Šiaulių dviračių lenktynėse pagrindinį prizą pelnė A. Kelmelis

Andriaus LAMAUSKO nuotr.
Dešimtosiose Šiaulių dviračių lenktynėse dalyvavo beveik 360 dviratininkų profesionalų ir mėgėjų iš Lietuvos ir Latvijos.

Šiauliuose praeitą sekmadienį vyko jau dešimtosios Šiaulių dviračių lenktynės, kuriose dalyvavo beveik 360 dviratininkų profesionalų ir mėgėjų iš Lietuvos ir Latvijos. Jubiliejinės lenktynės šiemet įtrauktos į Šiaulių sporto 100-mečio renginių sąrašą.

Vieni pirmųjų prie starto linijos stojo vaikai, po jų – neįgalieji (nugalėjo klaipėdietis Augustas Navickas, 18 min. 42 sek.) ir „Minkime kartu“ grupė, sutraukusi apie 130 dalyvių. Mėgėjų grupėje startavo ir Šiaulių apskrities žydų bendruomenė, savo tradicinę dviračių dieną, skirtą tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariams dviratininkams šiauliečiams Isakui Anolikui ir Juozui Vilpišauskui atminti, perkėlę iš gegužės į paskutinį liepos sekmadienį. Dalyviai mynė 7 kilometrus ir pralaimėjusiųjų nebuvo – visi apdovanoti atminimo ženkleliais.

Dėl pagrindinio 1000 eurų prizo kovojo dviračių plento elitas (41 dalyvis), mynęs 98 kilometrus. Po atkaklios kovos pirmąją vietą ir pagrindinį prizą laimėjo kaunietis Aristidas Kelmelis („Cycling Team“, 2 val. 20 min. 45 sek. ). Antras finišavo klaipėdietis Justas Beniušis (2 val. 21 min. 9 sek.), trečias – vilnietis Eimantas Gudiškis (2 val. 21 min. 14 sek.). Iš šiauliečių šioje grupėje geriausiai sekėsi 30 vietą pelniusiam Adolfui Sankauskiui (2 val. 29 min. 8 sek.). V-Masters grupėje su pasiektu rezultatu šiaulietis buvo septintas.

B grupėje, kuri turėjo įveikti 63 kilometrus, varžėsi 61 dalyvis. Nugalėtoju tapo latvis iš Liepojos Davis Gludavs (1 val. 33 min. 36 sek.). Iš šiauliečių geriausiai sekėsi 15 vietą užėmusiam Vykintui Jociui (1 val. 33 min. 44 sek.). VB grupėje V. Jocas su pasiektu rezultatu buvo 11-as.

Gausioje C grupėje (83 dalyviai), kuri mynė 35 kilometrus, nugalėtoju tapo 16-metis vilnietis Vytautas Vilūnas (55 min. 43 sek.). Iš šiauliečių greičiausias buvo 8 vietą užėmęs Linas Ganiprauskas (55 val. 46 sek.). VC-50 grupėje su pasiektu rezultatu Linas buvo antras.

Moterų elito grupėje (98 km) nugalėjo Inga Češulienė iš Ignalinos (2 val. 29 min. 7 sek.). M-16 grupėje (35 km) nugalėtoja tapo Austėja Žekaitė iš Šilalės (55 min. 49 sek.). MB (63 km) grupėje greičiausia buvo Auksė Strainytė iš Kvėdarnos (1 val. 47 min. 33 sek.). MC (63 km) grupėje nepralenkiama buvo panevėžietė Karina Samokišina (55 min. 50 sek.). MC-40 grupėje (35 km) nugalėjo kėdainiškė Ilma Lipnevičienė (1 val. 9 min. 36 sek.).

16-mečių vaikinų grupėje (35 km) nugalėjo V. Vilūnas, o iš šiauliečių geriausiai pasirodė septintąją vietą pelnęs Matas Bačianskas (1 val. 13 min. 42 sek.).

VB-40 (63 km) grupėje nugalėjo kaunietis Dainius Simonavičius (1 val. 33 min. 42 sek.). Devintas šioje grupėje – šiaulietis Artūras Prokarenka (1 val. 42 min. 19 sek.).

VC grupėje (35 km) pirmąją vietą iškovojo kaunietis Domas Laurenčikas (55 min. 45 sek.), trečiąją – šiaulietis Linas Norkus (55 min. 46 sek.).

VC-50 grupėje (35 km) pirmas finišavo Arūnas Lipnevičius iš Kėdainių (55 min. 44 sek.). VC-60 (35 km) grupėje nugalėjo Vytautas Andruška iš Klaipėdos (55 min. 48 sek.). Ketvirtas atmynė šiaulietis Vytas Severovas (1 val. 18 sek.), penktas – „Šiaulių krašto“ darbuotojas šiaulietis Alvidas Urniežius (1 val. 2 min. 3 sek.).

VC-70 (35 km) grupėje nugalėtoju tapo Petras Kiušas iš Kaišiadorių (59 min. 51 sek.). V-Master (98 km) grupėje pirmąją vietą iškovojo latvis iš Carnikavos Kristaps Knops (2 val. 21 min. 16 sek.).