Taekvondo čempionate šiauliečiai skynė pergales

Šeštadienį Šiaulių Teniso kortuose vyko dešimtasis Lietuvos taekvondo čempionatas, kuriame varžėsi 200 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos ir Čekijos.

Taekvondo yra olimpinė sporto šaka, populiari Europoje ir pasaulyje, laikoma viena iš saugiausių ir efektyviausių karatė sporto šakų.

7— 9 metų amžiaus grupėje geriausiai pasirodė dviejose rungtyse prizus iškovoję Šiaulių miesto „Atžalyno“ sporto mokyklos auklėtiniai Edgaras Abromavičius ir Gabrielė Juciutė. Nugalėtojus treniruoja Romualdas Montvidas.

Šioje amžiaus grupėje dviejų rungčių prizininke tapo ir jauniausia čempionato dalyvė, šiauliškio „Kovos menų centro“ atstovė Gabija Jokšaitė. Sportininkę varžyboms parengė treneris Marius Kantauskas.

10— 12 metų amžiaus grupėje tradiciškai sėkmingai pasirodė dalyviai, turintys tarptautinių turnyrų patirties. Atžalyno„ sporto mokyklos auklėtinis Kristupas Čeilutka tapo prizininku dviejose rungtyse, vienoje iš rungčių priešininkus įveikė tos pačios mokyklos atstovai Rimas Motvidas, Lukas Karpenka, Klaudija Tvaronavičiūtė ir Donatas Trumpickas. Visų jų treneris R. Montvidas.

13— 15 metų amžiaus grupėje nugalėtoju tapo perspektyviausias šiaulietis Lukas Urbonas, Lietuvos taekvondo federacijos jaunių rinktinės narys. L. Urbonas nugalėjo visus potencialius varžovus ir praktiškai užsitarnavo vietą Lietuvos rinktinėje, šių metų birželio mėnesį dalyvausiančioje jaunių Europos taekvondo čempionate Švedijoje.

Kitas iš kandidatų į Lietuvos taekvondo rinktinės narius Edvinas Rakickas (treneris R. Montvidas), antri metai iš eilės iškovojęs Lietuvos čempiono titulą. Šis sportininkas kol kas turi mažiausią tarptautinės A klasės turnyrų patirtį, todėl jam dar prireiks efektingai pasirodyti čempionatuose Olandijoje, Vokietijoje, Austrijoje.

KANDIDATAS: Edmundas Rakickas — vienas iš kandidatų į Lietuvos taekvondo rinktinės narius.

PRIZININKAS: Vienas iš Šiauliuose vykusio taekvondo čempionato nugalėtojų Lukas Urbonas, kurį treniravo Romuladas Montvidas (dešinėje), praktiškai užsitarnavo vietą Lietuvos rinktinėje, kuri šių metų birželio mėnesį dalyvaus jaunių Europos taekvondo čempionate Švedijoje.