Sukakties proga pasveikintas dviračių sporto treneris

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
60 metų jubiliejų švenčiantis Lietuvos dviračių sporto treneris Kęstutis Norvaišas vien Šiaulių sporto centre „Dubysa“ jaunuosius dviračių sporto talentus treniruoja 27 metus.
60 metų jubiliejų pasitiko Lietuvos dviračių sporto treneris Kęstutis Norvaišas. Jo auklėtiniai Šiaulių ir Lietuvos vardą įvairiuose čempionatuose ir net olimpinėse žaidynėse garsina jau ne vieną dešimtmetį.

Šiaulių sporto centro „Dubysa“ treneris K. Norvaišas su dviračių sportu susiejo visą savo gyvenimą, vien „Dubysoje“ jaunuosius dviračių sporto talentus treniruoti pradėjo prieš 27 metus, nuo 1994-ųjų. Žinomas treneris sulaukė ir netikėto siurprizo, jo pagerbti į treniruotę atvyko Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Darius Levickis ir žinomiausias jo mokinys Gediminas Bagdonas bei Šiaulių mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

„Kaip dviračių sporto bendruomenė esame labai dėkingi už išugdytus ir iki šiol ugdomus vaikus, džiaugiamės Jus turėdami savo rate. Jūsų išugdytiems sportininkams svarbus ne tik geras rezultatas, bet jie nuoširdžiai didžiuojasi vilkėdami Lietuvos nacionaline apranga, myli savo šalį ir yra patriotai. Tai labai svarbu“, – sakė Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Darius Levickis.

Pasak Šiaulių sporto centro „Dubysa“ direktoriaus Aivaro Strockio, treneris Kęstutis Norvaišas pasižymi darbštumu ir kantrybe auklėjant ir ugdant jaunuosius sportininkus. Jis sugeba uždegti ir motyvuoti auklėtinius siekti savo tikslų, turi jiems didelį autoritetą ir įtaką.

Dar pačioje trenerio darbo pradžioje specialistas pasižymėjo įžvalgumu ir profesionalumu. Šiuo metu treneris dirba su BMX (mažųjų kroso dviračių) meistriškumo ugdymo grupe ir dviračių (plentas) pradinio rengimo grupe, iš kurios auklėtinių tikimasi vėl išugdyti gabių talentingų sportininkų. Bene geriausias trenerio darbo įvertinimas – jo treniruojamų sportininkų pasiekimai, Kęstučio Norvaišo auklėtinių sąraše yra ne tik šalies, bet Europos bei pasaulio čempionatų ir net olimpinių žaidynių dalyviai.

Daugiausiai iš Kęstučio Norvaišo auklėtinių pasiekė Gediminas Bagdonas, Jis 2012 m. dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, kur plento dviračių varžybose užėmė 58 vietą; 2012 m. Europos treko čempionate pelnė bronzą omniumo rungtyje; 2003 m. pasaulio jaunių dviračių treko čempionate užėmė trečiąją vietą; 2006 m. Europos vyrų treko čempionate 4 km individualiose persekiojimo lenktynėse iškovojo antrąją vietą, o 4 km komandinėse persekiojimo lenktynėse, atstovaudamas Lietuvos rinktinei, iškovojo trečiąją vietą; tais pačiais metais vyrų dviračių sporto čempionate G. Bagdonas iškovojo pirmąją vietą.

Auklėtinė Žavinta Titenytė 2012 m. gynė Lietuvos merginų dviračių sporto rinktinės garbę Europos ir pasaulio jaunių čempionate; 2013 m. laimėjo tarptautines jaunių, merginų plento dviračių lenktynes Suomijoje; 2013 m. Europos jaunių plento dviračių čempionate iškovojo dešimtąją vietą, o tais pačiais metais Italijoje pasaulio jaunių čempionate varžybose laikui iškovojo ketvirtąją vietą.

Zita Urbonaitė keletą metų atstovavo Lietuvai įvairiose pasaulio, Europos varžybose. Reda Rakšnytė 1993 m. pasaulio jaunių dviračių čempionate iškovojo aštuntąją vietą.