„Šiauliai“ laimėjo, bet į kitą etapą nepateko

„Šiauliams“ pritrūko taškų ir sėkmės, kad patektų į tolimesnį “FIBA Europe“ Iššūkio taurės etapą. Nors “Šiauliai“ 82:80 įveikė Hertogenboscho “Eiffel Towers“, šios pergalės nepakako.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Lyderiui koją pakišo marihuana

„Šiauliams“ patekimą į kitą etapą butų garantavusi 23 taškų persvara arba grupės autsaiderių Austrijos “Gmundeno “Swans“ pergalė prieš Limasolio AEL (Kipras). Bet kipriečiai austrus įveikė 8 taškų persvara — 85:77.

Šiauliuose olandai žaidė be savo lyderio amerikiečio 28 metų 209 centimetrų ūgio Jerome Beasley, kurio dopingo testas po ankstesnių rungtynių buvo teigiamas. Testas rodė, kad žaidėjas yra rūkęs marihuanos.

Jau Lietuvoje olandų komandos delegacija sužinojo, kad amerikietis diskvalifikuojamas iš turnyro. J. Beasley buvo išsiųstas į Olandiją. Pirmosiose rungtynėse su „Šiauliais“ amerikietis buvo įmetęs 12 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių.

Permaininga kova

Rungtynių pradžioje Šiaulių sirgaliams buvo pasiūlyta nauja tradicija — stovėti tol, kol „Šiaulių“ komandos krepšininkai įmes pirmuosius taškus.

Sirgaliams ilgai stovėti neteko — jau pirmąją rungtynių minutę tritaškį pataikė Vaidotas Volkus.

Dar po tritaškius pataikė Gintaras Kadžiulis bei Andrius Šležas, bet taiklūs buvo ir varžovai. Iki kėlinio pabaigos likus vienai minutei, po taiklių Sauliaus Kuzminsko, Gedimino Maceinos, G. Kadžiulio metimų, „Šiauliai“ įsiveržė į priekį 11-a taškų (26:15). Pirmasis kėlinys baigėsi taikliu Virginijaus Praškevičiaus tritaškiu — 29:17.

Antrajame kėlinyje net tris pirmąsias minutes „Šiauliai“ nepelnė nė taško, ir varžovai priartėjo iki 2 taškų — 29:27. Bet “Šiauliams“ pavyko persvarą išlaikyti iki varžybų vidurio: antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 48:44.

Trečiajame kėlinyje, ypač sėkmingai sužaidus A. Šležui, „Šiaulių“ skirtumas buvo išsaugęs iki rekordinio — 12-os taškų (27 minutę). Bet minutę laiko “Šiauliai“ vėl nepelnė nė taško, o varžovai — keturis, tad skirtumas vėl sumažėjo. Trečiąjį kėlinį “Šiauliai“ laimėjo 6 taškais — 71:65

Ketvirtajame kėlinyje „Šiauliai“, nors ir itin audringai palaikomi šeštojo žaidėjo — sirgalių, skirtumo nebepadidino.

Rungtynių pabaigoje varžovai priartėjo iki 2 taškų. Tokia persvara „Šiauliai“ ir laimėjo — 82:80.

Pritrūko sėkmės

Po rungtynių „Šiaulių“ komandos treneris Antanas Sireika sakė, jog norint laimėti prieš tokią komandą 23 taškų skirtumu, reikia daugiau sėkmės, meistriškumo ir stiprios psichologijos.

„Bet išėjo atvirkščiai — kelis kartus nepataikėme iš dėkingų padėčių, o varžovai įmesdavo paskutinėmis atakos sekundėmis. Fortūna nebuvo mūsų pusėje. Varžovai — stipresni“.

Treneris sakė, kad po rungtynių rūbinėje visi žaidėjai sėdėjo nuleidę galvas, nors rungtynėse visi degė noru, kovojo.

Rezultatyviausias „Šiaulių“ komandos žaidėjas A. Šležas sakė, jog kai kuriems žaidėjams pritrūko patirties.

„Kai įsiverždavome 10— 11 taškų, varžovai nesnaudė. Teko stumdytis taškas į tašką. Jėgų gal ir nepritrūko, bet aš — išsekęs. Norėtųsi dar pakovoti, nes komanda eina į priekį, pasikeitė treneriai — manau, tolimesniame etape būtume žaidę sėkmingiau“, — sakė komandos lyderis.

„Eiffel Towers“ treneris Randy Wielas, nors komanda ir pralaimėjo, buvo gerai nusiteikęs. Treneris džiaugėsi, kad pavyko pasiekti tikslą — patekti į kitą turnyro etapą. Pasak trenerio, sudėtingiausia buvo žaisti pirmąją rungtynių dalį.

R. Wielas sakė, kad komandai trūko pašalinto lyderio J. Beasley. Trenerio teigimu, šis krepšininkas nebežais olandų komandoje, nes rėmėjams svarbus geras komandos įvaizdis.

Rungtynių statistika

„Šiauliai“ — “Eiffel Towers“ 82:80 (29:17, 19:27, 23:21, 11:15).

„Šiauliai“: A. Šležas 25 (2/2 dvitaškių, 7/9 tritaškių, 7 atkovoti kamuoliai), G. Kadžiulis 17 (2/5 tritaškių, 9/10 baudų), S. Kuzminskas 16 (5/12 dvitaškių, 6/6 baudos, 12 atkovotų kamuolių), V. Praškevičius ir S. Hannah (0/9 tritaškių, 5 perdavimai, 3 perimti kamuoliai, 4 klaidos) po 6, G. Maceina ir M. Kuzminskas po 4.

„Eiffel Towers“: D. Gilesas 21 (6/11 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 6/6 baudos), A. Richardsonas 18 (6/13 dvitaškių, 1/1 tritaškis, 3/3 baudos), K. Akerboomas 16 (4/7 tritaškių), D. Jacksonas 11 (3/11 tritaškių), T. Downey 6, J. Steenvorde as 4, D. Oliveris ir M. Aarstas po 2.

Taiklumas: 13/30 (43 procentai) ir 17/42 (41) dvitaškių, 12/31 (39) ir 11/29 (38) tritaškių, 20/22 (91) ir 13/15 (87) baudų. Atkovota kamuolių 37 (po varžovo 9) ir 36 (12), perimta 5 ir 4, blokuota metimų 0 ir 4, padaryta klaidų 11 ir 9.

TAŠKAI: Gintautas Kadžiulis rungtynėse su Hertogenboscho „Eiffel Towers“ pelnė 17 taškų, iš jų — du tritaškius.

EMOCIJOS: „Šiaulių“ komandos sirgaliai rungtynes stebėjo itin emocingai.

AKROBATIKA: „Šiaulių“ komandos simbolis jautukas “užveda“ žiūrovus.

FORTŪNA: „Šiaulių“ komandos treneris Antanas Sireika sakė, kad žaidėjai degė noru ir kovojo, bet trūko ir sėkmės.

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.

išnaša: „Šiauliuose olandai žaidė be savo lyderio amerikiečio 28 metų 209 centimetrų ūgio Jerome Beasley, kurio dopingo testas po ankstesnių rungtynių buvo teigiamas