kad negydoma pertvara ženkliai pablogina gyvenimo kokybę. Norint išvengti nemalonių pasekmių, neretai rekomenduojama nosies pertvaros operacija. Svarbiausia pasirinkti patikimą chirurgijos kliniką, kurioje dirbantys specialistai vizito metu objektyviai įvertins situaciją ir esant poreikiui paskirs chirurginį gydymą. Daugiau informacijos apie pačią procedūrą galite sužinoti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.svplastic.com/paslaugos/plastine-ir-estetine-chirurgija/veido-operacijos/nosies-pertvaros-korekcija.

Užs. Nr. 509012