Šiaulių tinklininkams iki bronzos pritrūko sėkmės

Mato BARANAUSKO nuotr.
Dramatiškame mažajame finale Šiaulių „Elgos-Master Idea-SC Dubysos“ tinklininkams nepavyko išplėšti pergalė prieš kauniečius ir pelnyti trečiosios vietos.
Savaitgalį Druskininkuose finišavo TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionatas. Šiaulių „Elgos-Master Idea-SC Dubysos“ tinklininkams nepavyko pelnyti trečiosios vietos. Bronzos medalius šiemet iškovojo Kauno „RIO-Startas“.

Mažasis finalas prasidėjo dramatiškai. Pirmajame susitikime Kauno „RIO-Startas“ po penkių setų trilerio 3-2 (21:25, 25:23, 21:25, 25:18, 19:17) palaužė Šiaulių „Elgos-Master Idea-SC Dubysos“ komandą.

Šiauliečiai lemiamą, penktąjį, setą pradėjo pirmaudami 6:1, tačiau kauniečiai greitai atkūrė pusiausvyrą. Dramatiškoje mačo pabaigoje šiauliečių smūgis lėmė į užribį ir „RIO-Startas“ šventė pergalę.

Kauno ekipoje tiesiog įspūdingai žaidė Jaroslavas Bogdanovičius. Jo sąskaitoje – net 42 taškai. 19 taškų pridėjo Audrius Kasparavičius, 10 – Mykolas Suchanekas.

Šiaulių komandoje 24 taškus surinko Erikas Makaras, 21 – Tomas Rogal, 16 – Martynas Kolodavičius.

Šiaulių ekipa šiose rungtynėse prarado traumą patyrusį vieną lyderių Mantą Grinevičių. Šiaulių klubą treniruojantis Modestas Strockis apgailestavo, kad trumpas atsarginių suolelis neleidžia atlikti lygiaverčių keitimų.

Atsakomosiose rungtynėse dėl trečiosios vietos Kauno „RIO-Startas“ 3-1 (25:21, 25:18, 20:25, 25:22) nugalėjo Šiaulių ekipą ir laimėjo seriją 2-0.

Po dviejų pirmų setų atrodė, kad „RIO-Startas“ neturės didesnio vargo, tačiau šiauliečiai nepasidavė ir solidžiai sužaidę laimėjo trečiąjį setą. Visgi ketvirtajame sete „RIO-Startas“ jau pasimokė iš savo klaidų ir su bronziniais apdovanojimais baigė savo daugybės iššūkių pareikalavusį sezoną.

Kauno klubui 20 taškų pelnė Jaroslavas Bogdanovičius, 16 – Audrius Kasparavičius, 9 – Mykolas Suchanekas. Šiaulių komandoje rezultatyviausi buvo Erikas Makaras (18 tšk.), Simas Grigalaitis bei Martynas Kolodavičius (po 15 tšk.) bei Tomas Rogal (13 tšk.).

TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato nugalėtojais tapo Gargždų „Amber-Arlangos“ klubas.

Šeštadienį vykusiame pirmajame finalo mače po dramatiškos kovos Marijampolės „Sūduva“ 3-2 palaužė čempionės titulą ginusią „Amber-Arlangos“ ekipą, todėl pastarajai sekmadienį žūtbūt reikėjo revanšo, kad čempionato baigtis spręstųsi auksiniame sete.

Padarę tinkamas išvadas, „Amber-Arlangos“ tinklininkai dominavo antrajame mače ir jį laimėjo 3-0 (25:22, 25:13, 25:13). Dėl to aukso medalių likimas sprendėsi auksiniame sete.

Auksiniame sete „Sūduva“ jau mėgino griebtis šiaudo, tačiau užsivedę Gargždų ekipos tinklininkai nuolat turėjo nedidelę persvarą, kuria ir išsaugojo iki seto pabaigos. Triumfuojantys „Amber-Arlangos“ žaidėjai į viršų ėmė mėtyti komandos trenerį latvį Austrį Štals.

Čempionus finale į priekį vedė Artūras Vincėlovičius su 16 taškų. 13 taškų pridėjo Daumantas Katinas, 10 – ukrainietis Andrejus Čmirovas. „Sūduvai“ 12 taškų pelnė Linas Petravičius, po 7 – Armandas Bielskus ir Patrikas Stankevičius.

„Amber-Arlanga“ šalies čempione tapo trečią sykį iš eilės.