Specialioji olimpiada pusbroliams pažėrė medalių

Pietų Korėjoje vykusios Pasaulio specialiosios olimpiados (SO) žiemos žaidynės šalies rinktinei buvo itin sėkmingos – iškovota 15 medalių. Šešis iš jų laimėjo pusbroliai iš Radviliškio rajono – Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus auklėtiniai sniegbridininkai Raimondas Vaicekauskas ir Algirdas Grakauskas.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Iškovojo šešis medalius

Pasaulio SO žiemos žaidynėse šaliai atstovavo keturi slidininkai ir keturi sniegbridininkai. Be R. Vaicekausko ir A. Grakausko rinktinėje buvo Utenos specialiosios mokyklos–daugiafunkcio centro ugdytiniai.

Raimondas iš žaidynių grįžo su vienu aukso ir dviem sidabro, Algirdas – su vienu sidabro ir dviem bronzos medaliais.

Stipriausiųjų pogrupyje kovojusiam R. Vaicekauskui sėkmingiausia buvo paskutinė olimpiados diena. Grupėje nuo 16 iki 21 metų kovojęs vaikinas iškovojo auksą, pirmas sniegbridžiais įveikęs 400 metrų distancijos rungtį (1 min. 13,71 sek.) ir aplenkęs bėgikus iš Saudo Arabijos, Pakistano, JAV, Japonijos, Kosta Rikos bei Tuniso.

Vaikinas iš Kutiškių varžėsi ir 800 metrų distancijos rungtyje, kurią įveikė antras, nusileidęs tik Rusijos sniegbridininkui ir aplenkęs bėgikus iš Kanados, Kosta Rikos, Tuniso.

Estafetėje 4x400 šalies komandai atstovavo pusbroliai R. Vaicekauskas ir A. Grakauskas bei uteniškės – Kristina Martikonytė ir Lina Šumskytė. Šioje rungtyje lietuviai pralaimėjo Rusijos komandai ir pelnė sidabro medalius.

A. Grakauskas taip pat iškovojo bronzą 200 ir 400 metrų distancijos rungtyse.

Iš viso žaidynėse kovojo sportininkai iš 180 valstybių.

Lūkesčiai pasiteisino

Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus sniegbridininkai kartu su šalies rinktine dalyvauja jau antroje olimpiadoje. Prieš ketverius metus Jungtinėse Amerikos Valstijose vykusiose Pasaulio SO žiemos žaidynėse Šeduvos atstovė Jolita Tauginaitė iškovojo bronzos medalį.

„Vykdami į šią olimpiadą, tikėjomės pasiekti rezultatų. Labiausiai – iš Raimondo, nes jis – labiau patyręs. Mūsų lūkesčiai pasiteisino su kaupu“, – auklėtinių pasiekimais džiaugėsi treneris, kartu su šalies rinktine vykęs į žaidynes gimnazijos kūno kultūros mokytojas Arūnas Bagdonas.

Gražių rezultatų R. Vaicekauskas pasiekė ir pernai. Kartu su Lietuvos Specialiosios Olimpiados lengvosios atletikos rinktine Raimondas dalyvavo Rusijoje vykusiame specialiosios olimpiados Eurazijos lengvosios atletikos čempionate.

Varžydamasis 200 metrų ir 400 metrų bėgimo rungtyje jis pelnė bronzos medalius. Vyrų estafetėje 4x400 metrų iškovojo sidabro medalį.

Konkurencija sparčiai didėja

Žaidynėse sportininkai pagal fizinį pajėgumą buvo skirstomi į aukšto ir žemo lygio atletus. Lietuviai kovojo aukšto lygio grupėje.

„Šiose žaidynėse sportininkai susidūrė su didele konkurencija. Nekalbu apie rusus, kurie žaidynėse visada būna vieni pagrindinių konkurentų. Džiugu, kad mes nuolat lipome jiems ant kulnų, o kai kur ir pralenkėme. Šiose žaidynėse labai pajautėme Afrikos šalių pakilimą, bėgant trumpus nuotolius. Tačiau mes juos lenkėme ilgose ištvermės distancijose“, – sakė treneris.

Anot A. Bagdono, susidomėjimas sniegbridžių sportu auga ir Lietuvoje – atsiranda vis daugiau specialiųjų mokyklų bei skyrių, kurie nori pradėti treniruotes, prašo šeduvių pamokų, konsultacijų.

Vykstant į bet kurias specialiąsias varžybas, pasak trenerio, labai svarbus ne tik fizinis pasirengimas. Svarbu, kad sportininkai būtų stiprūs psichologiškai, mokėtų nugalėti jaudulį.

„Treneris turi labai gerai pažinti savo auklėtinį, kad žinotų kaip ir kuriuo momentu jam galima geriausiai padėti, nuteikti kovai. Bet kur sporte svarbus ir fizinis, ir psichologinis pasirengimas, tačiau specialiosiose varžybose, kaip niekur kitur, svarbi dvasinė, psichologinė ramybė“, – sakė A. Bagdonas.

Pasak trenerio, žaidynės Pietų Korėjoje buvo itin gerai parengtos visapusiškai – ir trasomis, ir savanorių pagalbos tarnyba.

„Jautėme tokį geranoriškumą, kad ne vienoje situacijoje ne tik mūsų sportininkams akyse tvenkėsi ašaros“, – sakė A. Bagdonas.

Autorės nuotr.

TIKĖJIMAS: Garbingų apdovanojimų pelnę Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus auklėtiniai (iš kairės) Algirdas Grakauskas ir Raimondas Vaicekauskas bei jų treneris Arūnas Bagdonas tikėjo: Pasaulio SO žiemos žaidynėms jie pasirengę.

Asmeninio albumo nuotr.

SIDABRAS: Lietuvos rinktinė (viduryje) estafetės rungtyje iškovojo sidabro medalius, nusileidusi Rusijos rinktinei.

ČEMPIONAS: Raimondas Vaicekauskas (viduryje) 400 metrų bėgimo rungtyje iškovojo čempiono titulą.

ĮVERTINIMAS: Iš kairės: Šeduviai Raimondas Vaicekauskas, treneris Arūnas Bagdonas ir Algirdas Grakauskas: „Laimėti medaliai pateisino mūsų pastangas ir lūkesčius“.

KOVA: Sniegbridžių rungtyje varžėsi sportininkai iš įvairių pasaulio valstybių.