Teniso turnyre – dviguba pergalė

Šeštadienį Šiauliuose pasibaigusiame Europos teniso asociacijos jaunių (16 metų ir jaunesnių) turnyre „Toyota Cup 2012“ dvigubą pergalę šventė Šiaulių teniso mokyklos auklėtinis Lukas Žvikas – jis triumfavo ir vienetų, ir dvejetų varžybose.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Parodė charakterį

L. Žvikas vienetų varžybų finale 3:6, 6:3, 6:1 įveikė Latvijos atstovą Mikusą Losbergą (148 pasaulio reitinge).

„Kovojau, nepasidaviau. Dvikovos pabaigoje varžovas pavargo, o aš visada stengiausi kontroliuoti žaidimą, atakuoti, o ne gintis“, – sakė 15-metis L. Žvikas.

M. Losbergas ne tik laimėjo pirmąjį setą, bet ir antrajame buvo beperimantis iniciatyvą. L. Žvikas pirmavo 4:1, tačiau latvis priartėjo iki 3:4.

„Didelės įtampos nebuvo. Laimėjau savo padavimus“, – sakė L. Žvikas.

Pateisino favorito statusą

Dvejetų varžybų finale L. Žvikas, kartu su Estijos tenisininku Inu Hendriku, 6:2, 7:5 nugalėjo baltarusio Aleksėjaus Chomičiaus ir ruso Dmitrijaus Šatalino duetą.

„Pergalių tikėjausi, nes prieš turnyrą žinojau, kad esu favoritas. Varžybos nebuvo pačios stipriausios“, – vertino L. Žvikas.

Pasak sportininko trenerio Šarūno Kulnio, auklėtiniui buvo keltas tikslas patekti į pusfinalį.

„Padėjo ir namų sienos, ir tai, kad varžovus gerai pažinojome, su jais buvome žaidę, – sakė Š. Kulnys. – Lukas – šaunuolis. Jis dirba, stengiasi, yra perspektyvus.“

Atvyko iš Palangos

Š. Kulnio teigimu, šiuo metu 256 vietą pasaulio 16-mečių reitinge užimantis L. Žvikas po pergalės turėtų pakilti iki 130-osios pozicijos.

Šiandien L. Žvikas startuos antros kategorijos teniso turnyre Rygoje (Latvija).

Iš Palangos kilęs 15-metis sportininkas į Šiaulius atvyko 12-os.

„Čia jaučiuosi kaip namie. Savaitgaliais atvažiuoja tėvai“, – sakė L. Žvikas.

Kitiems sekėsi prasčiau

Birželio 10–16 dienomis Šiauliuose vykusiame trečios kategorijos teniso turnyre kitiems lietuviams sekėsi prasčiau. Jie kovas baigė pirmuosiuose ratuose.

Merginų vienetų varžybų nugalėtoja tapo rusė Valerija Zeleva. Ji finale 6:3, 1:6, 6:1 įveikė baltarusę Haną Kryvatulavą.

Merginų dvejetų varžybas laimėjo V. Zalevos ir jos tautietės Elisabetos Liukšinovos pora, finale 3:6, 6:1 (10:8) pranokusi baltaruses Niką Šytkovskają ir Aną Skabelką.

Jono TAMULIO nuotr.

PERGALĖ: Šiaulių teniso mokyklos auklėtinis Lukas Žvikas laimėjo Europos teniso asociacijos jaunių (16 metų ir jaunesnių) turnyro „Toyota Cup 2012“ vienetų ir dvejetų varžybas.

PRIZAS: Lukui Žvikui atitekęs pirmosios vietos vaikinų vienetų varžybose prizas.