„Šiaulių“ krepšininkai Vilniuje išgyveno dramą

Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkai šį savaitgalį dalyvavo Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalinio ketverto varžybose Vilniuje. Šiauliečiams fortūna ir toliau atsukusi nugarą — po apmaudaus pralaimėjimo BBL pusfinalyje, kova dėl trečiosios vietos baigėsi skandalu, tačiau BBL bronza vis dėlto atiteko “Šiauliams“.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Apmaudžiai pralaimėjo pusfinalyje

Šiaulių „Šiauliai“ BBL pusfinalyje susitiko su Vilniaus “Lietuvos rytu“.

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo Mindaugas Kuzminskas, tačiau tada vilniečiai įmetė penkis taškus be atsako — 5:2.

Likus keturioms minutėms iki pirmojo ketvirčio pabaigos „Lietuvos rytas“ pirmavo dvigubai — 10:5.

Kėlinuką šiek tiek sėkmingiau baigę „Šiauliai“ sumažino atsilikimą — 11:14.

Antrajame kėlinyje šeimininkai įgijo penkių taškų persvarą — 18:13, tačiau šiauliečiai nebuvo linkę pasiduoti ir 16-ąją minutę po Vytauto Šarakausko dvitaškio išsiveržė į priekį — 26:25.

Iki pertraukos „Lietuvos rytas“, daugiausiai Vido Ginevičiaus ir Kenano Bajramovičiaus pastangomis, vėl truktelėjo pirmyn — 36:34.

Trečiajame ketvirtyje po M. Kuzminsko dvitaškio „Šiaulių“ persvara pasiekė keturis taškus — 44:40, 26-ąją minutę Derikas Lou pataikė tritaškį, kuris dar labiau atitolino šiauliečius — 51:46.

Likus 30 sekundžių iki trečiojo ketvirčio pabaigos, havajietis D. Lou dvitaškiu sukrovė „Šiaulių“ septynių taškų pranašumą — 57:50.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo šeimininkai, nenorėjo nusileisti savų žiūrovų akivaizdoje. 32-ąją minutę K. Bajramovičius inicijavo „Lietuvos ryto“ spurtą 14:0.

Likus kiek mažiau, nei penkioms minutėms vilniečiai pirmavo dviženkle persvara — 69:59.

Tada situacija tarsi apsivertė aukštyn kojomis. M. Kuzminsko vedami šiauliečiai spurtavo 8:0 ir priartėjo vienu dvitaškio metimo atstumu — 69:71.

Likus 45 sekundėms Deivydas Gailius, pataikęs du iš trijų baudos metimų, rezultatą išlygino — 75:75.

Tada V. Ginevičius įmetė du taškus, M. Kuzminskas atsakė tritaškiu ir likus 25 sekundėms „Šiauliai“ priekyje — 78:77.

V. Ginevičius ir toliau traukė šeimininkus. Jo įspūdingas tritaškis pasiekė tikslą — 80:78.

D. Lou ir M. Kuzminskas dar turėjo progų, bet abu savo dvitaškius prametė.

Buvęs „Šiaulių“ krepšininkas D. Zavackas įmetė vieną baudos metimą iš dviejų, antrąją specialiai prametė, tad šiauliečiai realių šansų nebeturėjo. Galutinis rezultatas — 78:81 (11:14, 23:22, 23:16, 21:29).

„Šiauliams“ 21 tašką pelnė ir 6 kamuolius atkovojo M. Kuzminskas, 18 taškų ir 5 rezultatyvūs perdavimai D. Lou kraityje, 10 taškų surinko 5 pražangas išprovokavęs D. Gailius.

„Lietuvos rytui“ 28 taškus pelnė K. Bajramovičius (12 išprovokuotų pražangų, 8 atkovoti kamuoliai), 19 — V. Ginevičius, po 11 — Steponas Babrauskas (6 atk. kam.) ir D. Zavackas (8 atk. kam.), 10 — Martynas Gecevičius (5 atk. kam., 5 rezultatyvūs perdavimai).

„Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika džiaugėsi, kad su Lietuvos krepšinio grandais pavyksta žaisti kaip lygūs su lygiu.

