Žemaitijos autokrosas finišavo Dabikinėlės trasoje

Akmenės rajono Dabikinėlės autokroso trasoje lenktyniavo Žemaitijos regiono autokroso paskutiniojo penktojo etapo 56 dalyviai iš Telšių, Akmenės, Gargždų, Plungės, Klaipėdos, Pakruojo, Mažeikių, Kauno, Šakių, Marijampolės automobilių sporto klubų ir Latvijos atstovai.

Vytautas RUŠKYS

vytautas@skrastas.lt

Prieš pradedant kvalifikacinius važiavimus sportininkai pademonstravo techniką, būryje lėtai riedėdami trasos ratu. Dauguma – su savo mechanikais, palaikymo komandų nariais. Kas stovėjo pravertų durelių tarpduryje, kiti – persisvėrę per langus, grupelėmis buvo įsitaisę ant stogų.

Pirmiausia lenktyniauta chronometruojamuose važiavimuose pagal automobilių technines charakteristikas juos suskirsčius į divizionus. Aukštesnes vietas pelnę sportininkai gaudavo geresnes starto pozicijas kvalifikacinėse lenktynėse.

Diviziono „D-1600 Junior“ įskaitoje taurę laimėjo Telšių „Bolids“ komandos atstovas Ivas Stonys, važiavęs su „Honda Civic“.

Su šios grupės sportininkais finale lenktyniavo diviziono „VAZ Klasika“ vairuotojai, iš kurių greičiausias buvo Kauno „Raivintos“ atstovas Žilvinas Patlaba.

„D-1600“ divizione, kuris neoficialiai vadinamas „Honda Civic“ klase, nes tokiais automobiliais lenktyniauja dauguma sportininkų, laimėtoju tapo dar vienas telšiškis Tomas Skrodenis su „Civic“.

„D-OPEN“ diviziono lenktynėse visus važiavimų lyderis Gutars Bružs iš Latvijos su „Subaru Impreza“ neužleido lyderio pozicijos ir finale laimėdamas taurę.

Dar vieną apdovanojimą į Latviją išsivežė Aivars Galbalinš, tapęs „D-2000“ diviziono nugalėtoju, vairavęs „Opel Kadett“.

Kito „Opel“ vairuotojas Vigantas Budrys iš Gargždų „Autoikso“ su „Astra“ greičiausia lėkė „D-2000 Super“ diviziono sportininkų grupėje.

Bagių lenktynėse paskelbti nugalėtojais du vairuotojai – keturiais ratais varomų bagių grupėje laimėjo Tautvydas Urba iš Šakių „Motorsport“, o vien galiniais ratais varomų bagių grupėje – Latvijos atstovas Valters Ziverts.

Mini bagiais lenktyniavo ir du vaikai, laimėtoja dešimties metų Skaistė Prašukaitė iš Marijampolės aplenkė septynmetį telšiškį Gediminą Stonį.

Varžybų organizatorių Akmenės rajono sporto klubo „Extempas“ atstovas Žydrūnas Šarkūnas, laikytas diviziono „D-2000 Super“ lyderiu, pirmavo ir finale, tačiau sugedo automobilis, neįveikus trečdalio trasos, ir liko antroje vietoje. Mat taip pat sugedo automobilis kito persekiojusio varžovo, tapusio trečiuoju prizininku. Juos pasivijęs kitas lenktynininkas, privažiavęs abu stovinčius varžovus, pamanė, kad jau finišas ir pats išsuko iš trasos. Jei jis būtų nuvažiavęs likusius du ratus, būtų tapęs prizininku. Tad nugalėtoju paskelbtas už visus lėčiausiai važiavęs sportininkas, tačiau pasiekęs finišą.

„Extempui“ daugiausiai komandinių taškų pelnė Vismantas Gricius ir Laurynas Paulauskas, kurie divizione „D-1600“ laimėjo atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas.

Antrąją vietą pelnė keturiais ratais varomų bagių grupėje lenktyniavęs „Extempo“ narys Vytautas Skabeikis.

Daugiausiai komandinių taškų – po 44 – laimėjo Telšių ir Akmenės lenktynininkai, tačiau asmeninėje įskaitoje daugiau aukštesnių vietų laimėję telšiškiai tapo nugalėtojais, o varžybų organizatoriai liko antri.

Lenktynių žiūrovai išvydo aštrių momentų, kai automobiliai kliudydavo atitvarus, išlėkdavo už jų – net į vandens telkinį, trenkdavosi vienas į kitą, apsiversdavo.

Po „paskraidymo“ ore ypač rizikingai pasielgė Klaipėdos atstovas Dževaldas Karulaitis, kuris išlėkė iš trasos, o po akimirkos grįžo neleistinoje vietoje ir taranavo varžovo automobilį. Todėl teisėjai sustabdė varžybas, pažeidėją diskvalifikavo.

Tokia nuobauda teko ir „Extempo“ atstovui Mantui Babenskui.

Jo komandos draugas Vidmantas Voras, debiutavęs autokrose, irgi patyrė nesėkmę – jo automobilis vartaliojosi šonais ir liko be galinių ratų.

Autoriaus nuotr.

TRASA: Į trasos pakraščius išvažiavę automobiliai pakildavo į orą.

NUSITEIKIMAS: Akmenės rajono automobilių sporto klubo „Extempas“ narys Žydrūnas Šarkūnas buvo nusiteikęs laimėti taurę, tačiau liko antras, sugedus automobiliui.

PAGALBA: Apvirtusius automobilius teko rankomis pastatyti ant ratų.

SPRENDIMAS: Teisėjai ramino su jų sprendimu diskvalifikuoti nesutinkantį lenktynininką.

ORGANIZATORIUS: Vienas iš lenktynių organizatorių Vytautas Skabeikis varžybose laimėjo antrąją vietą ir rūpinosi tvarka trasoje.