„Šiauliai“ palaužė “Nevėžį“ 98:85

Be koją susižeidusio S.Kuzminsko žaidę „Šiauliai“ tik po atkaklios kovos palaužė svečius iš Kėdainių.

Krito į duobę, bet išsikapstė

Šeimininkai pavyzdingai pradėjo mačą ir gana greitai susikrovė solidų pranašumą–36:22 (13 min.). Tačiau treneriams leidus pailsėti starto penketo žaidėjams, šiauliečių žaidimas ėmė strigti, o svečiai pasinaudojo skylėmis gynyboje ir šovė į priekį. Iki pertraukos likusią 7 minučių atkarpą kėdainiečiai laimėjo net 23:4 ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį 45:40. Po didžiosios pertraukos šiauliečiai aktyvia gynyba susigrąžino iniciatyvą ir išplėšė šeštąją pergalę SEB BBL čempionate. „Šiauliams“ daugiausia taškų pelnė V.Praškevičius (27), G.Kadžiulis (21), G.Maceina (13), A.Šležas ir G.Vileita (po 10), “Nevėžiui“–A.Viskontas (26) ir V.Dabkus (18).

Apie rungtynes — treneriai

„Pagrindiniams krepšininkams priekaištų neturiu–vyrai gerai kovėsi, bet trūko kitų žaidėjų indėlio. Pavardėmis nevardinsiu — viskas matyti statistikos protokole, — kalbėjo “Nevėžio“ treneris Gintaras Leonavičius. — Mačo tempas buvo labai didelis, todėl mums ir reikėjo, kad savo indėlį įdėtų daugiau krepšininkų“.

„Mes laimėjome geresnio žaidimo ginantis dėka, — sakė “Šiaulių“ treneris Antanas Sireiska. — Taip, mes buvome patekę į duobę, nes reikėjo pakeisti pavargusius krepšininkus. Keitimai išmušė mus iš įprasto ritmo, bet vėliau užkamšius skyles gynyboje mes susigrąžinome iniciatyvą“.

Treneris pridūrė, kad žaidėjai po pertraukos labiau brangino kamuolį — per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius prarasti tik du kamuoliai. Paklaustas, kodėl per pirmus tris kėlinius „Nevėžio“ ekipa buvo susirinkusi tik 7 pražangas, A.Sireika šyptelėjo: “Mes žaidėme pernelyg inteligentišką krepšinį...“

„Laimėjome, kai krepšininkai pradėjo profesionaliai galvoti apie krepšinį“, — reziumavo klubo direktorius Adomas Klimavičius.

Šeštadienį žiūrovai, atėję su geltonais marškinėliais, stebėti rungtynes galėjo nemokamai. O šį trečiadienį per „Šiaulių“ ir Rygos “Barons/LMT“ rungtynes žiūrovų lauks kitas siurprizas — televizorius, mainais už taiklų tritaškį.

LYDERIS: „Šiaulių“ ekipa šiame mače buvo priversta verstis be kairiąją pėdą susižeidusio Sauliaus Kuzminsko. Nuo atsarginių suolo rungtynes stebėjusį aukštaūgį starto penkete pakeitė komandos kapitonas Virginijus Praškevičius.Jis komandai pelnė daugiausiai taškų.

„BOMBA“: Paskutinį kėlinį taiklia tolima “bomba“ pradėjo Gintaras Kadžiulis (75:65).

INTELIGENTAS: Paklaustas, kodėl per pirmus tris kėlinius „Nevėžio“ ekipa buvo susirinkusi tik 7 pražangas, “Šiaulių“ treneris A.Sireika šyptelėjo: “Mes žaidėme pernelyg inteligentišką krepšinį...“

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.

Apie rungtynes — skaičiai

„Šiauliai“–“Nevėžis“ 98:85 (25:18, 15:27, 32:20, 26:20). Teisėjai K.Pilipauskas, J.Laurinavičius ir R.Vitkus. Šiaulių arena. 1000 žiūrovų.

„Šiauliams“ taškų pelnė: V.Praškevičius 27 (9/12 dvitaškių, 3/3 tritaškiai, 8 atk. kamuoliai, 5 perdavimai), G.Kadžiulis 21 (4/11 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 4/4 baudos, 6 perdavimai), G.Maceina 13, A.Šležas (2/6 tritaškių) ir G.Vileita (po 2/2 dvitaškių ir tritaškių) po 10, M.Kuzminskas 9, S.Hannah 8 (V.Stenevičius ir V.Volkus);

„Nevėžiui“: A.Viskontas 26 (5/6 tritaškių, 7/7 baudos, 4 perdavimai), V.Dabkus 18 (3/6 baudų), B.Veikalas 14, Ž.Stankus 9, G.Leonavičius ir P.Šakinis po 8, P.Počiuipa 2 (.D.Šilinskis).

Taiklumas: 24/46 (52 proc.) ir 21/36 (58) dvitaškių, 13/22 (59) ir 8/22 (36) tritaškių, 11/12 (92) ir 19/27 (70) baudų. Atkovota kamuolių 31 ir 20, perimta 7 ir 9, padaryta klaidų 11 ir 9.