Šiauliuose pirmąją pergalę iškovojo serbai

2011 metų Europos krepšinio čempionatas startavo Serbijos rinktinės pergale — 80:68 (10:18, 25:11, 22:24, 23:15) įveikti italai.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Fotografavo žvaigždes

Krepšinio fiestos laukę šiauliečiai plūdo per Šiaulių arenos įėjimą. Anksčiausiai į areną patekę gerbėjai į savo vietas neskubėjo, o stabtelėjo prie aikštės, kur įvairiausiomis priemonėmis bandė nuotraukose įamžinti krepšinio žvaigždes.

Pirmąjį kamuolį Europos čempionate atkovojo italai, o pirmuosius taškus pelnė Stefanas Mančinelis (Stefani Mancinelli). Jį arenos informatorius kurį laiką vadino Marku Kararetu (Marco Carraretto).

Italai rungtynes pradėjo sėkmingiau (7:0), o pirmuosius serbų taškus čempionate pelnė Milenkas Tepičius (Milenko Tepic, 7:3).

Gera pradžia — pusė darbo, tad po pirmojo kėlinio italai pirmavo 18:10.

15-ąją minutę serbas Nemanja Bjelica dviem taikliais baudų metimais rezultatą išlygino (22:22). Po kelių minučių Serbijos rinktinė buvo priekyje ir perėmė iniciatyvą. Po pirmosios mačo dalies švieslentėje degė 35:29.

Italai pasiduoti nenorėjo

Nuo pat trečiojo kėlinio pradžios serbai dominavo. Milašo Teodosičiaus tritaškis Serbijos rinktinei garantavo dviženklę persvarą (43:31), o lietuviškų tribūnų palaikomi italai įkrito į fatališką duobę.

Kėlinio viduryje serbai pirmavo 49:31. Italai kilo į lemiamą šturmą. Tarsi namų arenoje žaidę Italijos rinktinės žaidėjai žaibo greičiu tirpdė varžovų persvarą. Prieš lemiamą ketvirtį serbai pirmavo vos 57:53.

Lemiamo ketvirčio pradžioje nesportinę pražangą užsidirbo Denverio „Nuggets“ (NBA) rungtyniaujantis italas Danilas Galinaris (Danilo Gallinari). Tai italus išmušė iš vėžių. Serbai susigrąžino dviženklį pranašumą (64:53) ir pergalės nebepaleido.

Abi komandos rungtynes nori pamiršti

15 taškų pelnęs M. Tepičius po rungtynių sakė, kad pergalę lėmė nuo suolo pakilę žaidėjai, kurie sėkmingai įsijungė į žaidimą. „Italai buvo labai motyvuoti. Nėra lengva prieš juos žaisti. Pasiekėme puikią pergalę, bet turime ją pamiršti ir galvoti apie varžybas su Latvija“, — sakė M. Tepičius.

Ryškiausios Italijos rinktinės žvaigždės, 22 taškus surinkusio Andrėja Barnjanio nuomone, pralaimėta, nes visas rungtynes žaista banguotai. „Esame nusiminę“, — krimtosi A. Barnjanis.

Serbijos rinktinės žaidėjo Marko Keseljo ir vyriausiojo trenerio Dušano Ivkovičiaus teigimu, laimėtos sunkios varžybos.

„Sveikinu Serbijos rinktinę. Jie turėjo daugiau tokių rungtynių patirties turinčių žaidėjų“, — pagrindinę pralaimėjimo priežastį įvardijo Italijos rinktinės strategas Simonė Pijandžianis (Simone Pianigiani).

TAŠKAI: Serbijos rinktinei Milenkas Tepičius (Milenko Tepic, su kamuoliu) pelnė 15 taškų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

DĖJIMAS: Iš viršaus deda NBA rungtyniaujantis italas Danilas Galinaris (Danilo Gallinari). Krepšininkas antrajame kėlinyje susižeidė alkūnę, tačiau tęsė rungtynes.

EMOCIJOS: Italijos rinktinės vyriausiasis treneris Simonė Pijandžianis (Simone Pianigiani) dažnai emocingai reagavo į įvykius aikštėje, savo komandos žaidimą, teisėjų sprendimus.

ŽAIDIMAS: Serbijos rinktinės vyriausiasis treneris Dušanas Ivkovičus po rungtynių džiaugėsi pagerėjusiu ekipos žaidimu antrojoje mačo dalyje.

Serbija-Italija 80:68 (10:18, 25:11, 22:24, 23:15)

Serbija: M. Teodosic 15 (8 rez. perd.), M. Tepic 15, M. Macvan 14 (8 atk. kam.), N. Krstic 8, M. Kaselj 7, K. Perovic 6, A. Rasic 5, D. Savanovic 5 (6 atk. kam.), N. Bjelica 3 (5 atk. kam.), S. Markovic 2 (5 rez. perd.).

Italija: A. Bargnani 22 (9 atk. kam.), D. Galinari 15, M. Belinelli 9 (5 rez. perd.), S. Mancinelli 8 (6 atk. kam.), D. Hackett 8, M. Mordente 3, M. Carraretto 2, M. Cusin 2.