Trejos rung­ty­nės – trys per­ga­lės

Trejos rungtynės – trys pergalės

Sekmadienį Šiaulių stadione vykusias futbolo A lygos rungtynėse „Šiaulių“ futbolininkai 1:0 įveikė Pakruojo „Kruoją“. Šiauliečiai buvo laimėję ir abi ankstesnes dvikovas – 2:1 ir 4:0. Pergalę pačioje rungtynių pabaigoje pelnytu įvarčiu šiauliečiams išplėšė Artūras Rimkevičius.

Pagerbtas komandos narys

Prieš prasidedant rungtynėms, apdovanotas geriausias birželio mėnesio A lygos žaidėjas, kuriuo tapo „Šiaulių“ futbolininkas Igors Kozlovs.

Likusius komandos narius įkvėpė klubiečio įvertinimas: šiauliečiai aktyviai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje sukūrė keletą pavojingų momentų prie priešininkų vartų. Kelis šių „išpuolių“ atliko Robertas Vėževičius, tačiau iki galutinio tikslo vis pritrūkdavo tikslumo.

„Kruoja“ atsakė keletu atakų, tačiau patikima „Šiaulių“ gynyba svečiams neleido smūgiuoti į vartus. Gynyboje pasižymėjo komandos kapitonas Deivydas Lunskis. Į pertrauką priešininkai išėjo nepelnę įvarčių.

Antrajame kėlinyje žaidimas tapo apylygis. Dvikovos vyko aikštės viduryje ir tik retkarčiais abi ekipos pagrasindavo varžovų vartams. Antrojo kėlinio pradžioje galimybės pasižymėti neišnaudojo Robertas Vėževičius.

Abiejų komandų lygiosios netenkino: pirmieji stiprinti puolimo grandį ryžosi pakruojiečiai. Į aikštę buvo išleistas Valdas Trakys ir Rostyslav Diakiv. Tačiau nepralaužiama „Šiaulių“ gynyba atlaikė ir jų bandymus prasiveržti prie vartų. R. Diakiv neišnaudojo progos, kai bėgęs nuo pusės aikštės galiausiai stojo su kamuoliu prieš vartininką. Deivydas Lunskis pasivijo puolėją, ir išmušęs jam kamuolį iš po kojų, išvengė rimtesnio pavojaus savo vartams.

Pergalė paskutinėmis minutėmis

Kėliniui baigiantis, 83 minutę, po kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje pirmas prie kamuolio atsidūrė Artūras Rimkevičius. Galva pasiuntęs šį į pakruojiečių vartus, komandai pelnė ne tik tašką, bet ir pergalę.

Tai buvo penkioliktasis A. Rimkevičiaus įvartis šiame sezone. Dabar rezultatyviausių žaidėjų sąraše artimiausią savo varžovą Calum Elliot jis lenkia jau dviem įvarčiais.

„Pergalė ir viskas. Buvo labai sunkios rungtynės, gal oras kaltas, gal veja, bet buvo sunku. Svarbu – pasiektas teigiamas rezultatas. Smagu, kad pavyko pelnyti pergalingą įvartį ir mes parodėme, kad šiemet esame neįveikiamas varžovas „Kruojai“, – po rungtynių sakė lemiamo įvarčio autorius Artūras Rimkevičius.

Kitos „Šiaulių“ rungtynės namų aikštelėje – rugpjūčio 4-ąją 19 valandą su Panevėžio „Ekrano“ komanda. Prieš tai, jau šį sekmadienį, Marijampolėje šiauliečių dar lauki dvikova su „Sūduva“.

Kiti rezultatai

Lietuvos futbolo A lygos čempionato 20-ajame ture sekmadienį antrąją vietą užimantis Vilniaus „Žalgiris“ namuose 3:1 (2:0) įveikė autsaiderius Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkus.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Mantas Kuklys (16 min.), lenkas Kamilis Bilinskis (44 min.) ir Paulius Janušauskas (53 min.).

„Atlantui“ (7 tšk.) įvartį pelnė Denisas Gordejus (83 min.).

Marijampoliečiai sekmadienį svečiuose 2:1 (0:1) įveikė Tauragės „Taurą“ (16 tšk.). 30-ąją min. italas Džampjetras Demurtas (Giampietro Demurtas) išvedė aikštės šeimininkus į priekį 1:0. 48-ąją min. brazilas Rafaelis Ledesma išlygino rezultatą, o 56-ąją min.  įmušė ir pergalingą įvartį.

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

9 – Sergei Žigalov ("Kruoja").

8 – Povilas Lukšys ("Sūduva"), Andrius Velička ("Ekranas").

ELTA

„Šiaulių krašto“ inf.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PERĖMIMAS: Šiauliečiams ne kartą pavyko perimti kamuolį iš „Kruojos“ žaidėjų, saugant savo vartus.

PUOLĖJAS: Artūro Rimkevičiausi (kairėje) rungtynėse su pakruojiečiais pelnytas įvartis – penkioliktas šiame sezone.

AKTYVUMAS: Nors šiauliečiams pergalingas buvo antrasis varžybų kėlinys, ypač aktyvūs jie buvo pirmajame.