„Šiauliai“ nesunkiai nugalėjo mėgėjus

„Šiaulių“ krepšininkai antradienį 2011— 2012 metų Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) DNB taurės turnyro I etapo atsakomajame mače savo aikštėje 106:67 (35:15, 25:15, 12:27, 34:10) nepasigailėjo Kauno “Voluktės“ ir pateko į II etapą, kuriame susitiks su Klaipėdos “Neptūnu“.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Atsakomasis mačas — formalumas

„Šiauliai“ pirmąsias rungtynes Kaune laimėjo 131:78. Antradienio susitikimas buvo formalumas, tad į rungtynes žiūrovai buvo įleidžiami nemokamai. Tai šiauliečių nesudomino — dvikovą stebėjo 450 krepšinio mėgėjų.

Nuo pirmųjų minučių spurtavę šeimininkai lengvais, bet didžiuliais žingsniais krovėsi persvarą. Po Valdo Vasyliaus ir Edvino Ruzgo tritaškių „Šiauliai“ pirmavo 21:10.

Kėlinio pabaigoje kamuolį į krepšį įgrūdo, jį ore pagavęs Vitalijus Liutyčius. Po pirmojo ketvirčio „Šiauliai“ buvo priekyje 35:15.

Antrajame kėlinyje šiauliečiai ir toliau smaginosi dėjimais iš viršaus ir po pirmosios mačo dalies švieslentėje degė 60:30.

„Voluktė“ ginklų nesudėjo

Po 15 minučių pertraukos šeimininkai sustojo, o „Voluktė“ bandė tuo pasinaudoti. Trečiąjį kėlinį 27:12 laimėjusi mėgėjų komanda, kuriai atstovauja ir buvęs Kauno “Žalgirio“ krepšininkas Nerijus Karlikanovas bei anksčiau Sankt Peterburgo “Spartak“ (Rusija) žaidęs Mindaugas Burneika, sumažino deficitą — 57:72.

Ketvirtajame kėlinyje „Šiauliai“ nusprendė nebejuokauti ir užtikrintai žaidę didino atotrūkį. Šimtąjį tašką įmetė du taškus su pražanga pelnęs V. Liutyčius.

Šeimininkai nugalėjo — 106:67.

Netenkino auklėtinių nusiteikimas

Rungtynių metu kartais ir visus penkis ant parketo buvusius krepšininkus keitęs „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika po mačo sakė, jog tokie keitimai — atrakcija.

„Vyrams be reikalo pasakiau, kad bus varžybos. Reikėjo sakyti, jog surengsime treniruotę ir tada auklėtiniai būtų labiau susikaupę, — sakė A. Sireika, — Jei per pirmąjį kėlinuką sukaupėme 20 taškų persvarą, jie paskaičiavo, kad, nesvarbu, kaip žaisime, laimėsime 80 taškų“.

„Šiauliai“ — Kauno “Voluktė“ 106:67 (35:15, 25:15, 12:27, 34:10)

„Šiauliai“: E. Ruzgas 19 (6 atk. kam.), C. Long 15 (6 per. kam.), V. Vasylius 14 (6 rez. perd., 5 atk. kam.), V. Šarakauskas 12 (6 atk. kam.), D. Bowles 12, V. Liutych 10, I. Ramašauskas 9 (9 atk. kam.), A. Šikšnius 7, D. Gvezdauskas 4, R. Broadus 4.

„Voluktė“: M. Sandonavičius 16 (9 atk. kam.), D. Jankauskas 16, M. Burneika 11 (6 atk. kam.), R. Lukoševičius 8 (7 rez. perd.), J. Paužuolis 7 (6 atk. kam.), N. Karlikanovas 5, D. Aklys 4.

LYDERIS: Rezultatyviausias rungtynių žaidėjas — 19 taškų pelnęs Edvinas Ruzgas (su kamuoliu). „Šiaulių“ krepšininkas, atkovojęs 6 kamuolius, pataikęs 5 dvitaškių iš 6, 2 tritaškius iš 3 ir 3 baudas iš 3, surinko 26 naudingumo balus.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

DĖJIMAI: „Šiauliai“ smaginosi dėjimais iš viršaus. Ore pagavęs kamuolį, jį į krepšį grūda Vitalijus Liutyčius.

KEITIMAI: Kartais iš karto keitėsi ir keturi, ir penki „Šiaulių“ krepšininkai.