„Venta“ išplėšė pergalę

Kuršėnų „Venta“ šeštadienį laimėjo šalies Futbolo federacijos pirmenybių septintojo turo rungtynes prieš Vilniaus „Granitą“ rezultatu 3:2 (2:0).

Algimantas BRIKAS

brikas@skrastas.lt

Maždaug pusę kėlinio aktyvesni buvo vilniečiai, kamuolys daugiau buvojo kuršėniškių vartų pusėje.

Grėsmingą ataką šeimininkai surengė 32-ąją minutę, ji baigėsi stipriu ir taikliu Justino Kuizino smūgiu.

Svečiai, praleidę įvartį, iškart vėl ėmė spausti, priversdami vien gintis ventiškius.

Paskutinę kėlinio minutę prie „Granito“ vartų pakėlus kampinį, kilo sumaištis. Į vartus jau skriejantį kamuolį nuo jų linijos atmušė gynėjas, bet netoli. Kristijonas Gedgaudas rezultatą padvigubino.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovai vėl surengė kelias pavojingas atakas, bet Airidas Jocas „Ventos“ vartus gynė patikimai.

Vilniečių spaudimą kuršėniškiai atlaikė iki 78-osios rungtynių minutės, kai į jų vartus buvo įmuštas įvartis.

„Granito“ vartininkas saviškius ragino negaišti trumpais kamuolio perdavimais, jį vis kelti prie vartų. Dar po 8 minučių svečiai rezultatą išlygino.

Vilniečiai, tikėdamiesi spėti rezultatą dar ir persverti, metėsi į beatodairišką ataką. Ir tuoj pat gavo grąžos. Likus žaisti vos minutei, Edvardas Pšelenskis iš vidutinio nuotolio taikliai kirto į „Granito“ vartus.

Kuršėnų „Ventos „ treneris Virgerdas Kavolis: „Mūsų taktika buvo žaisti kontratakomis. Įmušėme du įvarčius – viskas gerai. Bet trauma nebeleido žaisti Donatui (Donatui Kavoliui, – red.), ir truputėlį atsivėrė centras. Atsipalaidavimo momentai privedė prie to, kad gavome du kvailus įvarčius. Aišku, gerai, kas gerai baigiasi“.

Kitų šio turo rungtynių rezultatai: Kauno NFA – Vilniaus „Polonija“ 5:1 (2:0), Šilutės „Šilutė“ – Palangos „Palanga“ 2:2 (0:1), Kėdainių „Nevėžis“ – Kėdainių „Kėdainiai“ 3:0 (1:0).

Kuršėnų „Venta“, po šios pergalės turinti šešis taškus, pakilo į priešpaskutinę – devintąją turnyrinės lentelės vietą. Pirmauja Jonavos „Lietava“ – 16 taškų.

Kitas rungtynes „Venta“ žais ateinantį šeštadienį savojoje aikštėje su septintojoje turnyrinės lentelės vietoje esančia Palangos „Palanga“.