Ve­te­ra­nės krai­tėje – dar trys me­da­liai

Veteranės kraitėje – dar trys medaliai

Italijoje, Turine, vykusios pasaulio sporto veteranų žaidynės šeduvei (Radviliškio rajonas) kūno kultūros mokytojai Genovaitei Kazlauskienei atnešė trigubą sėkmę – pedagogė iškovojo tris įvairių spalvų medalius.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Kartu su Lietuvos lengvosios atletikos rinktine žaidynėse dalyvavusi Radviliškio TVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus kūno kultūros mokytoja Genovaitė Kazlauskienė varžėsi veteranų grupėje W 60 ir pelnė du sidabro ir vieną bronzos medalį.

Rutulio stūmimo rungtyje, nugalėjusi daugkartinę Europos ir pasaulio čempionę bei Lietuvos rekordininkę Birutę Keršulienę, šeduvė laimėjo trečiąją vietą. Pirmąsias vietas šioje rungtyje ir šioje amžiaus kategorijoje iškovojo Latvijos sportininkės.

Svarsčio metimo rungtyje G. Kazlauskienė pelnė antrąją vietą, nusileidusi Belgijos sportininkei.

Tokios pat spalvos medalis šeduvei įteiktas ir už pasiektą metimų penkiakovės varžybų rezultatą. Auksą šioje rungtyje laimėjo Estijos lengvaatletė.

Pasak G. Kazlauskienės, šios žaidynės jai buvo vienos iš sunkiausių ne tik dėl stiprių varžovų. Sportininkus kankino alinantis karštis, naktis teko leisti viešbutyje be kondicionieriaus, stiprintis kukliais ir kasryt tais pačiais pusryčiais.

Nepatogumai neužgožė žaidynių. Anot G. Kazlauskienės, tai – svarbiausios sporto veteranų varžybos, jos vyksta kas ketverius metus, kaip ir olimpinės žaidynės.

Sporto žaidynėse Turine dalyvavo 23-jų sporto šakų atstovai, per 28 tūkstančius sportininkų.

Lengvosios atletikos varžybose dalyvavo apie 1000 sporto veteranų. Lietuvos rinktinę sudarė 21 sportininkas. Lengvosios atletikos varžybose iškovoti 5 aukso, 13 sidabro ir 8 bronzos medaliai.

Lietuvos delegacijai atstovavo 117 žmonių, dėl medalių kovojusių krepšinio, akademinio irklavimo, baidarių, kanojų irklavimo, plaukimo, orientavimosi sporto, stalo teniso, sunkumų kilnojimo, lengvosios atletikos rungtyse.

Asmeninio albumo nuotr.

REZULTATAS: Kūno kultūros mokytoja iš Šeduvos Genovaitė Kazlauskienė (dešinėje) Pasaulio sporto veteranų žaidynėse pelnė tris medalius.