„Malonu, kad su “Lietuvos rytu“ žaidėme lygiai. Sezono pradžioje gal niekas nesitikėjo, kad galėsime kaip lygus su lygiu kautis prieš Lietuvos grandus. Tačiau lemiamų momentų žaisti dar, matyt, neišmokome. Gaila, kad po sezono daug žaidėjų iš “Šiaulių“ komandos išvyks, vėl viską reikės kurti iš naujo. Šiandien Fortūna buvo ne mūsų pusėje. Tiek kalbant apie paskutinę ataką, kai V. Ginevičius įmetė tritaškį, tiek kalbant apie visas rungtynes. Be to, Vidas sužaidė geriausias šio sezono rungtynes“, — rungtynes komentavo A. Sireika.

„Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis sakė, kad geriau žaisti blogai ir laimėti, nei žaisti gerai ir pralaimėti.

„Norėčiau pagirti “Šiaulių“ komandą. Šiauliečiai rungtyniavo gerai, bet mus labiau lydėjo sėkmė. Galiausiai, V. Ginevičius sužaidė taip, kaip mes tikėjomės matyti jį rungtyniaujant kviesdamiesi į savo komandą. Mums reikia, kad jis visada žaistų taip: ramiai, užtikrintai. Dėkoju savo komandos vyrams. Jaudulys ar atsakomybė apginti titulą lėmė, kad mes žaidėme tikrai blogai, darėme daug klaidų. Laimei, viskas gerai išsisprendė“, — po mačo kalbėjo R. Kurtinaitis.

Mačas dėl bronzos baigėsi skandalu

Pralaimėjusiems BBL pusfinalio susitikimą, šiauliečiams teko žaisti mačą dėl bronzos su kitą pusfinalį pralaimėjusiais Ventspilio „Ventspils“.

Latviai geriau pradėjo rungtynes ir pirmavo 5:0. 16-ąją minutę „Ventspils“ buvo priekyje 16:8. Pirmajame ketvirtyje “Šiauliai“ arčiausiai latvių buvo 19-ąją minutę — 20:21.

Šiauliečiai labai nesėkmingai pradėjo antrąjį kėlinuką ir 13-ąją minutę Ventspilio krepšininkai pirmavo 33:22.

„Šiauliai“ antrajame kėlinyje buvo atsitiesę, tačiau ketvirčio pabaiga vėl priklausė latviams. Po dviejų kėlinių — 42:34.

Trečiasis ketvirtis vyko pagal panašų scenarijų. „Šiauliai“ vis priartėdavo, tačiau “Ventspils“ iškart atsakydavo spurtu.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje latviai įgijo rekordinę persvarą — 69:53. Tada „Šiauliai“ atkuto ir ėmė mažinti atsilikimą.

Daugiausiai Šiaulių komandos gynėjų pastangomis likus pusantros minutės rezultatas tapo lygus — 78:78.

Po D. Lou dvitaškio „Šiauliai“ jau pirmavo — 80:78. Latviai vijosi, V. Šarakauskas sumetė abi baudas — 82:80. Tačiau Janis Strelniekas pataikė tritaškį ir likus 11 sekundžių išvedė Latvijos komandą į priekį — 83:82.

D. Lou spurtavo per visą aikštę, metė, nepataikė, kamuolį ore pataisė V. Šarakauskas, taip „Šiauliams“ išplėšęs pergalę — 84:83 (20:23, 14:19, 17:22, 33:19).

Teisėjai Šiaulių vidurio puolėjo metimą įskaitė, tačiau „Ventspils“ pateikė protestą, teigdami, jog dvitaškis pataikytas po finalinės sirenos. Išnagrinėję latvių protestą, BBL vadovai priėmė sprendimą rungtynes peržaisti sekmadienį, 13 val.

Šiauliečiai pasiliko Vilniuje, o pergalės iškart norėję Latvijos krepšininkai išvyko namo ir vakar nebeišėjo į aikštę, tad jiems buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:20, o bronza atiteko „Šiauliams“.

Šeštadienio mače „Šiauliams“ 21 tašką pelnė V. Šarakauskas (12 atk. kam.), 18 — D. Lou, 15 — Mindaugas Žukauskas (5 atk. kam.), 13 — D. Gailius.

„Ventspils“ ekipai 18 surinko Marekas Jurevičius (5 atk. kam., 5 išpr. praž.), po 16 — J. Strelniekas (7 atk. kam., 6 išpr. praž.) ir Armandas Škele, 14 — Mateo Kedzo (5 atk. kam.).

SENSACIJA: Mačas dėl bronzos baigėsi sensacingai.

TAŠKAI: Pusfinalio rungtynėse daugiausiai — 21 tašką — „Šiauliams“ pelnė Mindaugas Kuzminskas.