Šiauliuose praūžė ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybos

Aleksandro SAVICKIO nuotr.
Ant pakylos – varžybų nugalėtojai. Varžybose triumfavo vienas Lietuvos ekstremalaus bėgimo su kliūtimis rinktinės lyderių Renaldas Bugys.

Šiauliuose vyko vienos didžiausių Lietuvoje ekstremalaus bėgimo su kliūtimis (OCR) varžybos „OCR Lietuva – Ekstremalus bėgimas“. Šimtai dalyvių išbandė savo jėgas bėgdami nuo „Geležinės lapės“ skulptūros ir įveikdami įvairiausio sudėtingumo kliūtis.

Tai – pirmosios tokio lygio OCR varžybose Šiauliuose. Pirmą kartą šios varžybos buvo įtrauktos į pasaulio ekstremalaus bėgimo su kliūtimis federacijos („World Obstacle“) kalendorių. Savo jėgas čia išbandė ir sportininkai iš Nyderlandų, Latvijos, Estijos, Ispanijos bei Libijos.

Tarp keturių greičiausių dalyvių užsieniečiai užėmė net tris vietas, bet varžybų nugalėtojo taurė liko Lietuvoje. Varžybose triumfavo vienas Lietuvos ekstremalaus bėgimo su kliūtimis rinktinės lyderių Renaldas Bugys.

Profesionalų ir mėgėjų Šiauliuose laukė beveik 7 km trasa su daugiau nei 20 įvairiausių kliūčių. R. Bugys trasą įveikė be nuostolių ir finišavo per 28 min. 44,4 sek.

Antrąją vietą užėmė nedaug atsilikęs olandas Frankas van Lieshoutas (29.05,7), trečias liko estas Oliveris Grauenas (33.02,3).

„Esu labai sužavėtas renginio vieta. Vaizdai – pasakiški. Trasa driekėsi ir parku, ir mišku, ir ežeru. Lietuvoje tokioje aplinkoje dar nesu bėgęs. Kliūtys irgi patiko – geros, techniškos, taip pat jos labai įdomiai buvo sudėliotos. Įspūdžių bėgant buvo labai daug, todėl pats bėgimas man prabėgo labai greitai“, – sakė R. Bugys.

R. Bugiui laimėti šias varžybas nebuvo lengva, nes visą laiką teko kovoti su varžovu iš Nyderlandų.

„Nemažai laiko vijausi F. van Lieshoutą, nes jis buvo greitesnis bėgime. Jį pasivydavau įveikinėdamas kliūtis. Būtent tai man leido nugalėti. Apskritai konkurencija buvo tikrai gera, nes dar buvo tarp prizininkų patekęs jaunas estas O. Grauenas, jis yra savo šalies rinktinės narys ir kylanti šio sporto žvaigždė. Turėjau atiduoti nemažai jėgų, kad pasiekčiau pergalę“, – sakė R. Bugys.

Tarp moterų nugalėjo Ieva Želvytė (42.55,9), antra buvo Diana Verikaitė (50.33,4), trečia – Jolanta Kozlova (52.31,6).

Savo jėgas šiose varžybose išbandė ir moksleivių bėgimo dalyviai, tradiciškai daug šurmulio bei emocijų buvo galima išvysti vaikų bėgime. Jiems buvo įrengta speciali trasa.

Lietuvos ekstremalaus bėgimo federacija džiaugiasi šių varžybų įtraukimu į „World Obstacle“ kalendorių, nes tai reiškia, kad kliūtys bei varžybų formatas atitinka pasaulinius standartus. Tai parodo, jog Lietuvoje jau vyksta pasaulinio lygio varžybos. Panašaus lygio varžybų Lietuvoje kasmet daugėja, nes įvairūs organizatoriai stengiasi nuolat tobulinti kliūtis bei didinti susidomėjimą.

Birželio 9–11 dienomis Vengrijoje vyks Europos OCR čempionatas, jame dalyvaus ir Lietuvos rinktinė.