„Šiauliai“ išplėšė pergalę prieš “Lietuvos rytą“

Šeštadienį Šiaulių arenoje džiaugsmo šokį šoko ir krepšininkai, ir aistruoliai. Po permainingos kovos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse „Šiaulių“ krepšininkams pavyko nugalėti LKL lyderius — Vilniaus “Lietuvos ryto“ komandą vienu tašku — 96:95. Lemiamą dvitaškį, į neviltį nuvariusį “Lietuvos ryto“ krepšininkus, paskutinėmis sekundėmis pelnė Rashaun Broadus.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Atomazga — rungtynių pabaigoje

Aistros arenoje kaito dar neprasidėjus rungtynėms. Šaltasis karas vyko už aikštelės ribų: „Šiaulių“ aistruoliai erzino Vilniaus sirgalius plakatais, ir viena ir kita pusė pasikeitė ne paties švelniausio turinio skanduotėmis. Prieš pat rungtynių pradžią “Šiaulių“ fanai krepšinio aikštelę atakavo popieriniais serpantinais, o “Lietuvos ryto“ fanai apnuogino krūtines.

Pirmuosius taškus pelnė varžovai, bet rezultatą netrukus išlygino David Weaver. Pirmuosius „Šiaulių“ komandos taškus žiūrovai tradiciškai pasveikino stovėdami.

Vilniečiai pirmavo visą pirmąjį kėlinį. Likus žaisti pusantros minutės, „Šiauliai“, po dviejų iš eilės taiklių Dariaus Gvezdausko metimų, skirtumą buvo sumažinę iki 1 taško — 21:22. Iki kėlinio pabaigos “Lietuvos rytas“ skirtumą padidino — 22:27.

Antrajame kėlinyje, sužaidus pusantros minutės, rezultatas vėl buvo lygus — 27:27. Dvitaškiu skirtumą išlyginęs Edvinas Ruzgas taikliu baudos metimu jį ir persvėrė — 28:27.

Permaininga kova vyko visą kėlinį, „Šiauliai“ varžovus sėkmingai atakavo nuo tritaškio linijos. Iki didžiosios pertraukos likus kiek daugiau nei dviems minutėms, “Šiauliai“ buvo priekyje vienu tašku 44:43.

Kėlinio pabaigoje sėkmingiau žaidė varžovai. Paskutiniuoju tritaškiu „Lietuvos ryto“ snaiperis Simas Jasaitis skirtumą padidino jau iki 8 taškų — 46:54.

Trečiajame kėlinyje persvara augo varžovų naudai. Daugiausia — 14 taškų — „Šiauliai“ pralaiminėjo likus žaisti tris minutes — 59:73. Iki kėlinio pabaigos skirtumą šiauliečiai kiek sumažino, bet jis liko dviženklis — 65:76.

Ketvirtąjį kėlinį Mario Delas, E. Ruzgas pradėjo taikliais tritaškiais. Po trijų ketvirtojo kėlinio minučių komandas beskyrė trys taškai — 73:76.

Įpusėjus ketvirtajame kėliniui, po dviejų iš eilės taiklių Vytauto Šarakausko metimų, komandas skyrė vienas taškas — 80:81.

D. Gvezdauskui pataikius vieną tritaškį, rezultatas buvo lygus — 83:83, o įmetus antrąjį — jau ir persvertas — 86:85. Likus žaisti dvi minutes, „Šiauliai“ buvo sukaupę 5 taškų persvarą — 90:85.

Aistringai savo komandą palaikę žiūrovai atsistoję stebėjo lemiamas rungtynių akimirkas. Likus žaisti 8 sekundes, šiauliečiai atsilikinėjo vienu tašku — 94:95.

Lemiamą sudėtingą dvitaškį, privertusį iš džiaugsmo šėlti visą areną, „Šiauliams“ kaire ranka pelnė R. Broadus. “Lietuvos ryto“ atakai dar buvo likusios 4 sekundės, bet M. Gecevičius prarado kamuolį.

„Šiaulių“ komandoje daugiausia taškų pelnė D. Weaver — 19. D. Gvezdauskas įmetė 14, R. Broadus ir M. Delas — po 13, E. Ruzgas ir V. Šarakauskas — po 11.

