Trenerė D. Šiaudvytė švenčia jubiliejų

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Donata Šiaudvytė jau trisdešimt metų treniruoja BMX sportininkus. Ne vienas jos auklėtinis skina laurus ne tik šalies čempionatuose, bet ir Europoje bei pasaulyje.

Antradienį Šiaulių miesto savivaldybėje su gražiu jubiliejumi pasveikinta ilgametė BMX dviračių sporto trenerė Donata Šiaudvytė.

D. Šiaudvytė gimė ir augo Šilalės rajone. 1972 m. baigusi Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą pradėjo dirbti Šiaulių miesto „Žalgirio“ sporto draugijoje trenere, vėliau tapo draugijos direktore.

Pati visada aktyviai sportavo, buvo dviračių sporto meistrė, orientavimosi slidėmis Lietuvos čempionė. Ilgą laiką treniravo šiauliečius slidininkus, kurie ne kartą tapo Lietuvos čempionais.

Nuo 1990 metų D. Šiaudvytė pradėjo dirbti sporto mokykloje „Dubysa“ BMX (mažieji dviračiai) trenere. 2009 metais už pasiektus gerus sportininkų rezultatus trenerei buvo suteiktas nacionalinio sporto trenerio kvalifikacinė kategorija.

Vienas gabiausių D. Šiaudvytės auklėtinių – Gabrielius Pabijanskas, kuris 2005 m. pasaulio BMX Iššūkio taurės varžybose 7 metų amžiaus grupėje iškovojo ketvirtąją vietą, o Europos BMX Iššūkio taurės varžybose tapo nugalėtoju. Pastarosiose varžybose G. Pabijanskas buvo nepralenkiamas ir 2006, 2008, 2009 metais. Šiaulių universitete šiuo metu studijuojantis Gabrielius yra olimpinės rinktinės kandidatas, besirengiantis Tokijo olimpinėms žaidynėms, kurios perkeltos į 2021 m.

Kiti D. Šiaudvytės auklėtiniai – Lukas Karalius, broliai Gvidas ir Gustas Usevičiai, Vėja Baškytė – yra nacionalinės jaunimo, jaunių rinktinės nariai, atstovaujantys Lietuvai pasaulio, Europos čempionatuose bei tarptautinėse varžybose.

Už pasiekimus trenerė ne kartą buvo apdovanota Šiaulių miesto ir apskrities padėkomis, garbės raštais, taip pat apdovanota Aplinkos apsaugos ministerijos padėka už pastangas išsaugoti švarią gamtą.