Šiaulietis išrinktas Lietuvos K-1 federacijos prezidentu

Asmeninė nuotr.
Šiaulietis tarptautinės kategorijos bushido ringo teisėjas, kovos menų meistras (6 Dan) Zenonas Budraitis išrinktas Lietuvos K-1 federacijos prezidentu.

Įvyko Lietuvos K-1 (Rytų kovos menų) federacijos narių susirinkimas, kuriame buvo aptartas įstatų papildymas ir išrinktas naujas Lietuvos K-1 federacijos prezidentas. Juo vienbalsiu sprendimu tapo šalyje gerai žinomas tarptautinės kategorijos bushido ringo teisėjas, kovos menų meistras (6 Dan) šiaulietis Zenonas Budraitis.

Šiais metais Lietuvos K-1 rinktinė planuoja dalyvauti pasaulio čempionate, kuris, planuojama, vyks lapkričio mėnesį Šiaulių arenoje. Tikėtina, kad planų nesujauks COVID-19 pandemija. Jeigu planus teks koreguoti, jau yra numatyta antra data – 2021 metų vasarį.

Šiandien WAK-1F (Pasaulio mėgėjų K-1 federacija) vienija narius iš daugiau kaip 70 pasaulio šalių. Prestižinė WAK-1F federacija auga ir didėja. Kiekvienais metais WAK-1F rengia pasaulio K-1 mėgėjų čempionatą, Europos K-1 mėgėjų čempionatą ir Azijos K-1 mėgėjų čempionatą skirtingose šalyse.

„Planai – dideli, – pripažino naujai išrinktas Lietuvos K-1 federacijos prezidentas Z. Budraitis. – Planuojame surinkti pilną visų svorio kategorijų rinktinę. Svarbiausia užduotis – WAK-1F pasaulio čempionatas. Tai yra ne tik didelis Lietuvos sportininkų pripažinimas, bet ir galimybė prisidėti prie Lietuvos vardo populiarinimo pasaulyje. Norime, kad Lietuvos himnas skambėtų vis dažniau, mūsų trispalvė būtų matoma. Pasaulio čempionatas – tai galimybė kelti Lietuvos kovos menų sportininkų meistriškumą, ugdyti jaunos kartos užimtumą, skatinant sveikai gyventi. Žinoma, planuojame rengti nacionalinių ir tarptautinių kategorijų varžybas bei teisėjų seminarus.“

Taip pat įkurta sportinio meistriškumo didinimo sistema. WAK-1F turi skirtingas amžiaus grupes, tokias kaip jauniai, jaunimas, suaugusieji (vyrai ir moterys), skirtingose svorio kategorijose.

Lietuvos K-1 federacija priklauso didžiausiai pasaulyje K-1 (kikbokso) federacijai WAK-1F, kurios paskutiniame Europos čempionate, vykusiame Varšuvoje, dalyvavo per 1000 dalyvių.

„Konkuruojančios kikbokso federacijos tarptautinėse varžybose tesurenka 300–600 dalyvių, todėl Lietuvos K-1 federacijos laukia dideli iššūkiai, – sako Z. Budraitis. – Stengsimės suvienyti ir koordinuoti sporto klubų veiklą, skatinti ir palaikyti bet kokią veiklą, susijusią su WAK-1F nurodytais tikslais, auginti jaunąją kartą, plėtoti ir populiarinti K-1 sportą tarptautiniu lygiu.“