Skaudžios vokiško futbolo pamokos

UEFA Čempionių lygos atrankos A grupės turnyro Šiauliuose nugalėtojomis ir kelialapio į kitą etapą laimėtojomis tapo Vokietijos Miuncheno FC „Bayern“ futbolininkės. Paskutiniojo turo rungtynėse jos 8:0 (2:0) įveikė Lietuvos čempionę Šiaulių “Gintrą-Universitetą“. Panevėžio “Aukštaitijos“ stadione Škotijos FC “Glasgow Gity“ 9:0 (7:0) pranoko grupės autsaiderę Gruzijos čempionę “Norchi Dinamoeli“.

Algirdas DANKISAS

algirdas@skrastas.lt

Vokietėms prilygo pusvalandį

Prieš tai atitinkamai 5:2 (2:0) ir 19:0 (10:0) nugalėjusioms FC „Glasgow City“ ir Gruzijos “Norchi Dinamoeli“ vokietėms pakako ir lygiųjų. Tačiau nuo pat pirmųjų minučių aukštą žaidimo spartą pasiūliusios varžovės davė suprasti — jas tenkins tik pergalė.

Jau 11-ąją minutę po S. Mirlach smūgio kamuolys pataikė į virpstą. Tuoj pat po G. Komarovos perdavimo varžovių baudos aikštelėje buvusi kita „Gintros-Universiteto“ legionierė A. Alekperova per toli atleido kamuolį. Pavojų likvidavo vokiečių vartininkė U. Shmetz.

Įvairiau ir greičiau atakavusios vokietės progas kūrė vieną po kitos. Kažkas iš aistruolių pajuokavo: „FC “Bayern“ atakas “Gintros-Universiteto“ strategams derėtų nusibraižyti ant vatmano...“

Pirmąjį įvartį galima priskirti prie kuriuoziškų. 30-ąją minutę atakon pasijungusi vidurio gynėja Sandra De Pol iš dešiniojo krašto skersavo kamuolį prie tolimojo virpsto. Aukšta trajektorija skriejęs kamuolys nusileido I. Baiko ginamų vartų viršutiniajame kampe.

Nuo atakos kryptį keitusių varžovių apsiginti darėsi vis sunkiau ir sunkiau. Pasipylė klaidos. Priešpaskutiniąją pirmojo kėlinio minutę eiline klaida pasinaudojusi J. Simič šaltakraujiškai nuginklavo I. Baiko.

Profesionalės lieka profesionalėmis

Tuoj po pertraukos pavyzdinę FC „Bayern“ ataką įvarčiu užbaigė V. Burki. 57-ąją minutę ši puolėja dar kartą nuginklavo I. Baiko. Beveik kiekviena vokietaičių ataka baigdavosi smūgiu į vartus.

FC „Bayern“ konstruktyviu žaidimu aiškiai pranoko net aštuonias legionieres pagrindinėje sudėtyje turėjusias šeimininkes. “Gintros-Universiteto“ gynėjoms neįminta mįsle liko šiose rungtynėse pokeriu (keturiais įvarčiais) pasižymejusi V. Burki.

Susikrovusios solidžią 5 įvarčių persvarą vokietės žaidė savo malonumui. Demonstravo kamuolio valdymo techniką, derinius. Iš šeimininkių pagyrimo žodžių nusipelnė septyniolikmetė puolėja O. Ivanova ir greitoji G. Komarova.

Dešiniojo krašto saugės pozicijoje žaidusiai G. Komarovai fatališkai nesisekė. 66-ąją minutę po derinio su O. Ivanova atsidūrusi akis į akį su varžovių vartininke ši greitakojė saugė smūgiavo greta virpsto. O rungtynių pabaigoje po jos smūgio kamuoliui kelią į vartus pastojo virpstas.

Rezultatas galėjo būti ir dviženklis. Gelbėjo daugybę sudėtingų smūgių atrėmusi I. Baiko.

Pakartoti pernai metų pasiekimo, grupėje užimti antrąją vietą, „Gintrai-Universitetui“ nepavyko. Smuktelta laipteliu žemiau. Bene pagrindinė to priežastis, prieš pat turnyrą legionierėmis iš Latvijos ir Azerbaidžano susistiprinusiai “Gintra-Universitetui“, trūko susižaidimo. Bene geriausiai komandos nesėkmę apibūdino vienas garbaus amžiaus Šiaulių futbolo veteranas: “Koks gyvenimas, toks ir futbolas...“

„Gintros-Universiteto“ klubo prezidentas G. Radavičius geriausioms ekipų žaidėjoms skirtus prizus įteikė Sandrai De Pol (FC “Bayern“) ir savo ekipos vartininkei I. Boiko.

Su 10 įvarčių rezultatyviausia turnyro žaidėja tapo FC „Bayern“ ekipos puolėja V. Burki.

Komandų sudėtys

„Gintra-Universitetas“: I. Baiko, O. Dubrovska, J. Nosova, I. Ševcova, T. Starovoitova, G. Komarova, R. Kudytė (nuo 46 min. — G. Kerpienė), A. Alekperova, V. Budrytė (nuo 84 min. — R. Mažukelytė), R. Bložytė (nuo 68 min. — O. Imanalijeva), O. Ivanova.

FC „Bayern“: U. Shmetz, M. Behringer (58 min. C. Pini), S. de Pol, A. Doppler (nuo 72 min. — K. Baunach), S. Mirlach, B. Rech, T. Worle, C. Roth (nuo 72 min. — C. Wenninger), J. Simic, V. Burki, K. Wurmseer.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. FC „Bayern“ 3 3 0 0 32:2 9

2. FC „Glasgow City“ 3 2 0 1 13:5 6

3. „Gintra-Universitetas“ 3 1 0 2 7:11 3

4. „Norchi Dinamoeli“ 3 0 0 3 1:35 0

ATAKA. „Gintros-Universiteto“ puolėjai Olgai Ivanovai (su kamuoliu) šįkart pavyko ištrūkti iš trijų FC “Bayern“ žaidėjų (tamsi apranga) globos.

ĮVARTIS. Vartininkė Ina Baiko, gynėja Tamara Starovoitova (kairėje) ir saugė Viktorija Budrytė (Nr. 8) bejėgės — kamuolys skrieja į vartų tinklą.

DELEGATĖ: UEFA delegatė iš Armėnijos Marina Tashchyan sakėsi turnyro organizavime trūkumų nepastebėjusi. Viskas vykę sklandžiai.