Šiaulių dviračių lenktynės į būrį sukvies ir profesionalus, ir mėgėjus

Organizatorių nuotr.
Antradienį Šiaulių miesto savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje pristatytos jau šį sekmadienį vyksiančios Šiaulių dviračių lenktynės.
Jau šį sekmadienį Šiaulių miesto gatvės 11 kartą taps dviračių lenktynių trasa. Visą dieną vyksianti dviračių fiesta sukvies dviračių sporto entuziastus prie starto linijos. Skirtingose amžiaus grupėse varžysis profesionalai, mėgėjai, vaikai ir neįgalieji.

Prie starto linijos – nuo mažiausių iki vyriausių

Liepos 31 dieną pirmieji prie starto linijos išsirikiuos mažieji dviratininkai. Po jų startuos „Minkime kartu“ grupės nariai. Šiauliečiai ir miesto svečiai, užsiregistravę grupėje „Minkime kartu“, mins 7 km simbolinį lenktynių ratą.

Mėgėjų grupėje startuos ir Šiaulių apskrities žydų bendruomenė. Savo tradicinę dviračių dieną, skirtą tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariams, dviratininkams šiauliečiams Isakui Anolikui ir Juozui Vilpišauskui atminti, iki šiol rengę gegužę, šįkart jie jungiasi į miesto dviračių lenktynes. Šiaulių apskrities žydų bendruomenės nariai ne tik važiuos drauge su visomis bendruomenėmis, bet ir pakvies po varžybų atgauti jėgas – visus dalyvius vaišins gardžia koše.

Dviračių sporto entuziastai ir profesionalai galės išbandyti savo jėgas įveikdami 35 km, 63 km ir 98 km distancijas. Elito trasą (98 km) įveiks ir olimpietis Gediminas Bagdonas, kiti profesionalūs dviratininkai. Šiemet nutarta, kad būtent šiai distancija tinkamiausia ir prasmingiausia būtų suteikti I. Anoliko atminimo pavadinimą.

Profesionalūs plento dviratininkai varžybų metu išvysto greitį iki 70 kilometrų per valandą, tad greičio ir adrenalino tikrai netrūks. Organizatoriai žada puikų renginį ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams, atėjusiems palaikyti savo favoritų.

Vyks ir Lietuvos neįgaliųjų čempionatas

Šiaulių dviračių lenktynės šiemet bus unikalios ir tuo, kad prie starto linijos stos ir neįgaliųjų grupė. Neįgaliojo vežimėliu judantys žmonės įveiks tą pačią trasą kaip ir „Minkime kartu“ grupės dviratininkai – 7 kilometrus Šiaulių gatvėmis.

Dalyvių laukia prizai

Visiems dviračių dienos dalyviams bus galima išmėginti jėgas atliekant užduotis, pratimus su dviračiais. Vaikų lauks įvairios sportinės pramogos, kurias organizuos ir ves sporto centro „Dubysa“ treneriai.

Elito grupės nugalėtojas bus apdovanotas ypatingu prizu. UAB „Elga“ čempionui įteiks 1000 eurų čekį.

Visi varžybose išduoti numeriai dalyvaus loterijoje. Vienam laimingajam bus įteiktas UAB „Baltic Vairas“ įsteigtas prizas – puikus dviratis.

Komandos, išsiskyrusios savo apranga ir masiškumu bus apdovanotos rėmėjų prizais. Lenktynių dalyviai galės atsigaivinti ragaudami AB „Gubernija“ produkcijos, o pasistiprinti ir atgauti jėgas – skanaudami Šiaulių žydų bendruomenės ir restorano „Žemaitis“ patiekta gardžia koše, kurią išvirs Šiaulių įgulos aptarnavimo centro virėjai.

Skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės bus įrengta pramogų zona, batutai mažiesiems šventės dalyviams.

Keisis autobusų maršrutai

Trakų, Vilniaus, K. Kalinausko, Vilkaviškio, Ežero, Tilžės gatvių atkarpose, kuriomis mins dviratinkai, bus draudžiamas automobilių eismas. Tai koreguos ir kai kurių miesto autobusų maršrutus.

„Kaip ir kasmet varžybų metu uždarytas gatvių atkarpas maršrutiniai autobusai apvažiuos kitomis gatvėmis. Yra dvi atkarpos: Tilžės gatvė nuo Aušros alėjos iki Ežero gatvės ir Vilniaus gatvė nuo Ežero iki Serbentų gatvės. Pirmąją atkarpą 17 ir 21 maršruto autobusai apvažiuos Aušros alėjos, Dvaro ir P. Lukšio gatvėmis. Antrąją atkarpą 1 ir 25 maršruto autobusai apvažiuos Dubijos, Serbentų ir Vilniaus gatvėmis, o 6 maršruto – Ežero ir Dubijos gatvėmis“, – apie pasikeitimus sakė Marius Zdanavičius, UAB „Busturas“ keleivių pervežimo skyriaus vadovas.

Varžybų trasoje budės gausus policininkų būrys, savanoriai.

„Tikrai neuždarysime gyventojų namuose, leisime išvažiuoti ir įvažiuoti, tik gal reikės truputį palaukti, kol galės saugiai kirsti trasą. Eismas bus uždaryta maždaug nuo 10.30 val. iki 16.30 val. Tikimės, kad viskas vyks sklandžiai, kaip ir ankstesniais metais“, – sakė Dalius Niekis, Šiaulių apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos vyriausiasis specialistas.

Varžybų trasos žemėlapį rasite adresu http://dviraciulenktynes.lt.

 

Susijusios naujienos