SK "Šeduvos malūnas" krepšinio veteranų jubiliejinis sezonas

Rimanto BENAIČIO nuotr.
2021-2022 LKVL amžiaus grupės 50+ bronzos medalių laimėtoja – sporto klubo “SK Šeduvos malūnas” vyrų komanda. Pirmoje eilėje (tupi) iš kairės: Svajūnas Marazas, Žydrius Burneika, Gintautas Šarauskas, Vilmantas Vėta, Gaudentas Skromanas. Antroje eilėje (stovi) iš kairės: Audrius Narkevičius, Arvydas Mockevičius, Arūnas Kurklinskas, Linas Viliopas, Algimantas Česas, Valdas Reklys ir LKVL generalinis sekretorius, buvęs legendinis Kauno “Žalgirio” krepšininkas Vitoldas Masalskis. Nuotraukoje nėra komandos senbuvio Dariaus Uosio.
2023 m. lapkričio 18-ąją varžybomis išvykoje Šilalėje oficialiai prasidės Lietuvos krepšinio veteranų lygos (LKVL) 15-asis sporto klubo "Šeduvos malūnas" sezonas. Varžovai – kasmet vis stiprėjanti Mažosios Lietuvos bei Žemaitijos krepšinio mėgėjų rinktinė "Prolain" iš Šilalės.

Vyrų komanda, atstovaujanti Radviliškio kraštui, susibūrė 2009 metais ir pirmąjį sezoną LKVL 2009–2010 metais žaidė amžiaus grupėje 40+. Dauguma klubo krepšininkų vyrų komandoje žaidžia iki šiol, taip pat atstovauja Radviliškio kraštui ne tik LKVL, bet ir kitose šalies varžybose bei tarptautiniuose turnyruose. Penkis sezonus vyrų komanda žaidė amžiaus grupėje 40+, po to tęsė sportinę istoriją amžiaus grupėje 45+, o dabar unikalus klubo metraštis tęsiamas jau amžiaus grupėje 50+. Ir štai startavo net 15-asis sezonas.

Verta prisimint, kad 2022 metais SK "Šeduvos malūnas" vyrų ir moterų komandos pakviestos į Baltijos šalių veteranų krepšinio čempionatų nugalėtojų turnyrą BALTIC CUP-2022, vykusį Palangoje, kur nesimėgavo simboliniu dalyvių vaidmeniu, o pelnytai pateko į superfinalus ir pelnė Baltijos šalių krepšinio veteranų vicečempionų titulus.

2022–2023 metų LKVL sezone SK "Šeduvos malūnas" vyrai amžiaus grupėje 50+ grūmėsi gausiausioje septynių komandų grupėje ir tradiciškai pateko į finalinį ketvertą. Varžybose be pusfinalių iškart dėl trečiosios vietos teko susikauti su Šiaulių bei Panevėžio krepšinio profesionalų rinktine "Pakruojo parketo" komanda. Aistrų kupinoje dvikovoje teko pripažinti galingų varžovų pranašumą. Praėjusių metų sezono čempionų titulais pasipuošė Vilniaus "Alkajas-Dastra" komanda, sutriuškinusi finale daugkartinius veteranų čempionatų nugalėtojus Kauno "Patvanka" krepšininkus.

Verta prisiminti, kad sostinės komandai atstovavo buvusieji Lietuvos krepšinio lygos (LKL) profesionalaus klubo "Sakalai" krepšininkai, 1999 metais tapę stipriausios Lietuvos krepšinio lygos bronzos medalių laimėtojais.

2023–2024 m. sezone – vėl gausiausia varžovų grupė

2023–2024 m. sezone amžiaus grupė 50+ – vėl gausiausia! Kaip ir praeitame sezone grumsis net septynios komandos, kurios tarpusavyje sužais po du kartus. Be SK "Šeduvos malūno" ir Šilalės "Prolain" ekipų dar šioje amžiaus grupėje susitiks 2023 m. čempionai Vilniaus "Alkajas-Dastra", Širvintų SK "Briedis", Jonavos CBET, Kauno "Patvanka" bei Plungės "Olimpo" klubai. Komandoms sužaidus du ratus paaiškės finalinis ketvertas, o 2023 m. gegužės mėnesį vyksiantys pusfinaliai bei finalai išspręs apdovanojimų likimą.

Sporto klubo "Šeduvos malūnas" vyrai iš kitų respublikos krepšinio vyrų komandų 
išsiskiria tuo, kad jai atstovauja tik Radviliškio miesto ir rajono buvę ar esami krepšinio mėgėjai, tai yra gimę ar gyvenantys Radviliškio krašte bei nežaidę profesionalaus krepšinio. Kitų Lietuvos krepšinio veteranų komandų sudėtys dažniausiai sudaromos rinktinių pagrindu, į komandas pasikviečiant buvusius krepšinio profesionalus iš visiems gerai žinomų krepšinio klubų, tokių kaip Kauno "Žalgiris", Vilniaus "Statyba", Vilniaus "Sakalai", Šiaulių "Šiauliai", Plungės "Olimpas" ir kitų. Šios tradicijos varžovai nepažeidė ir šiemet.

Radviliškio krašto veteranai gali pasigirti ir gausiausiomis sirgalių gretomis. Jų įspūdingas palaikymas garantuotas ne tik Radviliškio sporto arenoje, bet ir išvykų metu.

SK "Šeduvos malūnas".