„Šiauliai“ pralaimėjo “Lietuvos rytui“

Išsiilgę krepšinio antradienio vakarą į Šiaulių areną traukė būriai šiauliečių. Eilė prie kasos nusidriekė beveik iki gatvės. Tačiau pasidžiaugti „Šiaulių“ aistruoliams neteko. Šiauliečiai draugiškame mače triuškinamu rezultatu 76:111 nusileido Vilniaus “Lietuvos rytui“.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Rungtynių žiūrovai pagal seną tradiciją atsistojo laukdami pirmųjų „Šiaulių“ pelnytų taškų. Laukti ilgai neteko. Pirmąjį tašką iš baudų rungtynėse pelnė Mindaugas Kuzminskas.

Iki didžiosios pertraukos „Šiaulių“ žaidimas džiugino akį, nors rezultatas ir nebuvo palankus šiauliečiams. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 13:24.

Antrajame ketvirtyje žiūrovai net kelis kartus pašoko iš vietų, ir areną sudrebino susižavėjimo šūksniai, kai Brandonas Braunas ir Mindaugas Kuzminskas atliko puikius dėjimus į krepšį.

Kėlinukas baigėsi tik 7 taškų persvara vilniečių naudai (41:48). Žiūrovai jeigu ne patikėjo pergale, tai bent jau tikėjosi gražaus žaidimo. Tačiau po pertraukos „Šiaulių“ krepšininkai sugrįžo ne pailsėję, o “prigesę“.

Svečiai pradėjo tolti. Švieslentėje užsidegęs „Šiaulių“ rezultatas 47 (vėlgi po B. Brauno dėjimo) ilgai nekito, o tuo tarpu vilniečių keitėsi vos ne kas akimirką. Greitai skirtumas išaugo iki 20 taškų, o iki kėlinio pabaigos dar padidėjo — 54:77.

Paskutiniame ketvirtyje „Šiaulių“ ekipa žiūrovų jau nebelepino gražiais prasiveržimais ir dėjimais. Po krepšiais šeimininkavo vilniečiai. Jie puikiai išnaudojo jėgos ir ūgio pranašumą baudos aikštelėje.

„Lietuvos ryto“ aistruoliai traukė pergalės dainas, o šiauliečiai žaidimą stebėjo beveik tylomis. Tik retkarčiais nuvilnydavo nevilties atodūsiai, kai kamuolys ir vėl praskriedavo pro šalį ar net išsisukdavo iš lanko.

„Šiauliams“ daugiausia taškų įmetė Derikas Lou (14), Mindaugas Kuzminskas, Vytautas Šarakauskas (po 13), Brandonas Braunas (12). “Lietuvos rytui“ — Milko Bjelica (16), Dejanas Borovnjakas (15) ir Aronas Bynesas (13).

„Šis mačas parodė, kiek esame pasiruošę artėjančiam sezonui — lygiai su vilniečiai sužaidėme du kėlinius. Apmaudžiausia ne rezultatas, o kovingumo stoka — jo labiausiai trūko, kai vilniečiai ėmė tolti“, — po rungtynių sakė treneris Antanas Sireika.

Rugsėjo 24 dieną 18.30 valandą „Šiauliai“ namuose dar kartą išmėgins jėgas su Ivano Frankovsko “Goverla“ (Ukraina) ekipa. Įėjimas į šį mačą bus nemokamas.

LAUKIMAS: Pirmųjų „Šiaulių“ taškų žiūrovai kaip įprastai laukė stovėdami. Tarp jų ir Šiaulių meras Genadijus Mikšys bei “Šiaulių“ klubo direktorius Adomas Klimavičius.

TAŠKAI: Šį sezoną dar „Šiauliuose“ pasilikęs Mindaugas Kuzminskas — vienas iš rezultatyviausių ekipos žaidėjų.

LEGIONIERIUS: Brandonas Braunas žiūrovus rungtynėse pamalonino trimis įspūdingais dėjimais. Jis pelnė 12 taškų.