„Šiauliai“ išsaugojo galimybę patekti į kitą etapą

FIBA Europe Iššūkio taurės rungtynėse „Šiauliai“ įveikė Hertogenboscho (Austrija) “Swans“ komandą 78:68 ir išsaugojo viltį iškopti į kitą turnyro etapą.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Perėmė iniciatyvą

Rungtynių pradžia buvo sėkmingesnė Hertogenboscho „Swans“ krepšininkams. Iki kėlinio pusės austrai pirmavo 2— 3 taškais. Likus kiek daugiau nei porai minučių iki kėlinio pabaigos, po taiklaus Vitalijaus Stanevičiaus metimo į priekį išsiveržė “Šiauliai“.

Svečiai iniciatyvos nebepaleido: taikliai iš dviejų ir trijų taškų zonos atakavus Stefhonui Hannah, Vitalijui Stanevičiui bei Andriui Šležui, „Šiauliams“ pavyko laimėti atkarpą 10:1.

Antrojo kėlinio pradžioje „Šiaulių“ persvara išaugo — 21:12. Bet kėlinio viduryje austrams pavyko rezultatą sumažinti iki trijų taškų: 18:21.

Iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas Virginijus Praškevičius, ir „Šiauliams“ pavyko persvarą išsaugoti iki didžiosios pertraukos — 35:28.

Didžiausia persvara — 14 taškų

Sužaidus keturias trečiojo kėlinio minutes, „Šiauliai“ į priekį įsiveržė dviženkliu skirtumu: Sauliui Kuzminckui pataikius dvitaškį ir baudos metimą, “Šiauliai“ pirmavo 43:33.

Trečiajame kėlinyje itin sėkmingai žaidė Andrius Šležas, iš eilės pataikęs du tritaškius. Trečią kėlinį „Šiauliai“ laimėjo rezultatu 59:53.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo tiksliais V. Praškevičiaus baudos metimais. Iniciatyvą „Šiauliai“ išlaikė per visą ketvirtą kėlinį. Iki rungtynių pabaigos likus porai minučių, tritaškį pataikė S. Hannah, dvi baudas — S. Kuzminskas. Persvara išaugo iki 14 taškų (74:60). Tai — didžiausias skirtumas per visas rungtynes.

Rezultatyviausiai „Šiaulių“ komandoje žaidė kapitonas V. Praškevičius, pelnęs 19 taškų, A. Šležas — 16 taškų.

Viena iš „Šiaulių“ ekipos pergalės priežasčių — kova dėl atšokusių kamuolių, kurią svečiai laimėjo 41:29. “Šiaulių“ komandai “padėjo“ ir netaiklūs “Swans“ krepšininkų baudų metimai. Iš 22 mestų jie pataikė tik 11.

Laimėję šias rungtynes, „Šiauliai“ išsaugojo galimybę iškopti į kitą FIBA Europe Iššūkio taurės turnyro etapą. “Šiauliams“ reikia paskutiniajame ture, kitą savaitę, Šiaulių arenoje įveikti Hertogenboscho “Eiffel Towers“ (Olandija) krepšininkus.

Apie rungtynes — treneris

„Mūsų laimėjimą lėmė aukštesnis meistriškumas. Varžovai neturėjo ką prarasti, nes šansų iškopti į kitą etapą nebeturėjo. Todėl jie žaidė laisvai, neslegiami atsakomybės.

Mes laimėjome po sunkios kovos, nes šeimininkams šypsojosi ir Fortūna. Šiose rungtynėse porą tritaškių pataikė net tas žaidėjas, kuris iki tol net metęs iš toli nebuvo„, — sakė “Šiaulių“ komandos treneris Antanas Sireika.

A. Sireikai šios rungtynės buvo debiutas Iššūkio taurės turnyre.

Rungtynių statistika

Hertogenboscho „Swans“ — “Šiauliai“ 68:78 (12:15, 16:20, 25:24, 15:19).

„Swans“: D. Mayesas 17, E. Palmeris 14, S. Colwellas 10, A. Fisheris 9, P. Hutteris 5, R. Huffmanas ir F. Schoningeris po 4, E. Muratis ir T. Stelzeris po 2, M. Maeyris 1.

„Šiauliai“: V. Praškevičius 19 (6/11 dvitaškių, 8 atkovoti kamuoliai), A. Šležas 16 (4/6 tritaškių), S. Hannah 11, G. Kadžiulis 9, S. Kuzminskas 8, V. Stanevičius 7, M. Kuzminskas 4, G. Vileita (6 perdavimai) ir V. Volkus po 2.

Taiklumas: 18/39 (46 procentai) ir 24/46 (52) dvitaškių, 7/23 (30) ir 7/19 (37) tritaškių, 11/22 (50) ir 9/11 (82) baudų. Atkovota kamuolių 29 ir 41, perimta 8 ir 3, klaidų 9 ir 15.

KOVINGUMAS: Itin kovingai ir rezultatyviai Austrijoje žaidė „Šiaulių“ komandos kapitonas Virginijus Praškevičius.

Sauliaus JANAUSKO nuotr.

išnaša: „Mes laimėjome po sunkios kovos, nes šeimininkams šypsojosi ir Fortūna. Šiose rungtynėse porą tritaškių pataikė net tas žaidėjas, kuris iki tol net metęs iš toli nebuvo“, — sakė “Šiaulių“ komandos treneris Antanas Sireika.