Šiauliuose varžėsi lengvaatlečiai

Asmeninė nuotr.
Šuolininkai į aukštį Urtė ir Juozas Baikščiai savo mamai trenerei Juzefai Baikštienei (centre) įteikė geriausią gimtadienio dovaną – užfiksavo geriausius rezultatus tarp visų antrą varžybų dieną dalyvavusių sportininkų.
Šeštadienį Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro manieže baigėsi dvi dienas trukusios pirmosios šį žiemos sezoną nacionalinės varžybos – Lietuvos LAF taurė.

Net penki Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro auklėtiniai iškovojo aukso medalius.

1500 m bėgime tarp moterų triumfavo Aistė Labanauskaitė (trenerė R. Kergytė-Dauskurdienė), nuotolį įveikusi per 4 min. 53,22 sek. Tarp vyrų šioje distancijoje greičiausias buvo Robertas Vališauskas (tren. J. Beržanskis), pasiekęs geriausią Lietuvos sezono rezultatą – 3 min. 57,24 sek.

Šuolio į aukštį rungtyje nepralenkiami buvo brolis ir sesuo Baikščiai (trenerė J. Baikštienė). Urtė peršoko 1,85 metro ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą bei trečią kartą laimėjo LLAF taurę. Po trejų metų pertraukos į varžybas sugrįžęs Juozas įveikė 2,21 metro aukštį ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą, asmeninį uždarų patalpų rekordą ir aštuntą rezultatą Lietuvoje per visą istoriją.

Trišuolio rungtyje nenugalima buvo Dovilė Kilty (tren. J. Tribienė), nušokusi 13,46 metro. Dovilei tai penktoji laimėta LLAF taurė.

Nemažiau pelnyta ir sidabro apdovanojimų. 1500 m bėgime antrąją vietą iškovojo Meda Gasickitė (tren. D. Šaučikovas), atbėgusi per 4 min. 59,66 sek. ir pasiekusi asmeninį uždarų patalpų rekordą.

3000 m distancijoje tarp moterų antra buvo Remalda Kergytė-Dauskurdienė, atbėgusi per 10 min. 12,09 sek. Tarp vyrų antrąją vietą pelnė Aurimas Rimkus, nubėgęs per 8 min. 56,10 sek. ir pasiekęs asmeninį uždarų patalpų rekordą. Abu treniruoja D. Šaučikovas.

60 m barjerinio bėgimo rungtyje, kurią įveikė per 8,07 sek. antrąją vietą iškovojo Rokas Ickys (tren. J. Baikštienė). Tai buvo asmeninis Roko uždarų patalpų rekordas.

Šuolio į aukštį rungtyje, įveikęs 1,90 metro aukštį, antrąją vietą pelnė Gytis Ščipokas (tren. J. Spudis, V. Žiedienė).

Bronzos medalį 800 m bėgimo rungtyje pelnė R. Vališauskas. Jis distanciją įveikė per 1 min. 57,12 sek. Antrą medalį, šįkart bronzos, pelnė ir A. Labanauskaitė, trečia atbėgusi 3000 m rungtyje (10 min. 57,65 sek.).

Trišuolio rungtyje, nušokusi 11,91 metro, trečiąją vietą pelnė Emilija Strupaitė (tren. J. Baikštienė). Rutulio stūmimo rungtyje trečias buvo Naubartas Stripeikis (tren. J. Baikštienė, T. Skalikas). Jo rezultatas – 15,69 metro.