„Šiaulių“ pergalę lėmė du latvio įvarčiai

Trečiadienį A lygos rungtynėse „Šiaulių“ futbolininkai 2:0 (2:0) nugalėjo Vilniaus „Reo“. Abu įvarčius mušė Igoris Kozlovas.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Komplimentai varžovams

Prieš rungtynes „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Gediminas Jarmalavičius negailėjo komplimentų varžovams.

„Neblogas patyrusių ir jaunų žaidėjų lydinys. Komandos siela ir smegenys – antrąją jaunystę išgyvenantis Tomas Ražanauskas. Šiandien mums svarbios gynybinės funkcijos. „Reo“ mėgsta žaisti siaurai, per centrą, tad noriu aktyvaus savųjų krašto saugų žaidimo“, – taktiką atskleidė G. Jarmalavičius.

Jis turėjo verstis be diskvalifikuoto gynėjo iš Brazilijos Žuvenalio (Juvenal), traumuotų saugo Tautvydo Eliošiaus ir vartininko Mindaugo Malinausko.

„Reo“ nepadėjo diskvalifikuotas Audrius Račkus.

„Bus labai sunku. „Šiauliai“ kelia visai kitokius tikslus. Jie turėjo daugiau poilsio. Tačiau mes norime pratęsti sėkmingų rungtynių seriją ir gerinti žaidimo kokybę. Teigiamas rezultatas būtų ir lygiosios“, – kalbėjo anksčiau „Šiaulius“ treniravęs, o dabar „Reo“ konsultuojantis Valdas Ivanauskas.

„Šiauliai“ drebino tinklus ir vartus

Pirmojo įvarčio ilgai laukti neteko. 7-ąją minutę iš toli mušė latvis Igoris Kozlovas. Kamuolys atšoko tiesiai prieš „Reo“ vartininką Valdą Jakimavičių ir įskriejo į vartus (1:0).

Po poros minučių puikų šansą turėjo Robertas Vėževičius. „Šiaulių“ lyderis iššoko vienas prieš V. Jakimavičių, tačiau smūgiavo per silpnai. Kamuolį „Reo“ vartininkas pagavo.

Vėliau tam pačiam vilniečiui teko atremti Tomo Birškio smūgį iš toli. „Šiaulių“ saugas 12-ąją minutę sudrebino Vilniaus komandos vartų skersinį. 24-ąją minutę į virpstą pataikė Šiaulių ekipos puolimo lyderis Artūras Rimkevičius.

34-ąją minutę I. Kozlovas pridėjo dar vieną įvartį. Latvis, atlikdamas baudos smūgį, pasinaudojo prasiskyrusia gyvatvore ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą (2:0).

44-ąją minutę Laurynas Rimavičius savojoje baudos aikštelėje neleistinai sustabdė varžovą. Prie 11 metrų žymos stojo „Reo“ lyderis Tomas Ražanauskas, tačiau smūgį atrėmė „Šiaulių“ vartininkas Šarūnas Jurevičius.

51-ąją minutę baudos aikštelėje griuvo Šiaulių komandos legionierius Intaras Kirchneris. Už tai buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurio nerealizavo A. Rimkevičius, pataikęs į skersinį.

56-ąją minutę į virpstą mušė „Šiaulių“ puolėjas Santjagas Kesanelis (Santiago Cesanelli).

Rungtynės žiūrovams turėjo patikti

„Buvo sunku, labai pavargau. Žiūrovams rungtynės turėjo patikti – daug momentų prie mūsų, „Reo“ vartų“, – mačą komentavo I. Kozlovas.

V. Jakimavičius išliko geros nuotaikos ir juokavo, kad „Šiauliai“ galėjo įmušti 10 įvarčių, „Reo“ – panašų skaičių: „Mums nepasisekė. Šiauliečiams padėjo namų sienos. Pirmasis įvartis – kuriozinis, kamuolys aukštai pašoko prieš pat nosį. Antrasis – mūsų klaida. Tikėjausi, kad šiandien bus 11 metrų baudinys. Analizavau Rimkevičiaus smūgius, tačiau jis pakeitė savo sprendimą ir vos nesulaužė vartų“, – sakė V. Jakimavičius.

„Keistokos rungtynės. Bėgome, smūgiavome, daužėme vartus. Jau net pamečiau skaičių, kiek kartų pataikėme į virpstus, – komentavo G. Jarmalavičius. – Galbūt buvo per daug individualumo. Susidarė toks įspūdis, kad kiekvienas norėjo įmušti. Be to, „Reo“ vartininkas tarsi magnetas traukė kamuolius.“

„Reo“ treneris Viačeslavas Sukristovas apgailestavo, kad nepavyko išnaudoti susikurtų progų, kurių užtektų ne vienerioms rungtynėms.

„Šiauliai“ – Vilniaus „Reo“  2:0 (2:0)

Teisėjas: S. Atmanavičius (Klaipėda), 700 žiūrovų.

Įvarčiai: 7 min. ir 34 min. I. Kozlovs ("Šiauliai"); 51 min. A. Rimkevičius (neįmušė 11 m. baudinio, „Šiauliai"); 44 min. T. Ražanauskas (neįmušė 11 m. baudinio, „Reo").

Įspėjimai: 33 min. D. Malkevičius, 50 min. S. Džiojev, 65 min. T. Ražanauskas ("Reo").