Sportinininkė triskart pagerino trylikamečių rekordą

Žagarietė Agnė Jonkutė rutulio stūmimo rungyje skina laurus. Klaipėdoje vykusiose Lietuvos jaunių lengvosios atletikos pirmenybėse ji tris kartus pagerino šalies trylikamečių rekordą ir tapo vicečempione.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Iki šiol šalies trylikamečių rekordas rutulio stūmimo rungtyje buvo 12, 92 metro. Agnė Jonkutė pirmenybėse jį 10 centimetrų pagerino jau per pirmąjį bandymą. Trečią kartą 3 kilogramų rutulį ji nustūmė jau 13,38 metro, o ketvirtas bandymas buvo dar sėkmingesnis – 13,44 metro. Tad per vienerias varžybas ji trylikamečių rekordą pagerino 52 centimetrais.

Čempionate mergina užėmė antrą vietą, pelnė medalį ir diplomą. Tačiau tarp kitų jaunių ji buvo keliais metais jaunesnė.

Tai – jau antras toks sėkmingas Agnės pasirodymas per pastarąsias dvi savaites. Anksčiau vykusiose varžybose ji buvusį šalies rekordą pagerino 7 centimetrais.

Jaunoji sportininkė nuo 2012 metų rugsėjo mokosi Vilniuje Lietuvos olimpiniame sporto centre, rengiančiame perspektyvinės ir olimpinės pamainos sportininkus bei olimpinės rinktinės kandidatus olimpinėms žaidynėms, pasaulio ir Europos čempionatams bei kitoms tarptautinėms varžyboms.

Agnę treniruoja Jurdanas Radžius. Antrasis jos treneris – Joniškio sporto mokyklos treneris Ruslanas Prokopenko. Agnė varžybose atstovauja ir Joniškio rajonui.

Su Agne centre mokosi ir kitas žagarietis sportininkas – Paulius Gelažius.

Autorės nuotr.

REKORDININKĖ: Agnė Jonkutė rutulio stūmimo rungtyje Klaipėdoje vykusiose Lietuvos jaunių pirmenybėse tris kartus pagerino šalies trylikamečių rekordą ir tarp jaunių tapo vicečempione.