„Šiauliai“ užsitikrino trečiąją vietą

„Šiaulių“ krepšininkai užvakar namuose 100:74 įveikė Klaipėdos “Neptūną“ ir užsitikrino trečiąją vietą. Iki reguliariojo čempionato pabaigos “Šiauliams“ liko sužaisti vienerias rungtynes. Ketvirtadienį šiauliečiai susitiks su “Alytaus“ krepšininkais.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Gražus ir geras žaidimas

Į Šiaulių sporto rūmų salėje vykusias varžybas susirinko apie 250 krepšinio aistruolių. Pertraukėlių metu žiūrovų nelinksmino šokėjos, todėl aistruoliai linksminosi traukdami „Šiauliams“ skirtas dainas, juokėsi iš Jautuko, komandos simbolio, išdaigų.

Šiauliečiai po patirtų pralaimėjimų SEB Baltijos krepšinio lygoje neatrodė palūžę, aikštelėje demonstravo gražų ir greitą žaidimą.

Nors klaipėdiečiai aktyviai pradėjo rungtynes ir net pirmavo pirmosiomis minutėmis, šiauliečiai greitai išsijudino. Po Gedimino Maceinos, Andriaus Šležo ir žaismingojo Stefhono Hannah taiklių metimų „Šiauliai“ išsiveržė į priekį net 15 taškų (24:9). Paskutinę pirmo ketvirčio minutę vėl atkuto varžovai: į šiauliečių krepšį įskriejo klaipėdiečio Valdo Vasyliaus mestas tritaškis, o netrukus ir dvitaškis. Pirmojo kėlinio pabaigoje skirtumas sumažėjo iki 8 taškų (24:16).

Įsismarkavusius svečius antrojo kėlinio pradžioje pristabdė naudingiausias „Šiaulių“ ekipos žaidėjas Gintaras Kadžiulis, pelnęs dvitaškį su pražanga.

Įgiję solidų 18 taškų pranašumą (50:32) šiauliečiai ir po pertraukos nelėtino tempo. Šiauliečiams krepšininkams rungtynėse netrūko žaismingumo. Po aikštelę kaip ant sparnų skraidė A. Šležas, energingai po krepšiu veržėsi ir varžovų kamuolius blokavo Mindaugas Kuzminskas, publikos plojimų nusipelnė Sauliaus Kuzminsko ir G. Kadžiulio efektingi dėjimai, o S. Hannah netikėtais kamuolio perėmimais stebino ne tik sutrikusius „Neptūno“ žaidėjus, bet ir savo komandos draugus.

Baigiantis varžyboms žiūrovai ėmė skanduoti: „Šimtą, šimtą!“ Aistruolių prašymą išpildė Šarūnas Kulevičius, į varžovų krepšį įskraidinęs tritaškį.

Rezultatyviausiai „Šiaulių“ gretose žaidė G. Kadžiulis (21 taškas), S. Kuzminskas (16 taškų), A. Šležas (13 taškų), S. Hannah (12taškų) ir M. Kuzminskas (11 taškų). “Neptūno“ gretose išsiskyrė M. Mažeika (23 taškai), A. Eitutavičius (13 taškų) ir V. Vasylius (12 taškų).

Pralaimėjimai nesugniuždė

„Šiaulių“ strategas Antanas Sireika pasidžiaugė, kad skaudūs pralaimėjimai SEB BBL ne sugniuždė, o privertė susiimti: “Matyt, blankus žaidimas ir apmaudūs du pralaimėjimai užgavo širdį, todėl šiandien vyrai visai kitaip buvo nusiteikę mačui.“

Tačiau treneris turėjo ir pastabų savo auklėtiniams: „Darome klaidų elementariose situacijose. Ginantis nereikia improvizuoti ir klysti. Šiandien mes dar stokojome žaidybinės drausmės“.

Rungtynių metu už galvos dažnai stvėręsis „Neptūno“ treneris Rytis Vaišvila po susitikimo bandė teisinti savo auklėtinius: “Mums šios rungtynės nieko nebelėmė, mes negalėjome nei pakilti, nei nukristi. Matyt, ši aplinkybė ir susilpnino žaidėjų motyvaciją. Jei starto penketas dar stengėsi, atsarginių indėlis į komandos žaidimą buvo pernelyg menkas.“

Žvelgiant iš šalies, „Neptūno“ komandai trūko paprasčiausio palaikymo. Po taiklių tolimų metimų, ar rezultatyvių atakų klaipėdiečiai nesulaukdavo net savo komandos draugų, sėdinčių ant atsarginių suolelio, aplodismentų.

IŠNAŠA: „Matyt, blankus žaidimas ir apmaudūs du pralaimėjimai užgavo širdį.

KOVA: „Šiaulių“ krepšininkams dvikovoje su “Neptūnu“ energijos ir polėkio nestigo.