„Šiauliai“ įveikė Vilniaus “Sakalus“

Antradienio vakarą Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse Šiaulių arenoje susitiko dvi gerokai ligų ir traumų išretintos ekipos — „Šiauliai“ ir Vilniaus “Sakalai“. Po įtemptos kovos pergalę rezultatu 83:79 iškovojo “Šiauliai“.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Gretas išretino ligos

Į Šiaulius atvyko tik aštuoni „Sakalų“ žaidėjai, mat tris krepšininkus į lovą paguldė gripas. Negalėjo atvykti ir neseniai į “Sakalus“ iš “Šiaulių“ sugrįžęs Laurynas Samėnas.

Šiauliečių gretos buvo ne ką didesnės — devyni krepšininkai. Komandai padėti negalėjo išvakarėse kojos traumą patyręs Vaidas Pauliukėnas.

Kai kurie krepšininkai žaidė nesitreniravę. Mindaugui Žukauskui vis dar skauda šoną, Gediminui Orelikui — nugarą, o Mindaugas Kuzminskas neseniai atsigavo po plaučių uždegimo.

Nelengva kova

„Šiauliams“ dvikova su gerai pažįstamais “Sakalais“ (abi ekipos į LKL atėjo prieš 15 metų) buvo nelengva. Pirmajame kėlinyje jautėsi šiauliečių atsipalaidavimas, o vilniečiai, nors ir aštuoni, buvo nusiteikę siekti tik pergalės. Po trijų iš eilės taiklių Virginijaus Sirvydžio tritaškių svečiai išsiveržė į priekį 20:13. Šiauliečiams iki kėlinio pabaigos skirtumo sumažinti nepavyko.

Persilaužimas įvyko antrajame kėlinyje, 16-ąją žaidimo minutę, kai Brendonas Braunas taikliu dvitaškiu persvėrė rezultatą „Šiaulių“ naudai — 33:32. Trečiojo kėlinio viduryje šeimininkams pavyko nutolti dviženkliu skirtumu — 59:48. Tačiau vilniečiai iki ketvirčio pabaigos skirtumą sumažino iki 1 taško — 66:65.

Ypač įtemptas buvo paskutinis ketvirtis nes kova vyko taškas į tašką ir intriga išliko iki paskutinės minutės. Visgi Deivydo Gailiaus ir Arvydo Šikšniaus dėka „Šiauliams“ pavyko išplėšti pergalę.

Trenerių komentarai

„Sakalų“ strategas Erikas Kučiauskas savo auklėtinių kovingu žaidimu liko patenkintas: “Vyrams pasakiau, kad mūsų mažai, bet mes važiuojame kovoti. Manau, kad galėjome laimėti, visgi klaidelės rungtynių pabaigoje sutrukdė.“

Treneris neslėpė, jog komandai trūksta šiek tiek jėgų ir meistriškumo. Dalis žaidėjų perkopę 35 metų amžiaus ribą, o įžaidėjui Ovidijui Varanauskui dar tik 17 metų. „Žaidėjai išsikėlę tikslą kovoti dėl ketvirtosios penktosios vietos, bet tai bus nelengva“, — įsitikinęs E. Kučiauskas.

„Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika po rungtynių teigė, jog “Sakalai“ verti pagarbos, nes iš jų gali tikėtis visko.

Ypatingų priekaištų savo komandai treneris neturėjo: „Nedidelis varžovų skaičius atpalaiduoja ir tai duoda neigiamą poveikį. Be to, trūko ir susižaidimo, nes treniruotes lankė tik šeši žaidėjai, kiti atėjo tik į varžybas. Papildomų rūpesčių kelia ir artėjanti Europos taurė. Reikia daug ruoštis ir kai kuriems tai per didelis krūvis.“

Gruodžio 1-ąją „Šiaulių“ laukia pirmosios Europos taurės varžybos su Zadaro “Zadar“ (Kroatija). A. Sireika mano, kad bus nelengva, tačiau stengsis kovoti ir džiuginti savo sirgalius.

ENERGIJA: Arvydas Šikšnius prieš buvusius komandos draugus žaidė ypač energingai.

TAIKLUMAS: Prodiuseris ir „Sakalų“ krepšininkas Rolandas Skaisgirys (dešinėje) į “Šiaulių“ krepšį įskraidino du tritaškius.