Šiauliuose imtynininkai tikrino savo jėgas prieš pasaulio čempionatą

Valdo MALINAUSKO nuotr.
Moterų imtynių čempionate eilinį kartą spindėjo garsiausia šalies imtynininkė Danutė Domikaitytė (ant aukščiausios pakylos), kuri lyderės pozicijos neužleidžia jau dešimtmetį.
Šiauliuose savaitgalį vykusiame Lietuvos graikų-romėnų, laisvųjų ir moterų imtynių čempionate pajėgiausi imtynininkai ir imtynininkės tikrino savo jėgas prieš Osle (Norvegija) spalio mėnesį vyksiantį pasaulio čempionatą.

Pirmą varžybų dieną ant imtynių kilimo kovojo moterų imtynių atstovės ir laisvųjų imtynių meistrai.

„Merginos buvo motyvuotos, visos varžėsi ne tik dėl čempionato medalių. Jos žinojo, kad pajėgiausios atletės suformuos rinktinės branduolį ir atstovaus mūsų šaliai pasaulio čempionate. Po kiek daugiau nei mėnesio į Oslą vyks penkios Lietuvos čempionės“, – apie konkurenciją rinktinėje kalbėjo treneris Aivaras Kaselis.

Moterų imtynių čempionate eilinį kartą spindėjo garsiausia šalies imtynininkė Danutė Domikaitytė (68 kg), kuri lyderės pozicijos neužleidžia jau dešimtmetį.

Savo meistriškumą įrodė ir nugalėtojomis tapo Gabija Dilytė (50 kg), Kamilė Šernauskaitė (53 kg), Ineta Dantaitė (57 kg), Iveta Česnauskaitė (62 kg) ir Kamilė Gaučaitė (76 kg).

Beveik visos čempionės yra Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės.

Dėl apribojimų varžybas teko surengti neįprastu laiku, todėl ne visi atletai ir atletės tinkamai spėjo pasiruošti. Būtent dėl to čempionate varžėsi kiek mažiau nei įprasta – tik apie šešiasdešimt – laisvųjų imtynių meistrų.

Čempionų titulus laimėjo jau patyrę favoritai: Klaippėdos ir Vilkaviškio atstovas Lukas Krasauskas (97 kg), klaipėdietis Edgaras Voitechovskis (92 kg), kaunietis Karolis Buslys (61 kg), raseiniškis Domantas Pauliuščenko (86 kg) bei Klaipėdos ir Vilkaviškio atstovas Tomas Baracevičius (70 kg).

Galingai ant kilimo kovojo jaunesni atletai klaipėdietis Vadimas Petrauskas (74 kg), kelmiškis Paulius Leščiauskas (79 kg) ir Klaipėdos bei Kelmės atstovas Vilius Mikalauskas (125 kg). Su pastaraisiais perspektyviais sportininkais siejamos šalies laisvųjų imtynių viltys.

Žiūrovus eilinį kartą stebino penkiasdešimt šešerių pagėgiškis Antanas Merkevičius, kuris gan sėkmingai kaunasi pagrindinėse šalies varžybose. Šiais metai jis tapo Lietuvos vicečempionu.

Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate kovojo beveik 70 šalies graikų-romėnų imtynių meistrų.

„Šiomis varžybomis pradedame naują pasiruošimo ciklą. Čempionate ypatingų staigmenų nebuvo – laimėjo visi favoritai, – kalbėjo rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis. – Daug ką nustebino Martyno Nemsevičiaus pergalė prieš pasaulio jaunimo čempioną, beveik dešimtmetį Lietuvoje ant kilimo savo svoryje dominavusį Vilių Laurinaitį. Tačiau man tai nebuvo netikėta. Kai kuriuose svoriuose yra arši vidinė konkurencija, kuri padeda augti ir tobulėti atletams. Tad natūralu, kad Martyno meistriškumas ūgtelėjo ir jis sugebėjo įveikti Vilių. Nuo to tik geriau imtynėms. Šiauliuose abu atletai iškovojo po pergalę, tačiau Martyno pergalė vertingesnė – jis nugalėjo finalinėje dvikovoje.“

Trenerio žodžius patvirtino dramatiška olimpiečio Manto Knystauto ir Romo Fridriko akistata (130 kg svorio kategorijoje). Rinktinės lyderis tik paskutinę minutę įrodė savo pranašumą.

Pergales taip pat iškovojo patyrę rinktinės nariai Justas Petravičius (63 kg), Kristupas Šleiva (72 kg), Paulius Galkinas (77 kg), Arminas Lygnugaris (82 kg) ir Julius Matuzevičius (87 kg). Visi minėti atletai netrukus vyks į tarptautinį turnyrą Rumunijoje, kur paaiškės galutinė komandos, vyksiančios į pasaulio čempionatą Norvegijoje, sudėtis.