„Šiaulių taurėje“ – nuo šaškių iki krepšinio

„Šiaulių dienų“ metu jaunieji sportininkai rungėsi „Šiaulių taurės“ rankinio, tinklinio, futbolo, krepšinio, BMX, šachmatų ir šaškių turnyruose. Dalyvavo ne tik Šiaulių apskrities moksleiviai, bet ir svečiai iš kitų miestų bei rajonų.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Šiaulių rankininkai – antri

Rankininkai susitiko Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ sporto salėje. Mergaičių turnyre dalyvavo keturios komandos. Nugalėtoja tapo Pasvalio SM komanda. Šiaulietės, vadovaujamos trenerio Arvido Mockevičiaus, pelnė antrąją vietą. Turnyre jos įveikė Panevėžio ir Tauragės rankininkes. Geriausia Šiaulių komandos žaidėja pripažinta Gabrielė Petrauskaitė.

Trečiąją vietą užėmė Panevėžio KKSC rankininkės, o ketvirtojoje vietoje liko tauragiškės.

Berniukų rankinio turnyre taip pat susitiko keturios komandos. Šeimininkų komanda, treniruojama Eglės Pupšienės, taip pat buvo antra. Šiauliečiai taškais nusileido Kauno SM „Gaja“ rankininkams, iškovojusiems pirmąją vietą. Geriausias Šiaulių komandos žaidėjas – Dovydas Bogužas.

Trečiąją vietą užėmė Tauragės VJSM komanda. Šiaulių SM „Dubysa“ antroji komanda turnyre dalyvavo be konkurencijos. Ekipa iškovojo tris pergales.

BMX varžybose – šiauliečių pergalės

Šiaulių BMX „Baltik Vairas“ trasoje puikiai sekėsi šiauliečiams, nugalėtojais tapusiems keturiose amžiaus grupėse.

Aštuonmečių berniukų grupėje nugalėjo Artūras Dauginas, antras buvo Edas Kukta, trečias – Aronas Kriaunevičius. 9–12 metų berniukų ir mergaičių grupėje nepralenkiama buvo Vėja Baškytė, antras – Augustas Baškys, trečias – Mikas Jankus.

13–16 metų vaikinų grupėje nugalėjo Sporto gimnazijos auklėtinis Lukas Šuškevičius, antras buvo Linas Prapiestis, trečias – Gvidas Usevičius.

17 metų ir vyresnių, jaunimo ir vyrų grupėje stipriausias buvo Gabrielius Pabijanskas, antras atmynė Arminas Kazlauskis, trečias – Rokas Narutis.

Sportininkų treneriai – Donata Šiaudvytė, Donatas Armonas ir Albertas Rimša.

Kovojo šaškininkai ir šachmatininkai

Šachmatų turnyre kovojo 36 dalyviai – 2005 metais gimę ir jaunesni vaikai.

Nugalėtoju tapo šiaulietis Tomas Povilaitis, antroji vieta atiteko taip pat šiauliečiui Dovydui Labanauskui, o trečiosios vietos laimėtoju tapo svečias iš Plungės Paulius Meškėnas.

Paprastųjų šaškių turnyre jėgas išbandė vaikai, gimę 2003 metais ir jaunesni – 24 šaškininkai. Nugalėtoju tapo marijampolietis Audrius Domarkas, antras buvo šiaulietis Arnas Sakalauskas, trečia – Marija Alekseriūnaitė.

Šiauliečių treneriai – Sandra Laurutienė, Sergejus Petuchovskis ir Raimondas Narmontas.

Tinklinio turnyre geriau sekėsi svečiams

Sporto mokyklos „Dubysa“ sporto salėje vyko vaikų (2001 m. g. ir jaunesni) tinklinio turnyras.

Mergaičių turnyre dalyvavo šešios komandos. Visas kovas pergalingai baigė ir pirmąją vietą iškovojo vilnietės, antrąją vietą pelnė Jonavos tinklininkės, o šiaulietės (trenerė Jūra Gricienė), iškovojusios dvi pergales, liko trečios. Geriausia Šiaulių mergaičių komandos žaidėja pripažinta Laura Valionytė.

Berniukų turnyre susitiko keturios komandos. Šiauliečiams (treneris Genadijus Pušnovas) sekėsi prasčiausiai, jie neiškovojo nė vienos pergalės ir liko paskutinėje vietoje. Geriausiu Šiaulių berniukų komandos žaidėju išrinktas Tautvydas Pranys.

Nugalėtojais tapo Panevėžio tinklininkai, antri buvo joniškiečiai, treti – kauniečiai.

Futbolo šventė

Jaunieji futbolininkai su šeimos nariais ir draugais rinkosi į „Romuvos“ gimnazijos dirbtinės dangos futbolo stadione vykusį turnyrą „Aš, mano šeima ir draugas“.

Į rungtynes užsiregistravusios 10 komandų buvo suskirstytos į du pogrupius. Visos komandos sužaidė po ketverias varžybas. Į finalą pateko pirmąsias vietas grupėse iškovojusios komandos – „Geležiniai vilkai“ ir „Žaibas“. Dėl bronzos kovojo antrosios grupių komandos – „207“ ir „Kleckai“.

Rungtynėse netrūko azarto. Pagrindinio laiko išsiaiškinti nugalėtoją neužteko nė vienose rungtynėse, todėl abiejuose mačuose komandos mušė po tris baudinius iš aikštės centro. Kovoje dėl bronzos tikslesni buvo „Kleckai“.

Finalinėje kovoje taip pat vieninteliu tiksliu smūgiu pasižymėjo „Žaibo“ futbolininkai ir išplėšė nugalėtojų taurę.

Kovojo trys prieš tris

Šiaulių universiteto gimnazijoje vyko 3x3 krepšinio turnyras. Dalyvavo penkios vyrų ir penkios jaunimo komandos.

Vyrų grupėje nugalėtojais tapo „Dviračiu“ pasivadinusi komanda. Antrąją vietą iškovojo „Policijos“ antroji komanda, o trečiąją – pirmoji „Policijos“ komanda.

Jaunimo grupėje stipriausia buvo „Ryto“ komanda, antri – Lieporių gimnazijos moksleiviai, treti – jungtinė jaunuolių komanda.

Organizatorių nuotr.

RANKININKAI: Šiaulių berniukų ir mergaičių rankinio komandos džiaugėsi iškovotomis antrosios vietos taurėmis.

FUTBOLAS: Nuotaikingame futbolo turnyre kovojo mišrios vaikų ir suaugusiųjų komandos.