4 sveikatos patarimai vyrams

urologai
Rūpintis savo sveikata svarbu visiems. Deja, tačiau daugelis vyrų tam neskiria pakankamai dėmesio. Visgi niekada nevėlu pradėti ugdyti sveikesnius įpročius, nepriklausomai nuo amžiaus ar bendros sveikatos būklės. Esate tam pasiruošę? Tuomet pateikiame jums keturis patarimus, kurie padės pasirūpinti geresne sveikatai.

1. Reguliariai tikrinkitės sveikatą

Daugelis vyrų pas gydytojus apsilanko tik kamuojami nemalonių simptomų. Deja, tačiau dažnai tokiais atvejais problema jau būna įsisenėjusi. Todėl gali užtrukti nustatyti diagnozę ir tikėtina reikėti ilgesnio bei sudėtingesnio gydymo. Siekiant viso to išvengti, tikrintis sveikatą reikėtų reguliariai. Pastebėjęs įtartinus požymius, šeimos gydytojas gali nukreipti pacientą pas reikiamą specialistą, kuris suteiktų atitinkamą pagalbą. Verta pabrėžti, kad itin svarbų vaidmenį šiuo atveju atlieka urologai. Būtent jie diagnozuoja ir gydo su vyrų reprodukcine sistema susijusias būkles.

2. Atsisakykite žalingų įpročių

Žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu ar neatsakingas seksualinis elgesys, gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Pavyzdžiui, tiek tradicinių, tiek elektroninių cigarečių rūkymas siejamas su padidėjusia vėžio ir erekcijos disfunkcijos rizika. Nesaikingas alkoholio vartojimas gali sumažinti testosterono (hormono, siejamo su vyriškais požymiais) kieki ir padidinti estrogenų (moteriškų lytinių hormonų) kiekį. Taip pat jis gali pabloginti nuotaiką ir sumažinti seksualinį potraukį. Dėl šios priežasties tampa sunkiau pasiekti orgazmą.

3. Sveikai ir subalansuotai maitinkitės

Tam, kad jūsų kūnas galėtų tinkamai funkcionuoti, būtų sveikas ir stiprus, jam reikia gauti pakankamai maistinių medžiagų. Daugelis žmonių, nusprendusių keisti savo gyvenimo būdą, griežtai apriboja maistinių medžiagų suvartojimą arba visai atsisako tam tikrų maisto produktų, kurių nereikėtų atsisakyti (baltymų, riebalų). Atrodo, kad tai turėtų padėti numesti svorio? Iš tiesų tokiu atveju kūnas pereina į taupymo režimą ir pradeda kaupti viską, ką tik įdedate į burną. Vietoj to reikėtų stengtis suvartoti daugiau „naudingų“ kalorijų turinčio maisto. Tai padės išlikti sveikiems ir stipriems. Pakankamas maisto kiekis ypač svarbu sportuojant ar užsiimant kita fizine veikla, kurios svarbą aptariame kitoje pastraipoje.

4. Palaikykite fizinį aktyvumą

Sveikatos specialistai rekomenduoja vidutiniam fiziniam aktyvumui skirti bent 150 minučių per savaitę. Nueinate per dieną 10 000 žingsnių ir manote, kad to pakanka? Nors tai, žinoma, ir yra naudinga, papildomai turėtumėte užsiimti veikla, kuri padidintų jūsų širdies ritmą. Tai gali būti vaikščiojimas greitu tempu, bėgiojimas ar plaukimas, taip pat intensyvi kardiotreniruotė arba treniruotė su svoriais. Tokiu būdu stiprinamas visas kūnas.

Iki šiol sveikata jums nebuvo pirmoje vietoje, tačiau pasiryžote pokyčiams? Tuomet pasinaudokite šiais keturiais patarimais, kurie nukreips jus tinkama linkme. Jeigu iš pradžių atrodė, kad norint gyventi sveikai reikia milžiniškų pastangų, tikimės, kad perskaitę šį straipsnį pakeitėte savo nuomonę. Net ir pats mažiausias veiksmas, kurį atliksite šiandien, gali jus nuvesti sveikesnės ateities link. Na, o pamačius pirmuosius rezultatus, motyvacijos tikrai neturėtų pritrūkti.

Užs. Nr. 509022