Sporto klubai atnaujins veiklą

Redakcijos archyvo nuotr.
Sporto klubo „Elada“ treneris Arūnas Petraitis sako, kad karantino laikotarpiu mėgstantys sportuoti žmonės atrado ir užsiėmimų lauke teikiamus malonumus.
Įvedus šalyje karantiną, sporto klubai pirmieji buvo privesri savo klientams užverti duris. Praėjus dviem mėnesiams, nuo gegužės 18 dienos, sportuotojai pagaliau galės grįžti į sporto sales. Šiaulių sporto klubo „Elada“ treneris Arūnas Petraitis sako, kad šios dienos laukia ir sporto salių lankytojai, ir treneriai, tačiau klausimų, kaip vyks treniruotės, kyla daug.

Laukia nauji iššūkiai

„Jau netrukus, nuo pirmadienio, sporto klubai galės pradėti dirbti, bet esame papuolę į neįprastą situaciją, nes kol kas iš valstybinių institucijų neturime sulaukę reikalavimų ar rekomendacijų, kaip turėtų vykti treniruotės“, – sako A. Petraitis.

Pagal tai, kas matyti iš viešos informacijos, vienam lankytojui turėtų būti 5 kvadratiniai metrai ploto. Pagal tai tikriausiai teks reguliuoti ir srautus persirengimo patalpose. Problemų laikantis nustatytų atstumų erdviose sporto salėse neturėtų kilti, tačiau persirengimo ir dušų patalpos – ne tokios didelės.

„Nebekyla klausimų dėl veido apsaugos priemonių, nes jeigu jos būtų, sportuojant labai apsunkintų normalų kvėpavimą. Kas bandė bėgioti su kauke, tas žino, – sako treneris. – Dėl pirštinių, manau, problemų neturėtų kilti, nes ir be karantino kiti sportininkai dėvėdavo specialias pirštines. Dezinfekciją irgi galima atlikti, vėdinti patalpas.“

Kol kas nežinia, ar bus privalu matuoti ateinančiųjų į salę kūno temperatūrą.

„Logiška, kad blogai jausdamasis neini sportuoti, nes nelabai pasportuosi, jei savijauta negera. Todėl, manau, kad žmogus nerizikuos nei savo, nei kitų sveikata“, – sako pašnekovas.

A. Petraitis įsitikinęs, kad rekomendacijos palengvintų ir sporto klubų darbą, ir klientams būtų aiškiau, tačiau iki šios savaitės penktadienio Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje prie rekomendacijų sporto ir visuomeninių veiklų vykdymo buvo pateiktos tik rekomendacijos meno kolektyvams.

Kokių taisyklių privalės laikytis sporto klubai, kol kas neaišku. Jolanta Čereškienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vidaus administravimo skyriaus patarėja, informavo, kad rekomendacijos yra rengiamos.

Sportuotojai pasiilgę sporto klubų

„Gauname nemažai klausimų, pasiteiravimų, kada pradėsime dirbti. Turime nemažai žmonių, kuriems tai reikalinga. Šiandien jau aišku – kada. Bet vėlgi, svarstau, ar visiems viskas yra maksimaliai aišku. Kita vertus, matau, kad esame pakankamai sąmoningi. Tikiu, kad klubai netaps ligos židiniais“, – sako A. Petraitis.

Vietoj treniruočių patalpose, sportas – gryname ore

A. Petraitis sako, kad du mėnesiai karantino tapo lyg išankstinėmis vasaros atostogomis. „Elados“ treneriai treniruočių nuotoliniu būdu nevedė, tačiau savo klientams rekomendavau daugiau laiko praleisti sportuojant gryname ore, juolab kad oro sąlygos buvo geros.

„Pats gyvenimas pasufleravo, kad sportinė veikla turi būti įvairi. Tas pačias kardiotreniruotes galima atlikti tiek sporto salėje, tiek lauke bėgiojant ar greitai vaikštant. Ir geras rezultatas bus, ir gamtoj žmogus pabus. O už gamtą dar niekas nieko geresnio nesugalvojo. Pavyzdžiui, Vakarų šalyse yra natūralu, kad žmonės labai daug laiko praleidžia sportuodami lauke, gryname ore. Mus į tai pastūmėjo karantino sąlygos“, – pasakoja treneris.

Ir pats mėgstantis pabėgioti, A. Petraitis sako pastebėjęs, kad karantino metu parkuose, miškuose ypač padaugėjo sportuojančių žmonių.

Finansinių pasekmių bus

Sporto klubus tai, kad du mėnesius negalėjo dirbti, neišvengiamai paveikė finansiškai.

„Nėra gerai. Mūsų klube nedaug darbuotojų, ėmėme nemokamas atostogas. Minimalius mokesčius vis tiek teko susimokėti. Kažkokių lengvatų, subsidijų, atrodo, mums nėra numatyta, bet dar reikės pasidomėti. Išgyvensim, tik galvoju, kiek ilgai visa tai truks, ir vis dėl to turbūt viskas bus jau truputį kitaip, negu buvo iki karantino, kalbant ir apie finansinę pusę, ir pačių žmonių filosofija gal truputį keisis, gal daugiau dėmesio pradės kreipti į tokius dalykus, į kuriuos anksčiau nekreipdavo. Dar nėra buvę tokių dalykų, kad žmogus neįveiktų, kad neprisitaikytų, neišmoktų apsisaugoti, įveiksim ir tai“, – sako A. Petraitis.