„Šiauliai“ lengvai įveikė Kauno krepšininkus

Šeštadienį Šiauliai LKL rungtynėse namuose 87:62 nugalėjo Kauno „Kaunas/Triobet“ komandą, o penktadienį išvykoje LKF Didžiosios taurės varžybose 73:70 pralaimėjo Kėdainių “Nevėžio“ komandai.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Laimėjo nesunkiai

Šeštadienio rungtynės su Kauno komanda Antanui Sireikai buvo pirmosios namuose, sugrįžus treniruoti „Šiaulius“.

„Šiauliai“ sėkmingai žaidė visas rungtynes ir be didesnio vargo iškovojo septintąją pergalę.

Varžovai pirmavo tik vieną kartą — Povilui Butkevičiui pataikius vieną baudą.

Po taiklių „Šiaulių“ komandos krepšininkų Andriaus Šležo, Gintaro Kadžiulio, Vaidoto Volkaus metimų, įpusėjus pirmajam kėliniui, “Šiauliai“ jau pirmavo 10-ia taškų.

Iki kėlinio pabaigos skirtumą padidino dar trims taškais — 26:13.

Antrajame kėlinyje „Kaunas/Triobet“ komanda nesugebėjo įveikti itin kibios “Šiaulių“ gynybos.

O šiauliečiai atakavo itin taikliai ir 6 minučių atkarpą laimėjo 16:0. Įpusėjus rungtynėms, „Šiaulių“ persvara siekė 25 taškus — 47:22.

Trečiajame kėlinyje, po taiklių Stefhono Hannah ir Gintauto Vileitos metimų, sužaidus tris trečiojo kėlinio minutes, „Šiauliai“ pirmavo rekordiniu — 32 taškų skirtumu (55:23).

Po šio pakilimo „Šiauliai“ kiek atsipalaidavo gynyboje, ir keletą minučių iniciatyvą į rankas perėmė krepšininkai iš Kauno. Svečiai sugebėjo atkarpą laimėti 12:0 ir skirtumą 29-ąją rungtynių minutę sumažinti iki 17 taškų.

Į aikštelę sugrįžus komandos lyderiams A. Šležui, G. Kadžiuliui ir G. Vileitai, „Šiauliai“ sėkmingai tęsė rungtynes ir susitikimą laimėjo 25 taškų persvara.

„Šiaulių“ komanda šiose rungtynės pataikė 12 trišakių: iš toli krepšininkai atakavo beveik 50-ies procentų taiklumu.

Antradienį „Šiauliai“ namuose žais lemiamas FIBA Europe Iššūkio taurės rungtynes su Hertogenboscho “Eiffel Towers“ (Olandija). Norint patekti į kitą etapą, “Šiauliams“ reikia laimėti 24 taškais.

Trenerių komentarai

„Klaidos, — po rungtynių svarbiausią pralaimėjimo priežastį įvardijo “Kauno/Triobet“ komandos treneris Rimvydas Samulėnas. — Suteikėme didelius šansus varžovų greitoms atakoms. Mums koją kišo jaunatviškumas. Šiauliai — labiau patyrusi ir greitesnė komanda. Tą jie ir įrodė“.

„Šiaulių“ komandos treneris Antanas Sireika spaudos konferencijoje juokavo, kad neturi priekaištų krepšininkams. Nors antroje rungtynių pusėje “Šiaulių“ gynyba buvo suprastėjusi, treneris sakė: “Blogesnė gynybą — gražesnis krepšinis žiūrovams“.

A. Sireika pabrėžė, jog yra nepatenkintas tuo, kad žaidėjai leidžia laisviems varžovams mesti į krepšinį — gynyboje reikia kautis visada.

„Grįžęs į namus, į savo komandą, stengiuosi daugiau “lįsti“ į gynybą. Puolimui keisti buvo per mažai laiko. Komanda turi savo braižą, negalima staiga keisti. Norėjome, kad žaidėjai žaistų užtikrintai. Viskas — prieš akis“, — sakė A. Sireika.

Paprašytas įvertinti komandos naujoką Stefhoną Hannah, treneris pabrėžė, jog šis krepšininkas — tipiškas įžaidėjas, kurių dar prieš keletą metų Lietuvoje labai trūko. Pasak A. Sireikos, naujokas gerai valdo kamuolį, kibiai ginasi ir palieka gerą įspūdį.

„Ir žaidėjams, ir man dar reikia priprasti“, — sakė treneris.

Kalbėdamas apie artėjančias antradienio FIBA Europe Iššūkio taurės rungtynes su Hertogenboscho „Eiffel Towers“ (Olandija), treneris neprarado optimizmo.

„Sporte viskas įmanoma. Įmanoma laimėti ir pralaimėti per 3 sekundes. Svarbiausia — gerbti save ir varžovą bei laukti Fortūntos palankumo. Ir reikia šeštojo žaidėjo — žiūrovų, be jų mes nelaimėsim“.

Rungtynių statistika

„Šiauliai“ — Kauno “Kaunas/Triobet“ 87:62 (26:13, 21:9, 20:29, 20:11).

„Šiauliai“: G. Kadžiulis (5/6 dvitaškių, 6 perdavimai) ir A. Šležas (3/4 dvitaškių) po 16, G. Vileita 15 (3/4 tritaškių, 4 perdavimai), V. Volkus 13 (9 atkovoti kamuoliai, 4 blokai), S. Hannah 10 (2/8 dvitaškių, 7 perimti kamuoliai, 5 perimti kamuoliai, 6 klaidos), V. Praškevičius 7, M. Kuzminskas 5, S. Kuzminskas 3 (11 atkovotų kamuolių), G. Maceina 2.

„Kaunas/Triobet“: A. Juškevičius 19 (3/7 tritaškių, 5 klaidos), V. Jasikevičius 15 (4/10 tritaškių, 4 klaidos), S. S. Vene 10, V. Lipkevičius 8, R. Danys 4, J. Ramanauskas 3 (1/5 dvitaškių), A. Drungilas 2, P. Butkevičius (0/5 dvitaškių) 1 (T. Rakauskas (6 klaidos).

Taiklumas: 23/44 (52 procentai) ir 10/35 (28) dvitaškių, 12/25 (48) ir 11/27 (40) tritaškių, 5/6 (83) ir 9/16 (56) baudų. Atkovota kamuolių 45 ir 32, perimta 16 ir 13, rezultatyvių perdavimų 25 ir 12, blokuota metimų 8 ir 8, padaryta klaidų 17 ir 19.

NAUDINGUMAS: Naujokas Stefhon Hannah rungtynėse su „Kaunu/Triobet“ žaidė ir naudingai, ir efektingai. siauliai.

SUGRĮŽIMAS: Antanas Sireika pirmosiose rungtynėse po ilgos pertraukos namuose debiutavo pergale.

REZULTATYVUMAS: Vienas iš rezultatyviausių „Šiaulių“ žaidėjų Gintautas Vileita (su kamuoliu) pelnė 15 taškų, iš jų — tris tritaškius.