„Šiauliuose“ rungtyniaus gynėjas M. Varnas

LKL / BNS nuotr.
Krepšinio klubo „Šiauliai“ marškinėlius artėjančiame sezone vilkės gynėjas Martynas Varnas.

Krepšinio klubo „Šiauliai“ marškinėlius artėjančiame sezone vilkės gynėjas Martynas Varnas. 196 cm ūgio krepšininkas su Šiaulių komanda pasirašė trejų metų sutartį.

Praėjusiame sezone 23 metų M. Varnas atstovavo Prienų „CBet“ ekipai, kurioje vidutiniškai, aikštėje praleisdamas po 26 minutes, pelnydavo po 8,8 taško, atkovodavo po 2,6 kamuolio bei atlikdavo po 1,8 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes, o tritaškius metė 41 procento taiklumu.

Kaune gimęs krepšininkas gynė Lietuvos garbę visų amžiaus grupių jaunimo rinktinėse ir į savo kolekciją pasidėjo 2016 m. Europos U20 čempionato sidabrą ir 2015 m. Europos U18 čempionato bronzą.

Sėkmingiausiai jam susiklostė 2013 m. Europos U16 čempionatas. Jame šalies rinktinė užėmė 9 vietą, bet M. Varnas buvo tikras ekipos lyderis, pelnydamas po 16,9 taško, atkovodamas po 6,2 kamuolio ir atlikdamas po 4,7 rez .perdavimo per rungtynes.

Karjerą pradėjusį Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje M. Varną vis pristabdydavo patiriamos traumos. Žaidėjas buvo skolinamas Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ bei Kėdainių „Nėvežio“ ekipoms, o pasibaigus sutarčiai su „Žalgiriu“, persikėlė į Prienus.

M. Varnas tapo antruoju krepšininku, tarpsezoniu atvykusiu į Šiaulius. Anksčiau geltonieji pasirašė sutartį su į Lietuvą sugrįžusiu puolėju Denisu Krestininu.

26 metų D. Krestininas praėjusiame čempionate žaidė „Jurmala Betsafe“ ekipoje ir buvo naudingiausias komandos krepšininkas jungtiniame Latvijos ir Estijos čempionate. 200 cm ūgio puolėjas vidutiniškai įmesdavo po 10,6 taško, atkovodavo po 7,5 kamuolio bei atlikdavo po 1,6 rez. perdavimo per rungtynes. Su krepšininku pasirašyta 2 metų sutartis.

„Šiaulių“ spalvas ateinantį sezoną gins sutartis turintys Aurimas Urbonas, Justas Furmanavičius, Eimantas Stankevičius, Benas Griciūnas ir Paulius Danusevičius.