Sveikuoliai išsidalijo apdovanojimus

Trečiadienį Šiaulių miesto savivaldybėje apdovanoti konkurso „Šiaulių sveikuolis-2011“ prizininkai. Geriausia komanda tapo ir mero taurę iškovojo Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) sportininkai.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Jauniausiųjų grupėje laimėjo bendraklasiai

Jauniausiųjų amžiaus grupėje pirmąsias vietas iškovojo Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos bendraklasiai — 15-mečiai Gintarė Žarytė ir Augustas Pampikas.

„Laimėti nebuvo sudėtinga“, — sakė tris kartus per savaitę šokių treniruotes lankanti G. Žarytė.

A. Pampikas laisvalaikiu žaidžia krepšinį. „Dalyvauti pastūmėjo kūno kultūros mokytoja“, — sakė vaikinas.

Šūsnis nugalėtojų

II amžiaus grupės nugalėtojais tapo Greta Briliūtė („Romuvos“ gimnazija) ir Zenonas Šerkšnys (sporto klubas “Lukas“), III — Rūta Radžiūtė (ŠVK) bei Rolandas Krištaponis (ŠVK), IV — Greta Tamašauskaitė (ŠVK) ir Deividas Dargužas (ŠVK), V — Eglė Petrošiūtė (ŠVK) bei Vykintas Grigas (ŠVK).

Bendroje VI ir VII grupėje triumfavo Gintarė Pučinskienė (Šiaulių veteranų sporto klubas (ŠVSK) ir Arnas Lukošaitis („Lukas“)

IX amžiaus grupėje išsiskyrė Diana Navickienė (ŠVSK) bei Saulius Morkūnas (sveikos gyvensenos klubas „Šviesuoliai“), X — Hendrikas Paulauskis (ŠVSK), XI — Teresė Pečiulienė (ŠVSK), XII — Stasė Ralienė (ŠVSK) bei Vaclovas Vaitekūnaitis (“Šviesuoliai“), XIII — Birutė Petkevičienė (ŠVSK) ir Stasys Vielavičius (ŠVSK).

Pasak organizatorių — Kūno kultūros mokyklos direktoriaus pavaduotojo Deimanto Jusio, I — XIII grupės sportininkai darė atsilenkimus, atsispaudimus, flamingo testą ir lankstumo pratimus.

Laimėjo ir 85-erių vyriškis

70-ies sulaukusiems sveikuoliams reikėjo atlikti lankstumo pratimus, žygiuoti vietoje aukštai keliant kelius ir rungtis penkių metrų ėjimo rungtyje — atsistoti, apeiti aplink bokštelį ir vėl atsisėsti.

XIV amžiaus grupėje laimėtojais tapo ŠVSK atstovai Nijolė Dainienė ir Juozas Kniukšta, XV — Teresė Raponavičienė bei Algimantas Blinstrubas, XVI — Janina Joniškienė, XVII — Romas Sadauskas.

R. Sadausko žodžiais, didesnio pasiruošimo nebuvo, o pergalę lėmė gyvenimo būdas — mankšta, darbas sode ir šokis kolektyve „Kalatinis“.

„Nesakyčiau, kad tai pergalė, nes buvau vienintelis toje amžiaus grupėje. Tai labiau kitų pralaimėjimas, kad nesugebėjo išgyventi ar dalyvauti“, — sakė 85-erių R. Sadauskas.

Nukarūnuoti po šešerių metų

Komandinės įskaitos nugalėtojais tapo ŠVK ekipa (1101 taškas), aplenkusi šešerius metus iš eilės nugalėjusį ŠVSK (831 tšk.) ir „Romuvos“ gimnazistus (481 tšk.).

„Keletą metų buvome antri, tad norėjome pirmosios vietos. Pergalę lėmė ir studentų aktyvumas“, — šypsojosi ŠVK dėstytojas Vytautas Padgureckas.

Konkurse iš viso dalyvavo 930 sveikuolių. Pernai jų buvo 90 mažiau.

„Skaičius didėja, tad kitąmet tikimės perkopti tūkstančio dalyvių ribą“, — vylėsi D. Jusys.

Konkursas pirmąjį kartą surengtas 2004 metais, „Šviesuolių“ iniciatyva.

KOMANDA: Šiaulių miesto konkurso „Šiaulių sveikuolis-2011“ nugalėtoja tapo Šiaulių valstybės kolegijos komanda.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

TAURĖ: Nugalėtojų taurė Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojo Vytauto Padgurecko rankose.

PAKARTOJIMAS: Tarp vyriausiųjų antrus metus nugalėtoju tapo 85-erių Romas Sadauskas.

VAIKINAS: Tarp jauniausiųjų vaikinų laimėtoju tapo 15-metis Augustas Pampikas („Romuvos“ gimnazijos).

ATIDARYMAS: Konkurso „Šiaulių sveikuolis-2011“ apdovanojimų ceremoniją savo pasirodymu atidarė Šiaulių taekwondo kovotojai.