„Žalgiris“ susigrąžino čempiono titulą

SEB BBL čempionais tapo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Šeštadienį Šiauliuose vykusiame finale jie rezultatu 86:84 (28:12, 20:28, 19:19, 19:25) įveikė nugalėtojų titulą gynusius Vilniaus “Lietuvos ryto“ krepšininkus.

Vaida MILIŪTĖ

vaida@skrastas.lt

Finalą koregavo nesklandumai

Kad finalas bus įtemptas ir su nesklandumais krepšinio gerbėjai galėjo nujausti po iškilmingai, bet tuo pat metu ir klaidingai atlikto Lietuvos himno, kurį giedojo dainininkė Mia. Pilna Šiaulių arena net nuščiuvo, kai dainininkė sumaišė paskutinius Lietuvos himno posmelius.

Nesklandumai prasidėjo ir paskelbus rungtynių pradžią. Sugedo rungtynių švieslentė, tad pirmoje rungtynių pusėje krepšininkams teko rungtyniauti nematant, kiek laiko liko atakos, kėlinio pabaigos. Laiką pranešdavo sekretoriato darbuotojas. Toks laiko pranešimo būdas kelis kartus suklaidino „Lietuvos ryto“ krepšininkus. Per ilgąją pertrauką švieslentė buvo sutvarkyta. Joje degė rezultatas bei pagrindinis rungtynių laikas, tačiau ketvirtajame kėlinyje dėl jos dar kartą teko stabdyti rungtynes.

„Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius prieštaravo, kad komandos žaistų tokiomis sąlygomis, tačiau teisėjai nesutiko laukti, kol bus sutvarkyta švieslentė: “Mes norėjome neiti į aikštelę, tačiau teisėjai sakė, kad taip daryti negalime.“

Nepaisant nesklandumų finalas buvo vertas finalo vardo. Tris kėlinius iniciatyvą turėjo „Žalgirio“ krepšininkai, kurie pirmavo 8— 10 taškų. “Lietuvos rytui“ priartėti pavyko ketvirtojo kėlinio viduryje, po M. Lukauskio ir Dž. Džordano tolimų metimų (65:69). Likus žaisti mažiau nei dvi minutes “Lietuvos rytas“ skirtumą sumažino iki minimumo (77:78), o po K. Bairamovičius tritaškio metimo išlygino rezultatą — 82:82, 40 minutė.

Rungtynių baigtis sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Per paskutiniąją „Žalgirio“ ataką iniciatyvos ėmėsi DeJuanas Collinsas . Jis prasiveržė po krepšiu ir, iki finalo sirenos likus 0,5 sekundės, pelnė pergalingus taškus (86:84).

DeJuanui Collinsas buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ komandos žaidėjas. Jis pelnė 29 taškus ir buvo pripažintas naudingiausiuoju finalo krepšininku.

„Žalgirio“ klubui už pergalę atiteko 30 tūkstančių eurų čekis. Antrąją vietą pelniusiam “Lietuvos rytui“ įteikti 22,5 tūkstančiai eurų.

Trenerių komentarai

Rimantas Grigas, „Žalgirio“ komandos treneris sakė, kad jie buvo vertesni pergalės, nes nuo pat pradžių diktavo žaidimo sąlygas: “Atitrūkimas pirmajame kėlinyje mums nevisiškai išėjo į naudą. Žaidėjams po to sunkiai sekėsi aktyviau pulti. Visas rungtynes tempė maži žaidėjai ir tik akimirkomis prisidėjo aukštaūgiai. Pabaigoje žaidėme be vidurio puolėjų, nes šiek tiek taikėmės ir prie varžovų. Jei būtume turėję kitą vidurio puolėją, jis būtų žaidęs, bet Eurelijus nėra toks žaidėjas, kuris galėtų stabdyti mobilius ketvirtuosius numerius.“

DeJuanas Collinsas, Kauno „Žalgirio“ ekipos krepšininkas bei naudingiausias finalinių rungtynių žaidėjas sakė, kad kauniečiai su tinkama energija ir su tinkama koncentracija pradėjo rungtynes.

„Nuo pat pradžių gerai startavome ir turėjome pranašumą. Dauguma žaidė gerai, ypač Marcusas Brownas. Šiandien ir aš jaučiausi gerai, treneris sakė greitai veržtis ir aš tai padariau. Tokius metimus kasdien atlieku užmerktomis akimis, todėl šiandien atsimerkus pataikyti buvo labai lengva“, — juokiasi pergalingus taškus pelnęs krepšininkas.

DeJuanas Collinsas pažymėjo, kad atsipalaiduoti po pergalės jie negali, nes jau antradienį jų laukia antrosios Lietuvos krepšinio pusfinalio rungtynės Šiauliuose, su „Šiaulių“ krepšininkais.

Aleksandras Trifunovičius, „Lietuvos ryto“ treneris, sakė, kad rungtyniauti tokiomis sąlygomis krepšininkai nepratę. Nepaisant to, jo auklėtiniams nepavyko sustabdyti “Žalgirio“ lyderio D. Collinso, kuris sukėlė daug problemų.

„ASK -Ryga“ — trečia

Trečiąją vietą SEB BBL čempionate laimėjo Ramūno Butauto treniruojama Rygos „ASK-Ryga“ (Latvija) ekipa. Ji mažajame“ finale rezultatu 96:82 (27:32, 19:24, 25:12, 25:14) įveikė Rygos “Barons-LMT“ komandą.

Už trečiąją vietą „ASK-Rygos“ klubui atiteko 15 tūkstančių eurų čekis, “Barons-LMT“ ekipai — 7,5 tūkstančių eurų.

Trečiąją vietą pelniusios „ASK-Rygos“ komandos treneris Ramūnas Butautas sakė, kad pelnyti aukštesnės vietos jie negalėjo, nes Lietuvos komandos yra aukštesnio lygio ekipos. Latvijos ekipoms su jomis kautis kol kas sunku.

Komentuodamas rungtynes R. Butautas pažymėjo, kad susitikimo pradžioje pranašumą turėjo „Barons-LMT“ krepšininkams, kurie visada gerai pradeda susitikimus; “Mes tai žinojome, bet atidavėme jiems iniciatyvą. Persilaužėme tik antroje rungtynių pusėje, kai pradėjome aktyviau gintis ir žaidėme greičiau nei pirmuose dvejuose kėliniuose. Dėl to, mums pavyko perimti iniciatyvą.“

Treneris džiaugėsi, kad šiose rungtynėse labai gerai žaidė Andrius Mažutis. Per 22 minutes jis pelnė 16 taškų.

TRIUMFAS: Šiaulių arenoje triumfavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

LYDERIS: Pergalingus taškus „Žalgirio“ ekipai pelnė DeJuanas Collinsas (su kamuoliu).

TAURĖ: SEB BBL čempionų taurė — „Žalgirio“ komandos kapitono Eurelijaus Žukausko rankose.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

Citata: „Tokius metimus kasdien atlieku užmerktomis akimis, todėl šiandien atsimerkus pataikyti buvo labai lengva