„Lietuvos rytui“ M. Gecevičius pelnė 24, Milko Bjelica — 14 taškų.

„Šiauliai“ aplenkė “Lietuvos rytą“ kovoje dėl atšokusių kamuolių. Šiauliečiai sugriebė 33, o varžovai — 28 kamuolius.

Po rungtynių „Lietuvos ryto“ sirgaliai į autobusą buvo palydėti policininkų, abi sirgalių pusės pasikeitė skanduotėmis.

Dėkojo už kovingumą

„Šiaulių“ komandos žaidėjas D. Gvezdauskas po rungtynių sakė, jog paskutiniąją ataką turėjo baigti jis. “Norėjau ištaisyti klaidą“, — šypsojosi krepšininkas, rungtynių pabaigoje leidęs taškus pelnyti “Lietuvos ryto“ žaidėjui K. El-Aminui. Treneris Antanas Sireika pritarė D. Gvezdausko norui, bet planus pakeitė “Lietuvos ryto“ gynyba.

A. Sireika krepšininkams dėkojo už kovingumą: „Jau kelintas rungtynes nebepuolame į duobę, kovojame iki galo. Komandoje kiekvienose rungtynėse atsiranda vis daugiau lygiaverčių žaidėjų.“

Treneris negailėjo šiltų žodžių ir žiūrovams: „Komanda jaučia paramą. Sirgalius reikia užsiauginti, reikia dėl jų kovoti, parodyti, kad nebijome kristi ant žemės, kautis iki galo.“

Aleksandras Trifunovičius, emocijas išliejęs rūbinėje, spaudos konferencijoje buvo santūrus. Pasveikinęs „Šiaulių“ komandą su pergale, “Lietuvos ryto“ treneris sakė, kad “Šiauliai“ norėjo laimėti rungtynes ir to siekė visas 40 minučių.

Pasak trenerio, jo auklėtiniai, taip, kaip buvo numatyta, žaidė tik du kartus: pirmoje rungtynių pusėje ir trečiajame kėlinyje. Treneris išskyrė problemą dėl atkovotų kamuolių, kamuolio kontrolės.

A. Trifunovičius teigė, kad „Šiauliai“ jo nenustebino: “Mes žaidžiame Eurolygoje, TOP-16, mes gerbiame varžovus. Esame gera koncentruota komanda, žaidžiame su ugnele, nesvarbu su kuo ar kur.“

Paklaustas, ką sakė po rungtynių žaidėjams, A. Trifunovičius neatskleidė: „Ką norėjau pasakyti, jau pasakiau.“

Kitas rungtynes Šiaulių arenoje „Šiauliai“ žais sausio 20 dieną. Šiauliečių varžovai BBL — Norčiopingo (Švedija) “Dolphins“ krepšininkai. Išvykoje “Šiauliai“ varžovams yra pralaimėję 82:101.

ATOMAZGA: Lemiamas sudėtingas Rashaun Broadus metimas buvo taiklus.

CHAOSAS: Prieš pat rungtynes padėti tvarkyti aikštelę suskubo ir „Šiaulių“ komandos simbolis Jautukas.

DĖJIMAS: David Weaver kaitino kraują efektingais dėjimais.

KOVA: Įnirtinga kova vyko dėl kiekvieno kamuolio. Ant grindų — (kairėje) Mario Delas ir Simas Jasaitis.

AISTRUOLIAI: „Lietuvos ryto“ aistruoliai savo komandą palaikė apsinuoginę.

PERGALĖ: Po rungtynių „Šiaulių“ krepšininkai puolė vienas kitam į glėbį.

REAKCIJA: Aistringai „Šiaulius“ palaikė komandos rėmėjai: UAB “Žemaitijos keliai“ generalinis direktorius Romanas Kančauskas stvėrėsi už galvos, o UAB “Šiaulių plento grupė“ generalinis direktorius Alfonsas Armalas epizodą palydėjo susirūpinusiu žvilgsniu.

SAUGUMAS: „Lietuvos ryto“ sirgalius į autobusą palydėjo policija.