„Šiaulių“ pergalę lydėjo traumos

Šeštadienį SEB BBL pirmenybėse „Šiaulių“ krepšininkai rezultatu 76:68 įveikė Rygos “ASK-Rygos“ krepšininkus ir pasiekė revanšą už pralaimėjimą pirmose tarpusavio rungtynėse. Tada pergalę rezultatu 76:72 šventė latviai.

Rungtynėse neišvengta ir traumų. Galvos traumas patyrė Donatas Zavackas ir Dwayne Broylesas.

Vaida MILIŪTĖ

vaida@skrastas.lt

Pergalė — geriausia dovana

Ši „Šiaulių“ komandos pergalė buvo didžiausia dovana 60 metų jubiliejų švenčiančiam “Šiaulių“ krepšinio klubo direktoriui Adomui Klimavičiui.

Prieš rungtynes jubiliatą sveikino gausus būrys svečių. Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Algirdas Raslanas A. Klimavičiui įteikė sporto garbės komandoro ženklą.

Gimtadienio proga A. Klimavičių taip pat sveikino Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas, LKL prezidentas Šarūnas Kliokys, Šiaulių meras Genadijus Mikšys, „Šiaulių“ komandos rėmėjai, ištikimiausi “Šiaulių“ komandos aistruoliai.

Ilgiausių metų dainavo visi į rungtynes susirinkę žiūrovai.

A. Klimavičius po sveikinimo kalbų sakė, kad Šiauliuose jis jaučiasi geriausiai, o pergalė — būtų didžiausia dovana.

Lygi kova

Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynės tarp SEB BBL turnyro lentelės kaimynių (Rygos krepšininkai yra trečiojoje vietoje, „Šiaulių“ — ketvirtojoje), buvo labai atkaklios ir permainingos.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai. Po kelių iš eilės „Šiaulių“ komandos klaidų jie išsiveržė į priekį 6:0 (2 minutė). Šeimininkus išjudino M. Prekevičius. Po dviejų taiklių tolimų metimų šeimininkai kėlinio viduryje išlygino ir persvėrė rezultatą (13:11). Kėlinio pabaigoje iniciatyva priklausė “ASK-Rygos“ krepšininkams.

Iki antrojo kėlinio vidurio žaidimas nekito. Pirmaudavo tai viena, tai kita ekipa. Ketvirčio pabaigoje „Šiauliai“ įgijo penkių taškų persvarą (25:30, 18 minutė), tačiau jos neišlaikė. Svečiai skirtumą sušvelnino iki minimumo (37:36).

Pirmoje rungtynių pusėje „Šiaulių“ komandoje nesulaikomas buvo M. Prekevičius. Per 15 minučių jis pelnė 21 tašką.

Patyrė traumas

Lygi kova vyko ir po ilgosios pertraukos. Nei vienai ekipai nepavyko įgyti ryškesnės persvaros.

Rygos krepšininkai sėkmingiau pradėjo ketvirtąjį kėlinį. Po kelių iš eilės greitų atakų jie perėmė iniciatyvą ir pamažu įgijo penkių taškų persvarą (63:68, 38 minutė). Jie galėjo padidinti skirtumą iki 7 taškų, tačiau po krepšiu kamuolio nepagavo S. Buškievicas.

„Šiaulių“ krepšininkai pakilo į lemiamą šturmą. Po S.Kuzminsko taiklių baudos metimų bei M. Ruikio pelnytų trijų taškų šeimininkai išlygino rezultatą (68:68, 39 minutė).

Iki finalinės sirenos likus žaisti 43 sekundes kamuolį turėjo Latvijos krepšininkai. Paskutinė rungtynių minutė labai nesėkminga buvo „Šiaulių“ žaidėjui D. Zavackui bei Rygos ekipos lyderiui D. Broylesui. Kovodami dėl kamuolio krepšininkai galvomis atsitrenkė vienas į kitą. Smarkų smūgį į paakį gavęs “Šiaulių“ puolėjas trumpam buvo praradęs sąmonę. Kraujuojantį svečių krepšininką iš aikštelės išvedė komandos draugai bei medikai. Po rungtynių D. Zavackas sakė, kad smūgio buvo labai stiprus. Atsipeikėjęs po susidūrimo jis nesuprato kas vyksta. Tik vėliau suprato, kad vyko rungtynės.

Per likusį laiką iniciatyva turėjo „Šiaulių“ krepšininkai. Keturis taškus iš eilės pelnė G. Maceina ir šeimininkai šventė pergalę — 72:68.

