Uždarytas devintasis ŠKL sezonas

Šeštadienį uždarytas IX Šiaulių krepšinio lygos (ŠKL) sezonas. Komandos, tapusios prizininkėmis, atsiėmė taures ir medalius, geriausiai pasirodę krepšininkai – asmeninius prizus.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Čempione tapo po dvejų metų pertraukos

ŠKL čempione po dvejų metų pertraukos tapo „Grafų baldų-Kristalo“ ekipa. Ji finalo serijoje 3:1 įveikė „Kalvį“. Trečiąją vietą iškovojo praėjusių metų čempionė „Švarūnė-Limega“.

Du asmeninius apdovanojimus gavo nugalėtojų krepšininkai Mindaugas Norkus ir Gintaras Kukanauskas. Pirmajam atiteko taikliausio dvitaškių metiko (64 procentai) prizas, antrajam – geriausio kovotojo dėl atšokusių kamuolių (10,6 atkovoto kamuolio) titulas.

Geriausiai kamuolius komandos draugams skirstė vicečempionų komandos krepšininkas Vytautas Padgureckas (7,6 rezultatyvaus perdavimo).

„Švarūnės-Limegos“ žaidėjas Ignas Vaitkus tapo taikliausiu baudų metiku (85 proc.).

Du prizus pelnė ir „Policijos-Žvalguvos“ garbę gynę Eugenijus Takuševičius ir Lorenas Balčiūnas. E. Takuševičius tapo naudingiausiu lygos krepšininku (22,3 balo), L. Balčiūnas – taikliausiu tritaškių metiku (44 proc.).

Daugiausiai kamuolių perėmė Igoris Soroka ("Blogiečiai“, 3,1 kam.), metimų blokavo – Ignas Ramašauskas ("Solo-Eurogym“, 2,6 kam.).

ŠKAL triumfavo „Turjera-Departus“

Šiaulių krepšinio A lygos (ŠKAL) nugalėtoja tapo „Turjera-Departus“, lemiamoje serijoje 2:1 pranokusi „Savus“. Bronzos medaliai atiteko „Artilux NMF“.

„Turjeros-Departus“ lyderis Darius Lunskis susižėrė du prizus – naudingiausio (27,8 balo) ir geriausiai dėl kamuolių kovojančio (19,1 atk. kam.) ŠKAL krepšininko.

Kolegas rezultatyviais perdavimais dažniausiai „maitino“ Tomas Martinaitis iš „Šiaurės Lietuvos kolegijos“ (5,6 rez. perd.), varžovų atakas blokais stabdė Vidmantas Kareiva ("Savanoriški saugos būriai“, 2,3 bl.), perimtais kamuoliais – Nerijus Baltrimaitis ("Fortas“, 4,4 per. kam.).

Taikliausio ŠKAL dvitaškių metiko prizas atiteko Algirdui Vengraičiui ("Grizliai“, 74 proc.), tritaškių – Edvardui Trumpuliui ("Stiklo meistrai-Lietmeta“, 44 proc.), baudų – Karoliui Chromcovui ("Elga“, 81 proc.).

ŠKVL baigėsi tradiciškai

Šiaulių krepšinio veteranų lygos (ŠKVL) čempione tradiciškai tapo „Pakruojo parketo“ komanda. Lygoje septintąjį kartą triumfavusi ekipa finale nugalėjo „Brandą“. Bronzos medaliais ketvirtąjį kartą iš eilės puošėsi „Dextera“.

Šeštadienį prizų rekordininkais tapo Aivaras Jokubaitis iš „Brandos“ ir Arūnas Šeferis iš „Pakruojo parketo“.

Buvęs Lietuvos krepšinio lygos krepšininkas A. Jokubaitis – naudingiausias (38,7 balo), geriausiai dėl kamuolių kovojęs (17,4 atk. kam.) ir taikliausiai dvitaškius metęs (71 proc.) ŠKVL sezone.

A. Šeferis atsiėmė „Rezultatyvių perdavimų meistro“ (4,8 rez. perd.), daugiausiai kamuolių perėmusio (3,7 per. kam.) ir taikliausio tritaškių metiko (45,7 proc.) prizus.

„Blokų karaliumi“ tapo Sigitas Birutis ("Autoera“, 1,7 bl.), taikliausiu baudų metiku – Arvydas Kalvelis ("Branda“, 87 proc.).

Jono TAMULIO nuotr.

ČEMPIONAI: Šiaulių krepšinio lygos čempionų taurę ir aukso medalius atsiėmė „Grafų baldai-Kristalas“.

TAURĖ: ŠKL čempionų taurė – lygos direktoriaus Artūro Nacicko rankose.

VICEČEMPIONAI: ŠKL vicečempionais tapo „Kalvio“ krepšininkai.

BRONZA: Bronzos medaliais džiaugėsi čempionų titulą gynusi „Švarūnė-Limega“.

PRIZAI: Šeštadienį vykusiame sezono uždaryme tris prizus susižėrė Šiaulių krepšinio veteranų lygos čempionės „Pakruojo parketo“ komandos krepšininkas Arūnas Šeferis.