Trenerė Birūta Vaitiekienė švenčia jubiliejų

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Žinoma Šiaulių miesto rankinio trenerė Birūta Vaitiekienė švenčia jubiliejų. Šia proga ją sveikino (iš kairės) Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas, sporto centro „Dubysa“ direktorius Aivaras Strockis ir vicemeras Egidijus Elijošius.
Jubiliejinės sukakties proga pagerbta žinoma Šiaulių miesto rankinio trenerė Birūta Vaitiekienė. Net dviejose įstaigos jaunąsias rankininkes šiuo metu ugdanti trenerė gali pagrįstai didžiuotis savo auklėtinėmis. Už Šiaulių sportui skirtus keturis savo gyvenimo dešimtmečius trenerei dėkojo Šiaulių miesto savivaldybės vadovai.

Pasak Šiaulių sporto centro „Dubysa“ direktoriaus Aivaro Strockio, trenerė Birūta auklėja ne tik jaunąsias rankininkes, bet savo rankose laiko ir Šiaulių moterų komandos vairą. Lietuvos pirmos lygos ketverto kovose B. Vaitiekienės treniruojama komanda pelnė antrąją vietą. Šiaulietei ne kartą teko vadovauti įvairių amžiaus tarpsnių Lietuvos rinktinėms, vykti į Europos čempionatus.

Jau daugiau nei 4 dešimtmečius Šiaulių sportui paskyrusi trenerė sakė gerai prisimenanti savo karjeros Šiauliuose pradžią po studijų. Iškart pasipylę treniruojamos komandos pralaimėjimai pradžioje šokiravo, o vėliau taip mobilizavo, kad jos auklėtinės po pusmečio tapo Lietuvos čempionėmis.

B. Vaitiekienės vadovaujama merginų komanda „Augma“, debiutavusi I lygoje, tapo Lietuvos čempionėmis. 2001 metais Šiaulių moterų rankinio komanda „Salve“ iškovojo teisę žaisti Lietuvos aukščiausios lygos čempionate. Moterų rankinio komanda „4 vėjai-LANGvirus“, kurios gretose žaidė ir trenerės jaunosios rankininkės, 2004–2005 metų sezono Lietuvos aukščiausios lygos čempionate laimėjo ketvirtąją vietą, o 2007 metais ši komanda tapo bronzos medalių laimėtojomis.

Trenerės treniruojama moterų rankinio komanda yra daugkartinės I lygos čempionės ir prizininkės.

2002–2003 metais B. Vaitiekienė paskirta vyriausiąja Lietuvos jaunių merginų rinktinės trenere. 2004–2006 metais patvirtinta Lietuvos jaunių (U-20) rinktinės, dalyvavusios finalinėse pasaulio čempionato varžybose ir Europos čempionato atrankoje, trenere. Rinktinės sudėtyje žaidė net keturios trenerės auklėtinės.

2003 metais su Lietuvos jaunių rinktine dalyvauta III Baltijos jūros šalių žaidynėse ir užimta pirmoji vieta. Rinktinės sudėtyje žaidė net 9 B. Vaitiekienės auklėtinės.

B. Vaitiekienei už gerus mokomojo treniruočių darbo rezultatus 2003 metais buvo suteikta Lietuvos nacionalinės trenerės kvalifikacinė kategorija. 2010 metais apdovanota Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento sidabro medaliu – už nuopelnus Lietuvos sportui.

Nuo 2014 metų rugsėjo 1 d. Birūta Vaitiekienė dirba rankinio trenere Šiaulių sporto gimnazijoje, į kurią iš visos Lietuvos kvietė mokytis mergaites bei ugdyti sportinį meistriškumą. Dirbdama „Dubysoje“ ir Šiaulių sporto gimnazijoje ji ir toliau rengia įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinių nares.