Šiauliuose vyko Lietuvos regbio „Žvaigždžių diena“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Lietuvos regbio „Žvaigždžių diena“ surengta po septynerių metų pertraukos ir pavyko puikiai. Ji baigėsi „Lokių“ triumfu.

Regbio bendruomenė iš visos Lietuvos savaitgalį rinkosi į Šiaulius, kur naujame regbio stadione vyko „Žvaigždžių diena“. Pastarąjį kartą tokia šventė buvo surengta prieš septynerius metus.

„Šis renginys svarbus keliomis prasmėmis. Visų pirma, tai vienas iš Lietuvos rinktinės pasiruošimo etapų Europos čempionato rungtynėms su Ukraina. Manome, kad toks renginio formatas bus įdomus ir žiūrovams, o federacija turės dar vieną produktą, kurį galės pasiūlyti rėmėjams ir partneriams“, – prieš šventę sakė neseniai Lietuvos regbio federacijos prezidentu tapęs Irmantas Kukulskis.

Svarbiausiu šventės akcentu tapo parodomosios „Lokių“ ir „Stumbrų“ rungtynės. Pergalę šventė „Lokiai“, nuožmioje kovoje 29:26 palaužę ilgai pirmavusius varžovus.

Geriausiu „Lokių“ komandos žaidėju pripažintas Žygimantas Radžius, o „Stumbrų“ – Vytaras Bloškys

„Žvaigždžių dienai“ regbininkai ruošėsi visą savaitę. Į treniruočių stovyklą Šiauliuose susirinko 60 geriausių šalies regbininkų. Jie atsitiktine tvarka buvo suskirstyti į dvi komandas. „Lokių“ komandą varžyboms ruošė Edmundas Ščavinskas (klubas „Baltrex“), o „Stumbrų“ – Gediminas Marcišauskas (klubas „Varas“).

„Lokių“ ir „Stumbrų“ žaidėjai vilkėjo būtent šiai progai sukurtus šventinius marškinėlius.

„Žvaigždžių dienos“ dalyviai rungėsi ir dviejuose individualiuose konkursuose – realizacijos konkurse savo taiklumą demonstravo baudos smūgių atlikėjai, o technikos ir kliūčių ruože išaiškinti greičiausiai užduotis atliekantys regbininkai.

Įgūdžių konkurso nugalėtoju tapo Donatas Trumpickas, taiklumo – Kęstutis Marcišauskas.

Šventėje apdovanoti „Baltijos Top lygos“ geriausieji. Geriausiu žaidėju pripažintas Žygimantas Radžius. Jam įteikta „Baltik vairo“ dovana – dviratis. Rezultatyviausias sezono žaidėjas – Armandas Kalinauskas. Geriausiu iki 21 metų žaidėju pripažintas Arnas Prielaidas. Metų gynėju išrinktas Justinas Vasiliauskas. Metų treneriu pripažintas Linas Naujalis. Geriausiu sezono teisėju pripažintas Vaidotas Girdvainis. Geriausiu komandos vadovu pripažintas Rimantas Zeringis. Geriausiu gynėju pripažintas Justinas Vasiliauskas.

Didžiosios pertraukos metu buvo apdovanoti ir pagerbti ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų, jaunių ir jaunimo pirmenybių prizininkai.

Lietuvos jaunimo čempionais tapo „Regbio akademijos-Baltrex“ regbininkai. „Regbio akademijos-Dainų progimnazijos“ jaunieji regbininkai tapo Lietuvos jaunučių regbio čempionais. Lietuvos vaikų regbio čempionais tapo „Regbio akademijos- Vairo/Jupojos“ komanda.