Šiauliuose varžėsi šokėjai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Tarp dalyvių iš visos Lietuvos ir užsienio varžybose dalyvavo ir šeimininkai šiauliečiai. Antra iš kairės – Šiaulių „Šypsenos“ pora Jonas ir Danielė Vilčiauskai.

Savaitgalį Šiaulių arenoje vyko Tarptautinės pasaulio sportinių šokių reitingo varžybos „Sun City Cup 2020“. Tai buvo pirmosios po priverstinės pertraukos WDSF ir DSE varžybos Lietuvoje.

WDSF grupėse šoko jaunimo ir jaunimo iki 21-erių metų amžiaus sportininkai. Puikų šokimą ir rezultatus demonstravo mūsų šalies šokėjai.

Jaunimo iki 21-erių metų standartinių šokių kategorijoje nugalėtojais tapo Edvardas Mašaro ir Patricija Rinkevičiūtė (Vilniaus „Spindulys“). Bronzinis apdovanojimas šioje grupėje atiteko naujam duetui Aurimui Meškai ir Ainei Rutkauskaitei (Kauno „Editos Daniūtės šokių studija“ ir „Sūkurys“). Finale taip pat šoko Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko (Kauno „Sūkurys“), kurie užėmė ketvirtąją vietą, o Domas Jakubauskas ir Gabija Damašiūtė (Kauno „Danza M“) buvo penktojoje pozicijoje. Grupėje varžėsi 8 duetai.

Šios amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programoje ant aukščiausio pakylos laiptelio lipo taip pat naujas duetas Vakaris Apvinis ir Gabrielė Bartkutė (Panevėžio „Amber dance“ ir „Editos Daniūtės šokių studija“). Arnas Endriulaitis ir Austėja Vaičekauskaitė (Kauno „Kaspinas“) finale užėmė penktąją vietą, o Rytis Dzemyda ir Greta Vibrytė (Kauno „Sūkurys“) – šeštąją. Iš viso grupėje startavo 13 porų.

Jaunimo amžiaus grupių finaluose – ir vėl daug mūsų šalies sportininkų vardų. Standartinių šokių programoje niekas nepralenkė E. Mašaro ir P. Rinkevičiūtės. Trečioji vieta taip pat atiteko A. Meškai ir A. Rutkauskaitei. ketvirtosios vietos neužleido J. Gedgaudas ir V. Petrenko, o penktoji šioje grupėje atiteko A. Endriulaičiui ir A. Vaičekauskaitei. Varžybas iš viso pradėjo 16 porų.

Lotynų Amerikos šokių programoje pirmosios dvi pozicijos atiteko svečiams iš Estijos ir Lenkijos. Trečioje vietoje buvo mūsų sportininkai Gustas Kirkliauskas ir Kamilė Rekutė (Alytaus „Alemana“). A. Endriulaitis ir A. Vaičekauskaitė, sušokę dar vieną finalą, užėmė ketvirtąją vietą. O Mykolas Rimkus ir Enrika Jankūnaitė (Gargždų „Rolina“), praleidę į priekį svečius iš Italijos, buvo šeštieji. Programoje varžėsi 19 duetų.

Mažieji sportininkai – jaunučiai ir jauniai – Šiauliuose galėjo varžytis ne tik Lietuvos, bet ir Europos reitingo turnyre.

Vyriausioje iš jaunųjų – jaunių II amžius grupėje – standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Nojus Karka ir Sofija Ptchelinzev (Vilniaus „Davi“). Raigardas Gedvilas ir Patricija Vičiūtė (Vilniaus „MJ sportinių šokių akademija“) buvo apdovanoti sidabru, Julius Išganaitis ir Guostė Grikštaitė („Editos Daniūtės šokių studija“) – bronza. Finale taip pat šoko ir ketvirtąją vietą užėmė Kipras Burneikis ir Barbora Martinkevičiūtė (Kauno „Tvistas“), penktąją – Lukas Stanynas ir Toma Bespalovaitė (Panevėžio „Rumba“), šeštąją – Adomas Abugelis ir Vesta Šeflerytė („Editos Daniūtės šokių studija“). Iš viso į varžybas atvyko 11 porų.

Šioje amžiaus grupėje Lotynų Amerikos šokių programoje varžėsi net 22 duetai. Keturios poros tarp šešių finalininkių buvo iš Lietuvos. Nugalėtojais tapo ir aukso apdovanojimą atsiėmė Nojus Mažunavičius ir Agita Banytė (Vilniaus „Spindulys“). Bronza atiteko K. Burneikiui ir B. Martinkevičiūtei. Sidabras iškeliavo į Estiją. Finale taip pat šoko ir ketvirtąją vietą užėmė Kasparas Svistunavičius ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Kauno „Toro“ ir Vilniaus „Ratuto“), penktąją vietą – Kristupas Mlinskas ir Patricija Kairytė (Klaipėdos „Žingsnis“).

Jaunių I amžius grupės Europos vaikų reitingo standartinių šokių programoje nugalėjo Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus „Davi“). Sidabras atiteko Maksim Sidelskij ir Gabrielei Grušaitei (Vilniaus „MJ sportinių šokių akademija“), bronza – Gustui Beinorui ir Vėjai Beniušytei (Šiaulių „Šypsena“). K. Mlinskas ir P. Kairytė užėmė penktąją vietą. Iš viso grupėje startavo 9 poros.

Jaunių I amžiaus grupės Europos reitingo Lotynų Amerikos šokių programoje ir vėl nugalėjo P. Mitkus ir J. Jančiūnaitė. Antrieji šioje grupėje buvo Gustas Dovydaitis ir Greta Sokolninkaitė („MJ sportinių šokių akademija“), penktieji – G. Beinoras ir V. Beniušytė, o septintieji – Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno „Kaspinas“).

Jaunučiai taip pat varžėsi tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programose. Čia finaluose buvo tik mūsų šalies sportininkai.

Standartinių šokių grupėje pirmąją vietą iškovojo Marius Didikas ir Elvita Remeikaitė (Kauno „Duetas“ ir „Flamenko“), antrąją – Domas Jonynas ir Gabija Vilčiauskaitė („Editos Daniūtės šokių studija“), trečiąją – Augustas Lukoševičius ir Vanesa Šustikaitė („Davi“), ketvirtąją – Titas Gustainis ir Barbora Masiulytė („Žingsnis“), penktąją – Adrijus Kasiulis ir Eglė Čeburnytė („MJ sportinių šokių akademija“), šeštąją – Radvilas Sakalauskas ir Silvija Vilionskytė (Vilniaus „Ratuto“). Iš viso startavo 14 porų.

Lotynų Amerikos šokių programoje nugalėjo T. Gustainis ir B. Masiulytė. Antrąją vietą užėmė Tauras Grigaliūnas ir Alina Malenovskaja („Spindulys“), trečiąją – Kristupas Sliežauskas ir Airina Brikmanytė (Kauno „Santaka“), ketvirtąją – R. Sakalauskas ir S. Vilionskytė, penktąją – Augustas Varkalis ir Ugnė Matukevičiūtė (Vilniaus „AJ dance“), šeštąją – A. Lukoševičius ir V. Šustikaitė, septintąją – Dominykas Aleknavičius ir Beata Nauronytė (Šiaulių „Šypsena“). Grupėjė varžėsi 13 porų.

Varžybose „Sun City Cup 2020“ teisėjavo daug Lietuvos vertintojų, taip pat atvyko Austrijos, Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų teisėjai.