„Trūko traumuotų krepšininkų“

Ramūnas Butautas, „ASK-Rygos“ komandos treneris, po rungtynių sakė, kad mačas buvo labai sunkus. Jo vadovaujamai ekipai teko verstis be kelių traumuotų ir sergančių krepšininkų.

Treneris pripažino, kad rungtynių pabaigoje jo auklėtiniai turėjo puikią progą padidinti pranašumą, tačiau jos neišnaudojo. Sandis Buškievicas po krepšiu nepagavo kamuolio: „Ši klaida buvo lemtinga. Mes klydome ir paskutinę minutę. Lemiamu momentu du kartus po savo krepšiu neatkovojome kamuolio ir leidome šiauliečiams kartoti metimus.“

R. Butautas sakė, kad rungtynėse „Šiauliai“ gynėsi labai kibiai. Tokia gynyba suvaržė jo auklėtinius. Jie negalėjo rengti gerų atakų. Puolime išsiskyrė tik Dwayne'as Broylesas ir Aerickas Sandersas.

„Šį kartą mes nesustabdėme “Šiaulių“ lyderio Mariaus Prekevičiaus. Krepšininkai žinojo, kad jis labai geras žaidėjas, bet šį kartą vyrai visą dėmesį skyrė Donatui Zavackui, Sauliui Kuzminskui ir Chose Oliverui. Marių jie dengė kaip paprastą žaidėją, o jis įrodė, kad yra labai aukšto meistriškumo krepšininkas“, — pridūrė R. Butautas.

Trūko Antonio Granto

Robertas Kuncaitis, „Šiaulių“ komandos treneris, teigė, kad šioms rungtynėms tinkamai pasiruošti komanda beveik neturėjo laiko. Žaidimą koregavo Antonio Granto patirta traumą. Šiam krepšininkui yra sukurti šeši deriniai. Jis komandai labai svarbus.

Ar sunki Donato Zavacko trauma treneris atsakyti negalėjo: „Iškart po susidūrimo paklausiau, ar prisimena savo mergaitės vardą. Išgirdęs teigiamą atsakymą, supratau, kad sutrenkimas gali būti ne toks baisus.“

Marius Prekevičius, rezultatyviausiai „Šiaulių“ komandos žaidėjas, savo žaidimo nesureikšmino.

„Šiandien buvo metas, kai turėjau imtis iniciatyvos. Dariau tai, ko reikėjo komandai. Man sekėsi, — džiaugėsi krepšininkas. — Rungtynių pradžioje Rygos krepšininkai gynėsi labai agresyviai. Mes apsipratome su tokiu žaidimu ir rungtyniauti tapo lengviau. Varžovai šiandien nei kiek nenustebino.“

Rungtynių statistika

„Šiauliai“ ir “ASK-Ryga“ — 72:68 (19:22, 18:14, 18:16, 17:16).

Teisėjai K. Pilipauskas, A. Bataitis ir J. Laurinavičius.

Šiaulių arena. 2700 žiūrovų.

„Šiauliai“: M. Prekevičius 24 (4/8 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 7/7 baudos), G. Maceina 10 (6 atkovoti kamuoliai, 3 perdavimai), D. Zavackas ir S. Kuzminskas (7 atkovoti kamuoliai, 6 perdavimai) po 8, T. Rinkevičius ir J. Olivero po 7, M. Ruikis 6, A. Masiulis 2.

„ASK-Ryga“: D. Broylesas 27 (9/10 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 6/7 baudų, 5 perdavimai), A. Sandersas 18 (7/8 dvitaškių, 9 atkovoti kamuoliai), C. Millage'as 8, R. Grafas 6, S. Buškievicas 5, A. J. Bramlettas 4.

Taiklumas: 17/40 (43 procentai) ir 26/52 (50) dvitaškių, 8/20 (40) ir 2/15 (13) tritaškių, 14/19 (74) ir 10/11 (91) baudų. Atkovota kamuolių 36 ir 36, perimta 7 ir 13, padaryta klaidų 18 ir 16.

GĖLĖS: „Šiaulių“ klubo direktorių Adomą Klimavičių (dešinėje) sveikina “ASK-Ryga“ komandos treneris Ramūnas Butautas (kairėje).

LYDERIS: „ASK-Ryga“ krepšininkai nesustabdė Mariaus Prekevičiaus. Krepšininkas rungtynėse pelnė 24 taškus.

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.

TRAUMA: Rungtynių pabaigoje galvą smarkiai susitrenkė Donatas Zavackas (su kamuoliu).