Veteranai pasiekė svarių pergalių

Radviliškio miesto stadione vykusiame šalies lengvosios atletikos veteranų čempionate buvo pagerinti šalies svarsčio metimo rekordai. Čempionate kartu su lietuviais sporto veteranais rungtyniavo ir svečių iš Latvijos. Vyriausiam čempionato dalyviui – 79-eri.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Sporto veteranai išbandė jėgas dešimtyje rungčių. Kartu su kitais veteranais dėl medalių kovojo ir kelias prizines vietas iškovojo ir penki radviliškiečiai.

Svarsčio metimo rungtyje du veteranai pasiekė šalies rekordus.

Tarp moterų nugalėjo W65 amžiaus grupėje kovojusi klaipėdietė, Maskvos olimpinių žaidynių dalyvė, Europos ir pasaulio veteranų čempionatų laimėtoja ir prizininkė Jadvyga Putinienė. Ji 5,45 kilogramo sveriantį svarstį numetė 11,80 metro ir 50 centimetrų pagerino jai pačiai priklausiusį rekordą.

Svarsčio metimo rungtyje tarp vyrų stipriausias buvo M50 grupės dalyvis Rimvydas Medišauskas iš Kauno, 11,34 kilogramo svarstį nusviedęs per 20,08 metro. Jis pagerino šios grupės svarsčio metimo rekordą.

63-ejų radviliškietė Genovaitė Kazlauskienė šioje rungtyje pelnė antrąją vietą. Ji buvo antra ir ieties metimo rungtyje.

Du kartus ant apdovanojimų pakylos lipo ir 41 metų radviliškietis Tomas Belko. Trišuolio rungtyje jis pelnė trečiąją vietą. Sportininkas buvo trečias ir 100 metrų bėgimo rungtyje.

Veteranų čempionate varžėsi ne vienas į aštuntąją dešimtį įkopęs sportininkas. Vyriausias čempionato dalyvis – pasaulio ir Europos veteranų čempionatų nugalėtojas ir prizininkas 79 metų Antanas Černiauskas iš Vilniaus. Vyriausia čempionato dalyvė tarp moterų – 77 metų Algina Vilčinskienė iš Klaipėdos, vis dar treniruojanti uostamiesčio sportininkus.

Čempionate kovojo ir daugiau tarp prizininkų patekusių senjorų, kurių amžius – per 70 metų. Tai – 74 metų šilališkis Eugenijus Ivanauskas, 73 metų Janis Mankovskis (Ryga, Latvija).

Autorės nuotr.

PASIEKIMAS: Radviliškietė Genovaitė Kazlauskienė ieties metimo rungtyje iškovojo antrąją vietą.

VETERANĖ: Vyriausia čempionato dalyvė tarp moterų – 77 metų Algina Vilčinskienė iš Klaipėdos, vis dar treniruojanti uostamiesčio sportininkus.

SIDABRAS: 73 metų latvis Janis Mankovskis pelnė „sidabrą“ šuolių į aukštį ir tolį bei trišuolio rungtyse.

BRONZA: Radviliškio rajono atstovas Tomas Belko trišuolio ir 100 metrų bėgimo rungtyse buvo trečias.