Sugrįžusiose karatė varžybose puikus kuršėniškio pasirodymas

Asmeninė nuotr.
Pirmas iš kairės – kuršėniškis Lukas Neimantas, pelnęs antrąją vietą, centre – nugalėtojas kėdainiškis Justas Galiūninas, dešinėje – trečiosios vietos laimėtojas klaipėdietis Denisas Sereckis.

Kėdainių arenoje savaitgalį Lietuvos kiokušin karatė federacija (LKKF) surengė kontaktinių varžybų sugrįžimą. Į renginį susirinko 40 jaunųjų sportininkų iš įvairių šalies regionų.

Šeštadienį įvyko suaugusių Lietuvos taurės turnyras ir šalies jaunimo (iki 20 metų) čempionatas. Sekmadienį ant tatamio lipo jauniai (iki 18 metų). Tarp jų buvo ir kuršėniškis Valdemaro Mitkaus auklėtinis Lukas Neimantas, kuris pačioje sunkiausioje svorio kategorijoje (+80 kg) iškovojo antrąją vietą.

Lukas pusfinalio kovą laimėjo prieš labai pajėgų sportininką klaipėdiškį Denisą Sereckį, o finalinėje kovoje teko nusileisti čempionu tapusiam Kėdainių karatė klubo „Stoikas“ atstovui Justui Galiūninui.

Medalių įskaitoje nugalėtojais tapo Kauno „Karių“ auklėtiniai, iškovoję 2 aukso ir 1 bronzos medalius. Antrąją vietą užėmė Kauno „Rifas“, pelnęs 2 aukso medalius, o trečiąją – Žemaitijos regione veikiantis „Shodan“. Gausiausią dalyvių skaičių į čempionatą delegavę žemaičiai iškovojo net 10 apdovanojimų, bet auksinis tarp jų buvo tik vienas, sidabriniai – 2, kiti – bronziniai.

Pasak trenerio V. Mitkaus, stebint kovas labai matėsi karantino pasekmės sportininkų meistriškumui, tačiau LKKF ir klubų pastangų dėka palaikoma sportininkų motyvacija nesustoti sportuoti. Tikėtina, kad ateityje bus suorganizuoti ir jaunesnių amžiaus grupių čempionatai. Planuojama, kad artimiausiais jų (jaunučių U16) bus suorganizuotas gruodžio 5 dieną taip pat Kėdainiuose.