Vyks tradicinis Liovos Taico atminimo turnyras

Organizatorių nuotr.
Vasario 12-ąją Šiaulių apskrities žydų bendruomenė "Uniqua arenoje" (buv. "Kane's arena") organizuoja tradicinį Liovos Taico (1952–2009) atminimo turnyrą, šiemet vykstantį jau tryliktą kartą. Dalyviai varžysis penkių sporto šakų – mažojo futbolo, krepšinio 3x3, stalo teniso, šachmatų bei paplūdimio tinklinio – varžybose.

Šį turnyrą žydų bendruomenė rengia nuo 2010 metų, o tarp jo dalyvių būna ne tik regioninių žydų bendruomenių nariai, bet ir kitos sporto komandos. Pernai turnyre debiutavo ir laikinus namus Šiauliuose dėl karo gimtinėje radę ukrainiečiai. Yra rungtyniavę ir NATO kariškiai. Tarp aktyvių Liovos Taico atminimo turnyro organizatorių yra ir jo duktė Rašella Galinienė (Taicaitė).

Sporto entuziastas Liova Taicas buvo žinomas ne vien Šiaulių, bet ir Lietuvos sporto klubo "Makabi" žmogus, kartu su bendraminčiais dalyvavęs atkuriant šį klubą 1988–1989 metais. Atkurtas Lietuvos "Makabi" iškart tais pačiais 1989 metais dalyvavo Izraelyje vykusioje pasaulinėje makabiadoje. Makabiečiai buvo pirmieji lietuviai, dalyvavę šiose Tarptautinio olimpinio komiteto pripažįstamose varžybose.

"Makabi" Šiaulių skyrius savo veiklą pradėjo 1921 metais ir šie metai yra laikomi organizuoto sporto judėjimo mieste pradžia. Dabartinėje "Baltik vairas" teritorijoje organizacija jau 1926 metais turėjo savo stadioną, kurį juosė dviračių takai. Jame vyko ne tik Lietuvos futbolo lygos, bet ir istorinės šiauliečių rungtynės su Vidurio Europos komandomis iš Austrijos ir Vengrijos atitinkamai 1930 ir 1937 metais.

"Makabi" veikė iki 1940 metų, kai Lietuva buvo aneksuota ir gyvavusios tautinės sporto organizacijos imtos naikinti steigiant jų vietoje tarybinio modelio sporto sistemą.