Šiaulių dviračių lenktynes lydėjo geras oras, puiki nuotaika ir smagūs prizai

Organizatorių nuotr.
Šiaulių dviračių lenktynėse netrūko azarto ir sirgalių palaikymo.
Sekmadienį Šiaulių miesto gatvės 11 kartą tapo dviračių lenktynių trasa. Joje visą dieną varžėsi nuo mažiausių iki vyriausių, nuo mėgėjų iki profesionalų. Pagrindinį prizą – 1000 eurų – pelnė vilnietis Eimantas Gudiškis.

Pirmieji prie starto linijos išsirikiavo mažieji dviratininkai. Varžybos buvo azartiškos – nė vienas nenorėjo likti paskutinis. Ir pralaimėjusiųjų čia nebuvo, visi buvo apdovanoti atminimo medaliais ir giros buteliukais.

Po mažųjų dviratininkų startavo „Minkime kartu“ grupės nariai, kurie mynė vieną lenktynių ratą – 7 kilometrus.

Mėgėjų grupėje šiemet startavo ir Šiaulių apskrities žydų bendruomenė. Savo tradicinę dviračių dieną, skirtą tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariams, dviratininkams šiauliečiams Isakui Anolikui ir Juozui Vilpišauskui atminti, iki šiol rengę gegužę.

Tuo pat metu vyko ir neįgaliųjų dviratininkų lenktynės, kuriose dalyvavo šeši sportininkai. Greičiausiai 7 kilometrus įveikė svečias iš Latvijos Dainis Svistuhins (15,05 min.). Antrąją vietą pelnė Aurelijus Karečka (16,42 min.), trečiąją – Kęstutis Skučas (17,33 min.).

Dviračių sporto entuziastai ir profesionalai jėgas išbandė 35 km, 63 km ir 98 km distancijose.

Bendroje įskaitoje 35 km trasą (5 ratai) greičiausiai įveikė Marius Sviderskas, šešiolikmetis ukrainietis Zacharas Podenko ir jo bendraamžis tautietis Stanislavas Leščikas.

Penkis ratus varžybose mynė ir „Šiaulių krašto“ darbuotojas Alvidas Urniežius. Bendroje įskaitoje tarp 100 dalyvių jis buvo 71-as, o savo amžiaus grupėje (VC-60) – šeštas (1 val. 3,37 min.).

Iš šiauliečių geriausiai pasirodė Gvidas Kaupas, bendroje įskaitoje pelnęs 27 vietą, o savo amžiaus grupėje (VC) – tryliktą tarp 44 dalyvių. Jo laikas – 54,22 minutės.

63 kilometrų (9 ratai) distanciją greičiausiai įveikė Vladislavas Dementjevas (1 val. 34,31 min.), vos keliomis šimtosiomis sekundės nuo jo atsiliko Arminas Balanaitis, trečiąją vietą pelnė latvis Ralfs Vistinš (1 val. 35,26 min.).

Iš šiauliečių geriausiai sekėsi Artūrui Prokarenkai, kuris bendroje įskaitoje buvo 24-as, o savo amžiaus grupėje (V-40) – devintas tarp 22 dalyvių (1 val., 35,29 min.)

Elito trasą (98 km, 14 ratų), kuriai šiemet suteiktas tarpukario olimpiečio Isako Anoliko vardas, greičiausiai įveikė ir 1000 eurų prizą (steigėjas – UAB „Elga“) iškovojo Eimantas Gudiškis (2 val., 19,39 min.). Antrąją vietą pelnė Mantas Januškevičius iš Kauno, trečiąją – latvis Gusts Lapinš.

Visi varžybose išduoti numeriai dalyvavo loterijoje. Laimė nusišypsojo svečiui iš Alytaus – komandos „Nikeliuotas špykis“ dviratininkui. Jam atiteko UAB „Baltic Vairas“ įsteigtas prizas – puikus dviratis.

Visi dviračių dienos dalyviai turėjo galimybę išmėginti jėgas atliekant užduotis, pratimus su dviračiais. Vaikų laukė įvairios sportinės pramogos, kurias organizavo ir vedė sporto centro „Dubysa“ treneriai.

Lenktynių dalyviai galėjo atsigaivinti AB „Gubernija“ produkcija, o pasistiprinti ir atgauti jėgas – skanaudami Šiaulių žydų bendruomenės ir restorano „Žemaitis“ patiekta gardžia koše, kurią išvirė Šiaulių įgulos aptarnavimo centro virėjai.