Šiaulietis – dukart Šiaurės Europos vicečempionas

Estijos Haapsalu mieste vykusiame Šiaurės Europos šalių stalo teniso jaunučių-jaunių čempionate 13-metis šiaulietis Benas Skirmantas dukart tapo vicečempionu.

Jis vienetų varžybų finale 0:3 nusileido estui Aleksandrui Lušinui.

„Finale pritrūko pasitikėjimo savimi. Varžovas buvo labai stiprus“, – sakė B. Skirmantas.

Prieš tai B. Skirmantas 3:0 nugalėjo Farerų salų, Estijos ir Suomijos stalo tenisininkus.

„Žinojau, kad bus sunku, bet rezultatas džiugina. Tokios aukštos vietos nesitikėjau“, – džiaugėsi šiaulietis.

Dvejetų varžybose B. Skirmantas, kartu su jonaviškiu Rimu Lesivu, 1:3 nusileido Estijos pirmajai ekipai.

Prieš tai lietuviai 3:2 nugalėjo suomius, 3:0 danus, 3:1 Norvegijos pirmąją ekipą, 3:0 Estijos ir Islandijos antrąsias komandas.

„Varžyboms ruošėmės labai intensyviai. Norai buvo dideli, bet tikslo būti taip aukštai nekėlėme“, – tvirtino B. Skirmantą treniruojanti Lina Sabaliauskienė.

Šiaurės Europos šalių čempionate iš viso dalyvavo 12 komandų. Asmeninėse varžybose rungėsi 27 sportininkai.

Tai ne vienintelis sėkmingas Šiaulių sporto mokyklos „Dubysa“ auklėtinių pasirodymas.

Birželio 15–17 dienomis B. Skirmantas, kartu su R. Lesivu, Vilniuje vykusiame tarptautiniame stalo teniso turnyre R. Balaišienei atminti, iškovojo trečiąją vietą.

Birželio 9–10 dienomis Panevėžyje vykusiose „Mini“ jaunučių stalo teniso „Top-12“ varžybose šiaulietė Ieva Šimkutė užėmė antrąją vietą.

„Džiaugiuosi, bet galėjau pasirodyti ir geriau. Finale iš anksto nusiteikiau, kad pralaimėsiu“, – pripažino I. Šimkutė.

Ji iki rugpjūčio 15 dienos atostogaus. Austrijoje vyksiančiam Europos jaunučių čempionatui besirengiantis B. Skirmantas treniruosis beveik visą vasarą.

„Jei nori ką nors pasiekti, turi treniruotis“, – nesikrimto B. Skirmantas.

„Šiaulių krašto“ inf.

Jono TAMULIO nuotr.

ŠIAULIEČIAI: Benas Skirmantas tapo dukart Šiaurės Europos vicečempionu, Ieva Šimkutė užėmė antrąją vietą vienose pajėgiausių šalies varžybų. Sportininkus treniruoja Lina Sabaliauskienė.

VICEČEMPIONAS: Šiaulietis Benas Skirmantas tapo dukart Šiaurės Europos vicečempionu.

PASIRODYMAS: Ieva Šimkutė šalies „Mini“ jaunučių stalo teniso „Top-12“ varžybose laimėjo sidabro medalį.