„Šiauliai“ suteikė viltį dar vienai sensacijai

Šiandien „Šiauliai“ žais lemiamas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijos rungtynes su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Prieš atsakomąjį mačą sostinėje šiauliečiai turi devynių taškų pranašumą, kurį įgijo antradienį namie – 74:65 (18:21, 23:15, 15:18, 18:11). Jei „Šiauliai“ persvarą išlaikys, pirmąjį kartą klubo istorijoje pateks į LKL finalą.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Kovos dėl pergalės

„Laimėjome, bet serija dar nebaigta. „Lietuvos rytas“ labai gera komanda, turime būti pasiruošę. Manau, kad skirtumą galime išlaikyti. Privalome atiduoti visas jėgas ir žaisti kartu“, – prieš lemiamas rungtynes sakė „Šiaulių“ lyderis Kameronas Longas.

Ginklų nesudėjo ir buvęs „Šiaulių“ krepšininkas, dabar „Lietuvos rytui“ atstovaujantis, Artūras Jomantas: „Tai tik pirmasis kėlinys. Antras bus po 48 valandų.“

„Devyni taškai yra daug. Tai ne vienas tolimas metimas, kuris gali nulemti rungtynių baigtį. „Lietuvos rytas“ – elitinė komanda, tačiau mūsiškai pajautė, kad gali laimėti ne tik prieš silpnesnius, bet ir prieš „Žalgirį“ ar „Lietuvos rytą“. Vilniuje privalome žaisti taip, kaip varžovams nepatinka. Reikia galvoti apie pergalę, o ne kaip išsaugoti pranašumą. Jei bandysi išlaikyti taškus, niekada to nepadarysi“, – sakė „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika.

Spurtavo rungtynių pabaigoje

Antradienio varžybose sunkų rungtynių maratoną kenčiantys vilniečiai 17-ąją minutę dar buvo priekyje (36:34), bet šiauliečiai kėlinuką baigė spurtu 7:0 (41:36).

Po didžiosios pertraukos „Šiauliai“ visąlaik pirmavo, „Lietuvos rytas“ tik sykį rezultatą buvo išlyginęs (50:50 – 28 min.). Prieš lemiamą ketvirtį šiauliečiai turėjo dviejų taškų pranašumą – 56:54.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Šiauliams“ keturias minutes nepavyko pelnyti taškų. „Lietuvos rytas“ tuo pasinaudojo ir atitrūko (61:56). Netrukus šiauliečiai ėmė lipti ant kulnų ir rungtynių eigą perlaužė sau naudinga linkme (64:63).

Per lemiamas tris minutes Rašonas Broudusas (Rashaun Broadus) ir Raitis Grafas pelnė po du taškus su pražangomis. „Šiauliai“ atkarpą laimėjo 10:2. Paskutinės atakos metu skirtumą galėjo padidinti K. Longas, tačiau prarado kamuolį.

Pralaimėjimo nuovargiui nenurašo

A. Jomanto nuomone, „Šiaulių“ pergalę lėmė gera gynyba, kuri „Lietuvos rytą“ išmušė iš vėžių: „Nesugebėjome užpulti, o šiauliečiai pataikė. Tiek rungtynių, kiek paskutiniu metu, niekada nesame žaidę. Tačiau nesinori ieškoti pasiteisinimų, visko nurašyti nuovargiui.“

Pasak A. Sireikos, Vilniaus komandai po įtemptų rungtynių serijos trūksta šviežumo, laisvumo: „Su varžovais negalime lygintis penki prieš penkis. Turime būti kumštis prieš penkis. Jie nesužaidė gero mačo, o mes pataikėme keletą sunkių metimų. Mūsų taktika buvo kuo dažniau keistis, neleisti varžovams susižaisti. Vyrai buvo susitelkę, susiklausę, kovingi ir nusipelnė pergalės.“

„Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio Aleksandro Džikičiaus teigimu, tai ne dvejos pusfinalio rungtynės, o 80 minučių kovos: „Nors mūsų tvarkaraštis beprotiškas, bet turime žaisti. Visi galvoja apie „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ finalo seriją, tačiau pirmiausia „Žalgiris“ turi nugalėti „Rūdupį“, o mes – „Šiaulius“.

„Šiauliai“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 74:65 (18:21, 23:15, 15:18, 18:11)

„Šiauliai": C. Long 20 (7 išpr. praž., 6 rez. per., 5 atk. kam.), R. Broadus 14 (5 išpr. praž.), R. Grafs 10, E. Ruzgas 7, V. Šarakauskas 5, D. Gvezdauskas 5, V. Vasylius 5, A. Šikšnius 4, J. Jucikas 2, V. Liutych 2.

„Lietuvos rytas": A. Jomantas 17 (7 išpr. praž., 6 atk. kam.), R. Seibutis 12, M. Katelynas 9 (7 atk. kam.), J. Valančiūnas 8 (9 išpr. praž., 7 atk. kam.), P. Samardziski 8 (5 atk. kam.), L. Roberts 5, A. Rašič 2 (6 rez. perd.), T. Rice 2, D. Redikas 2.

ĮŽAIDĖJAS: Mačo pabaigoje du svarbius taškus su varžovų pražanga įmetė Rašonas Broudusas.

LYDERIS: „Šiaulių“ komandoje lyderio naštos ėmėsi Kameronas Longas.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

AUKŠTAŪGIS: Su varžovais pagirtinai grūmęsis Raitis Grafas surinko 10 taškų.

LIETUVIS: Iš „Šiaulių“ lietuvių rezultatyviausiai žaidė 7 taškus pelnęs Edvinas Ruzgas.

PALAIKYMAS: „Šiaulius“ aktyviai palaikė 3600 sirgalių. Jie reagavo į kiekvieną ginčytiną teisėjų sprendimą.

PADĖKA: Po rungtynių „Šiaulių“ žaidėjai sirgaliams dėkojo už palaikymą.